Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 57
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Винаги съм се учудвал как откровено неуки хора, крещящо некомпетентни си позволяват да коментират неща от които хал хабер си нямат!
    Working....

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз две години зазимявам предимно слаби семейства и отводки, но да чукна на дърво - зимната ми смъртност е много ниска (под 10%) и се дължи на моята глупост, а не на болести. Мисля че ми помага този Nozevit+, който не съм пропускал да го давам на пчелите всяка божа пролет или есен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    ... Няма как да помогнеш дългосрочно на семейството с антибиотик, а дори и да го спасиш, то ще заразиш много от здравите семейства.
    Остави какво е забранено и разрешено...просто няма смисъл от антибиотиците. Ако имаш 2 семейства и се опитваш да спасиш едното, че да изкара до лятото...може и да има смисъл, но цената също е важна.
    ...
    Дамянич, аз пък още по-рядко съм пил, въпреки че родителите ми са лекари (а може би точно затова, защото са от старата генерация). И децата ми са така. Но когато се наложи - гълтам като пате.
    Ако имаш 2, 20 или 200 и едно ти е болно, значи всички са болни! Просто на някои не им личи! Не е ли така?

    НЕ АГИТИРАМ НИКОГО ДА ИЗПОЛЗВА АНТИБИОТИЦИ. Това е една незасегната тема във форума и сметнах че е хубаво да си кажем мнението. Аз самият, много ще се замисля дали да използвам антибиотици, но ако ми се налага, няма да се поколебая!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Винаги съм се учудвал как откровено неуки хора, крещящо некомпетентни си позволяват да коментират неща от които хал хабер си нямат!
    И аз се чудя същото, но за други области от човешкото познание. Явно всички го правят, защото генетично ни е заложено мозъка винаги да си намира измислени обяснения на непознатите явления. Та вместо да критикуваш за неща, които и ти ги правиш, защо културно не ни кажеш къде според тебе грешим, и каква според тебе е "истината"?

    ПС: Виж ми подписа и не забравяй, че това се отнася за абсолютно всички - дори и за мене или тебе.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Дамянич, аз пък още по-рядко съм пил, въпреки че родителите ми са лекари (а може би точно затова, защото са от старата генерация). И децата ми са така. Но когато се наложи - гълтам като пате.
    Ако имаш 2, 20 или 200 и едно ти е болно, значи всички са болни! Просто на някои не им личи! Не е ли така?

    НЕ АГИТИРАМ НИКОГО ДА ИЗПОЛЗВА АНТИБИОТИЦИ. Това е една незасегната тема във форума и сметнах че е хубаво да си кажем мнението. Аз самият, много ще се замисля дали да използвам антибиотици, но ако ми се налага, няма да се поколебая!
    Корчев, прав си. Просто някакси се опитвам да защитя обратната позиция(че антибиотиците помагат), но не става.
    Хубаво е да има във форума информация ЗАВСИЧКО, което засяга пчеларството.
    Прав си, че ако едно семейство е болно, то е много вероятно и други да са, но просто да не ги виждаш.
    Според мен е много по-лесно да използвам други вещества, а не антибиотици. Използвах лимонена киселина. Сега някой колега ляга от смях, но не е смешно в Нозевит+(дето Матеев го използва) също има точно тази киселина + витамини(които така или иначе давам).
    Предполагам, че можем да изровим всеки антибиотик който е възможно да помогне. Но ще помогна само с цел да я имаме тази информация, а не да третираме с антибиотици.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Като си мисля за болестите/ не съм доктор/ ,ако всичко беше толкова черно то вече нямаше да има пчели.Да не изезе пък че ги ортичам.Да, не могат да се лекуват.Добре ,хайде тогава да видим как да държим патогените под контрол.Ако взема за пример моите деца ,те са израстнали с антибиотици.Ако бях ги отрекъл ,можеше и да не са живи сега.Но те са и в момента работят ....и така нататък.Не е ли нещо подобно и с пчелите?

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като си мисля за болестите/ не съм доктор/ ,ако всичко беше толкова черно то вече нямаше да има пчели.Да не изезе пък че ги ортичам.Да, не могат да се лекуват.Добре ,хайде тогава да видим как да държим патогените под контрол.Ако взема за пример моите деца ,те са израстнали с антибиотици.Ако бях ги отрекъл ,можеше и да не са живи сега.Но те са и в момента работят ....и така нататък.Не е ли нещо подобно и с пчелите?
    Имаш ЛАДА, тя гори 20/100 бензин и 5/100 масло. Хвърляш я на вторични и си купуваш нова или и въртиш карбуратора през ден. Може да си създал децата на задната седалка, но носталгията струва пари.
    След 20/100, то е по-лесно да го смяташ разход на час(като на вертолетите)
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз две години зазимявам предимно слаби семейства и отводки, но да чукна на дърво - зимната ми смъртност е много ниска (под 10%) и се дължи на моята глупост, а не на болести. Мисля че ми помага този Nozevit+, който не съм пропускал да го давам на пчелите всяка божа пролет или есен.
    ХА. Ти не твърдеше ли ,че ноземата не може да бъде убита или само я подтискаш.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Имаш ЛАДА, тя гори 20/100 бензин и 5/100 масло. Хвърляш я на вторични и си купуваш нова или и въртиш карбуратора през ден. Може да си създал децата на задната седалка, но носталгията струва пари.
    След 20/100, то е по-лесно да го смяташ разход на час(като на вертолетите)
    Съжалявам ,не ти схващам закачката.Толкова ли тъп пример дадох.

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Съжалявам ,не ти схващам закачката.Толкова ли тъп пример дадох.
    Не, просто от децата няма как да се отречеш. Исках да ти кажа, че пчелите имат различна стойност за всеки и за един те са като деца, а за друг са като крави.
    Не съм искал да те обидя!
    Обръщам го на майтап, защото иначе трябва да обръщаме внимание на колегата дето се чуди закакво да се заяжда.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •