Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 55 от общо 55
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Да и аз минавам на тази система 2 корпуса и 2 магазина... като рамките в магазините са от широките...4см

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    А защо използваш рамки с широчина 4 см. И аз работя с 9 рамки в магазините, но от нормалните и нямам никакви проблеми. Те пчелите сами си знаят колко да си надградят рамките за да остане необходимото разтояние между тях.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това е удобство за пчеларя. Фиксирано разстояние между рамките, без притеснения, че ще смачкаш питите докато ги носиш за центрофужене. малка вероятност майките да се качат и да наснесат по медовите пити поради значително по-дълбоките килийки. Иначе става и с разредени рамки но с широките е по интелигентно.

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Колега ако си продавах меда на едро, щях да работя само с корпуси или щях да мина на фарар. Но понеже гоня качество съм решил да изпозлвам този метод, при който не ми трябва ХР и майката не снася по тези пити!

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    gr.Sliven
    Таз година пробвам 1 корпус за плодник отгоре хр и медови корпус на входа с прашецо оловител.засега добре се даржът.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •