Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 57
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Не, просто от децата няма как да се отречеш. Исках да ти кажа, че пчелите имат различна стойност за всеки и за един те са като деца, а за друг са като крави.
    Не съм искал да те обидя!
    Обръщам го на майтап, защото иначе трябва да обръщаме внимание на колегата дето се чуди закакво да се заяжда.
    Не се обиждам.Мина ми нещо такова ,че трябва да избирам.То избора е ясен ,но да ти кажа и от пчелите трудно ще се откажа.За майтапа: ако го нямаше щях да взема една книга да си чета ,а не да чета и пиша тук.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз две години зазимявам предимно слаби семейства и отводки, но да чукна на дърво - зимната ми смъртност е много ниска (под 10%) и се дължи на моята глупост, а не на болести. Мисля че ми помага този Nozevit+, който не съм пропускал да го давам на пчелите всяка божа пролет или есен.
    Явно е грешка силата на семействата да се определя от броя междурамия които заема!Критерий за сила трябва да бъде дали е здраво!За да е с отворени очи и знае това Пчеларя трябва периодично да дава проби за анализ!

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Това поражда и въпроса дали има възможности за анализ на проби,цена и дали може улесни максимално достапа до подобна услуга!Но и надеждна!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bari Виж публикацията
    Това поражда и въпроса дали има възможности за анализ на проби,цена и дали може улесни максимално достапа до подобна услуга!Но и надеждна!
    Проблема според мен не е в анализа ,а в това какво правим след него.Ако на теб ти излезе нозема церане ,какво ще правиш?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Проблема според мен не е в анализа ,а в това какво правим след него.Ако на теб ти излезе нозема церане ,какво ще правиш?
    Най важно е да се създат навици за изследване за възможно заболяване,което е най трудната част!Ако има проблем тогава ще търсим решение!Без анализ е като да караш кола с зарворени очи,чуваш че мотора бръмчи ама до кога не се знае!

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    Аз се чувсвам като каскадъор,особено пък когато чуя самолета или въртолета които пръска с нещо си там по избор на арендатора!

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    не съм правил изследвания до сега но превантивно е важно а не когато е фатално!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    До тука, цялата страница няма нищо общо с темата!
    Моля за почистване.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    За Nosema Ceranae се използва Фумагилин.
    Проблемът с него е че само след едно третиране и вече става в пъти по-неефективен. Толкова години се е използвал, че както казах преди малко...си е чист късмет да има ефект.
    Толкова малък ефект има, че третирането за акар с ОК дава по-добри резултати за ноземата, отколкото Фумагилина.
    Един от българските препарати съдържа йод, калиев йодид и мравчена киселина. Според Гургулова и Желязкова, този наш препарат има по-добър ефект от Фумагилина.
    Е няма да му кажа името
    От 89 до 94% срещу Nosema Apis и до 74% срещу Nosema Ceranae.
    Тоест, Фумагилина няма да върши работа и трябва да търсим нещо друго.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е аз го предпочитам пред разните извари от незнайно какво.Иначе Гургулова твърдеше и за Варостопа ,че акара не придобива резистетност.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •