Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 173
  1. #11
    gojyto_
    Guest
    И аз съм пробвал,разбира се със стандартните хранилки които се продават по магазините.За мен това количество което взимат напролет е просто нищожно, и ако го давам на сироп пчелите го поемат за броени часове.А със сухата захар го взимат за седмица.
    Говорил съм с човек,който има от хранилките на Якофов,и ми казва абсолютно същия факт за количеството усвояване на на ден.Не искам да убеждавам никой с мнението си,затова най-добре пробвайте сами за да разберете.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Сухата захар се ползва, за да се взема по бавно, с цел да се симулира паша и с тези малки количества да се изхранва пилото, а не да се преработва и складира.
    А колкото до това дали отива в стоковия мед, наистина има различни мнения по въпроса. Но пък наистина си е удобно, аз пробвах и при мен 200 грама я вземаха за 5-6 дни. Утре ще ходя на лекцията на Якофов и предполагам там ще се дискутира доста този въпрос - отива ли в меда или не отива. Това може да кажат само хората, които имат тази практика и са изследвали меда си.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колеги, 2005 година бях на пчеларско изложение в София в музея "Земята и хората".Там естествено бяха и "светилата" на Българското Пчеларство.Имена няма да споменавам поради логични причини! Но ще ви кажа,че в разговори с почти всички "големи" научих много неща които знам, но не практикувам!!! Надявам се, да сте ме разбрали!!! Смятам темата за приключила!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Така като чета дискусията виждам, че има много против тази методика. Всички които са пробвали твърдят, че се усвоява много бавно от пчелите или въобще не се взема. Ето тук е въпроса защо е така. Видно е, че сухата захар не е атрактивна за пчелите, дори по-едрите зрънца биват изхвърляни. Те я вземат само когато нямат друг изход. Известно е че пчелите си пазят запасите и посягат на тях само в краен случай. Количеството, което взимат като сироп за една вечер, под формата на суха захар го вземат за много по-дълъг период от време. За разлика от сиропа, който пчелите свалят в питите и започват да инвертират, сухата захар е много по-трудоемко занимание. На това се дължи и факта, че оцветителя отива само в пилото. Да така е и не напразно експеримента е правен с червена боя.Не знам Цецо къде е чел това, като експеримента е правен само при Якофов пред неверна публика. Количеството приета от пчелите захар е много по-малко от това на дневните нужди на семейството за изхранване на пилото. Тя само им помага.А при наличие на нектаропоток няма конденз в хранилката, захарта става на камък и няма нито една пчела на нея. Те просто не могат да я вземат. Така разсъждавам аз. Правил съм експерименти и това съм го виждал с очите си. Не ползвам тази технология именно, защото има тънкости. С обикновена хранилка не става. За да се получи конденз, капака трябва да е стъклен а не пластмасов. Аз използвах обикновени хранилки и захарта я вадиха и изхвърляха.Освен това топлата хранилка не е подходяща при подвижно пчеларство. Стъклото е чупливо.
    Коцето Якофов си казва всичко и е много прям, но не може да обяснява добре. Трябва да се подпитва за да обясни по-добре тънкостите и да се слуша много внимателно.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Чел съм го е един от 3-те български вестника(ще се опитам да го намеря).Изследването, което се цитираше е направено в чужбина.Повече подробности не се сещам.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    суха захар

    Като се замисля сухата захар може да я ползват неделните пчелари.Тя ще им върши някаква работа и при отводките / бебетата / за да се подържа някакво що - годе темпо на непрекъснато развитие. Но все пак колеги не залагайте чак толкова много на нея.По хубаво от пашата няма. Това всички го знаете. ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ.

  7. #17
    ANIBAL
    Guest
    Благодаря,колега!
    Не е категорично.Напротив ,аз ДОПУСКАМ самата практика.Само си разсъждавам така пред вас.Да ,уважавам това със сухата захар.Все пак е родено от Българин.И щом е така е валидно.Поне за мен.Да, има логика и то здрава от обясненото от теб колега.Няма да мога да присъствам на лекцията на Якофов.Но не значи ,че няма да я получа.А пък имам едни хранилки от времето на ТКЗС.Та те бяха повредени -нямаха капаци.И някой ги беше изхвърлил.Аз се напънах и им отрязах капаци от стъкло.Тях ще ползвам за опита.Захар ,дал господ.Значи имам две семейства,кога препоръчваш да започна опита?Като имаш пред вид днешна дата.Ще ползвам сравнителния метод.Затова ще са две.Имам възможност да поставя хранилките направо върху рамките или да си бъдат в отделенията.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Коста, ще те разочаровам, но и това не е родено от българин. За подхранването със суха захар се говори във всички преводни книги по пчеларство от преди 100 години. Описват подхранване със суха захар в големи легени като общи хранилки за целия пчелин.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Чел съм го е един от 3-те български вестника(ще се опитам да го намеря).Изследването, което се цитираше е направено в чужбина.Повече подробности не се сещам.
    Статията беше на Боян Първулов. Те с Якофов отдавна имат тези спорове. За това се наложи и експеримента с оцветяването.
    Якофов и в момента има суха захар в хранилките. Вчера ми показа клипче на телефона. Имаше доста пчела на захарта. Хранилките се поставят директно върху рамките за да няма разстояние за преодоляване от пчелите. А върху стъклото се поставя отоплителен материал.

  10. #20
    ANIBAL
    Guest
    Стъклото е само върху хранилката нали?

 

 
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •