Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 91 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 901
  1. #211
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Аз си мисля, че може :D,
    щом може с локум, изосуит и какво ли още не, защо да не може с глюкоза.
    Не знам каква е концентрацията. Ако е малка може би ще трябва да се добави малко захар?

    Това са само предположения на база на това, че човекът върши какви ли не безумия по отношение на себе си, на пчелите си, та това ли да е най-лошото.

  2. #212
    Глюкозата е основно декстроза /кръвна захар, гроздова захар/. Има я доволно в плодовете, а както знаем пчеличките ги посещават. Така че не би имало причина да не може да им се дава. Друг е въпроса на каква цена излиза мероприятието.

    П.С. Венозното вливане май не е проблем, но като се има впредвид бройката на пчелите в кошера си е жива хамалогия с неизвестен краен срок. :D :D :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #213
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    3

    Рой или отводка?

    Здравейте, от известно време чета форума и четейки мненията на "начинаещите", май и като такава не мога да се определя-липса на знания и опит
    Ще обясня на бързо-родителите ми купиха няколко кошера с не много силни семейства преди месец и отделно 2 празни лежака.Дори и за неразбираща ми е ясно, че е глупаво да се прави отводка от семейство, което е слабо, та въпросът ми е - какво да закупим за другите два кошера, отводка или хванат рой?
    Ще съм ви много признателна, ако помогнете със съвети или мнения.
    Благодаря, поздрави!

  4. #214
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122

    Re: Рой или отводка?

    Цитат Първоначално публикувано от polline
    Здравейте, от известно време чета форума и четейки мненията на "начинаещите", май и като такава не мога да се определя-липса на знания и опит
    Ще обясня на бързо-родителите ми купиха няколко кошера с не много силни семейства преди месец и отделно 2 празни лежака.Дори и за неразбираща ми е ясно, че е глупаво да се прави отводка от семейство, което е слабо, та въпросът ми е - какво да закупим за другите два кошера, отводка или хванат рой?
    Ще съм ви много признателна, ако помогнете със съвети или мнения.
    Благодаря, поздрави!
    Ами ако можете да си хванете рой е най-добре.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  5. #215
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    При условие че всички начинаещи нямат изградени рамки, наистина е по добре рой. Роя има голяма градивна сила и бързо ще изгради основите,като се подхранва подобаващо.

  6. #216
    Цитат Първоначално публикувано от bobmastar
    При условие че всички начинаещи нямат изградени рамки, наистина е по добре рой. Роя има голяма градивна сила и бързо ще изгради основите,като се подхранва подобаващо.
    Или ако роя работи по време на паша - тогава няма нужда и от хранене.

  7. #217
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Глюкозата е или 5% или 10% ( казано на български в 100мл вода има съответно 5 грама и 10 грама "захар" ). Нека по-напредналите кажат как това количество ще се отрази на пчелите.

  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Отводка или рой? Рой си струва,ако е много силен.Ако не е,гради 2 дни и после не го търси 2 месеца.Според мен не може да се сравнява с добра отводка от разновъзрастно пило.Не си давай паричките за роеве,а си вземи отводки от някой познат с уговорката: да ги вземеш след оплождането на майките.

  9. #219
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Отводка или рой? Рой си струва,ако е много силен.Ако не е,гради 2 дни и после не го търси 2 месеца.Според мен не може да се сравнява с добра отводка от разновъзрастно пило.Не си давай паричките за роеве,а си вземи отводки от някой познат с уговорката: да ги вземеш след оплождането на майките.
    Съгласен съм че отводката с оплодена майка и разновъзрастово пило е по добрия вариант,миналат година ги изпробвах и двата варианта,5 роя си взех и 5 отводки,всички се развиха достатъчно и оживяха след зимата,и сега като ги гледам само 1 от рояците е конкорентен на отводките,НО разликата в цената между тях беше 2 пъти по скъпи отводки,а тази година може и да достиген 3 пъти разликата в цената......така че всеки си прави сметката

  10. #220
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от purkinie
    Глюкозата е или 5% или 10% ( казано на български в 100мл вода има съответно 5 грама и 10 грама "захар" ). Нека по-напредналите кажат как това количество ще се отрази на пчелите.
    Малко им е... Пчелите най- охотно събират сироп със захарно съдържание около 50%.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 22 от 91 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •