Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 164
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Правих опит с еднакви кошери по сила едни със строителна рамка други без. Не видях разлика в развитието на семействата пролетта, в тези без строителната рамка търтеевото пило беше почти колкото на тези със строителна рамка но разхвърляно из другите рамки. Пробвах след това с по 2 строителни рамки, но не искаха почти да работят на 2рата. В последствие тези без строителната рамка отслабнаха защото имаше голямо опаразитяване от акара, но там грешката беше моя защото ползвах само 1 препарат който се оказа скъп и неефикасен. На строителната рамка правят също много хубави маточници.
    Според мен 1ЛР рамка е оптималния вариант и е много полезна.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Една моя късна отводка зимува и на две строителни поради дефицит на изградени рамки . Едната беше до горе плътно с прашец , а другата с късен ливаден мед .След 15 дни ще започна свиване и ще ги освободя . От края на април отново атака!

    Прашецовите далаци са голям деликатес.На прясно изграден далак изрязвам прашецовите участаци и ги хапваме със семейството ми.Трябва да отбележа,че това не бих го правил при цъфтеж на рапица или слънчоглед.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Като изрязвате строителната рамка какво правите ако майката е на нея ,а тя в повечето случай ще е на нея не става да я тръснем рамката с майката ,защото може да я повредим. Вие как процедирате с майката?

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Като изрязвате строителната рамка какво правите ако майката е на нея ,а тя в повечето случай ще е на нея не става да я тръснем рамката с майката ,защото може да я повредим. Вие как процедирате с майката?
    Ако изрязваш питата докато е прясно осеменена има голяма вероятност майката да е там, но ако ги изрязваш когато е с запечатано пилото е много малка вероятноста. Не търся майка, направо тръскам пчелите и режа.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Като изрязвате строителната рамка какво правите ако майката е на нея ,а тя в повечето случай ще е на нея не става да я тръснем рамката с майката ,защото може да я повредим. Вие как процедирате с майката?
    Ако изрязваш далака, преди да бъде запечатен, има голяма вероятност майката да е върху него. Така, преди години си ликвидирах цяло семейство, като по невнимание ликвидирах майката при изрязването на далака. Сега чакам да го запечатят и такъв проблем повече не съм имал.

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    12 ДБ с 2 строителни и се застъпват през 7 дни и ефекта мисля че е удовлетворяващ ! А ако всичко е записано в тефтера майката не трябва да е на СР но има и изключения ,така че и оглеждане !

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Прашецовите далаци са голям деликатес.На прясно изграден далак изрязвам прашецовите участаци и ги хапваме със семейството ми.Трябва да отбележа,че това не бих го правил при цъфтеж на рапица или слънчоглед.
    Аз , Ангеле също бих ги използвал по същия начин но трупам резерви за един Фараров проект та ми се ще да съм подготвен с храна на магазинни рамки !

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес изрязах първите далаци....Но,оказа се,че при майките изведени през втората половина на лятото,далаците са с преобладаващо работническо пило.При тях НЕизрзвах далаците,а само разпечатах търтиевото пило.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1398.jpg‎   Изображение1399.jpg‎  

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Ачо, вчера показа снимки със сняг,а днес далаци режеш. Кога се стопи тоз сняг. Иначе и аз ползвам от подобрените СР.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,това Видин ,Раковски ,къде се намира?

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •