Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 396
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Тази година си взех за проба една такава и я сложих в отводка- изградиха я доста бързо. И аз съм доволен. Обаче в пчеларския магазин ми продадоха парчето за 1,40 лева, т.е. за една рамка 2,80 лева, а тук гледам цената за една ЛР рамка излиза най-много 0,85. Това е то надценка-повече от 300 %. 'Начи големи обирджии са това пчеларските магазини, поне повечето. Вече ще опитвам винаги да търся производителите.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    http://www.made-in-china.com/showroo...oundation.html ,но напълно изградения вариянт може би е по-добър.

  3. #23

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    а сега от скъпите http://www.legabg.com/index.php/pita-plastmasa.html

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Бургаските са гадни градят ги ама са си долни сравнение с останалите по света





    http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...=LsXKUZ7VLqWE4

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Междодругото има много качествени турски - и рамки, и основи, но големият недостатък е цената...
    Комплект - рамка и основа излиза към 7.00 - 7.50 лв. за брой
    само рамка - която е съвместима и с восъчна основа и може, и да се обтелва, излиза към 4.00 лв.
    само основа - между 3,50 - 4.00 лв.
    при това без доставката и т.н.

    Като инвестиция е доста голяма но ако се вземе впредвид голямият срок на ползване (15-20 години), намаляване на риска от болести и натрупване на рази отрови във восъка, молци, увеличен добив на восък, добро съхранение и т.н. в крайна сметка като се тегли чертата от плюсове и минуси и в зависимост от възгледите на пчеларя може да се окаже че е напълно удачна (добра) инвестиция...

    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Имам една такава рамка с восъчна основа е,нямаха пвц основи в магазина ,само малко не ми харесва,че тънките пласмасови държаци отнемат от площите с килийки(когато е без тях или с тел е по добре ама и по нестабилно.Опс сега забелязах,че на мойта ги има тези държачи (от горна до долна страна 2 броя)и моята има и някакви плъзгачи и става и на дб и на лр и магазинна,по друг модел е и цената е 3,50 в магазина ,но май спряха да ги продават.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И сега при това положение какво ще правиш с машината за производство на восъчни основи ?
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще я регистрирам (нея и помещението) за биологично пчеларство и ще предлагам на биологичните пчелари направа на биологични основи с техен си биологичен восък. В България засега такава услуга не се предлага, което автоматично означава, че нито един биологичен пчелар всъщност не е биологичен, защото използва небиологични основи. Сертифициращите организации си затварят очите, защото иначе щяха да останат без клиенти. Но това е самата истина - биологичните пчелари в България НЕ СА БИОЛОГИЧНИ, и това ще е дотогава, докато не се появят истински биологични основи. Та аз мисля да запълня тази пазарна ниша. Има над 1000 биологични пчелари и някои от тях вече са ми звънили с питане дали не мога да им правя основи на ишлеме с техен си восък. Всъщност идеята за биологичната машина и основи дойде от тях, и аз мисля да я реализирам.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Това с пластмасовите основи и елементарните рамки някои колеги ти го предложиха още в самото начало....
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 13.09.2013 в 09:17. Причина: Излишен СПАМ

 

 
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •