Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 91 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 901
  1. #601
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Матеев да му отговори.

  2. #602
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Имам въпрос:при положение,че всички кошери са ми с по един магазин,как мога да процедирам като дойде време за тях?Смисъл като го запълнят вадя,центрофужа и пак слагам или как?
    Миналата година и аз имах по един магазин с пити. Направих си втори и слагах по 5 пити и 5 основи.А за да центрофугираш трябва да запечат меда в първия магазин и тогава пълнят във втория.

  3. #603
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    56
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Матеев да му отговори.
    Защо,защото съм против селския диалект на Румен Димитров ли?Матеев не разбира от пчеларство(поне за сега),иначе щях да го попитам лично.Питам хора,които разбират,а това дали имат желание да ми отговорят или не,не е проблем.Важното да са живи и здрави.Решението на въпроса съм си го намерил още преди да го задам тук,просто исках да видя дали наистина помагате на младите и неопитни "пчелари".Да,помагате,но на определен кръг от хора,на тези които ви ходят по гайдата.
    Желая ви високодоходна година и всичко най-хубаво.

  4. #604
    Долналд направи както ти казва колегата Змея. Даже още сега извади 5 от изградените рамки и сложи 5 нови основи. Когато ти напълнят половината от магазина сложи втория като пак нареди 5 нови основи и 5 изградени като новия магазин ще го сложиш отдоло под сегашния
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #605
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Вадил съм поне две години от един магазин.Малко е неудобно, но общо взето, процеса има два варианта :
    -вадиш, колкото побира центрофугата (3-ка или 4-ка) и връщаш обратно в магазина и пак следващите.
    -другия вариант е вадене на целия магазин въртене и връщане.

    И при двата варианта, излизането на пчелите на грозд по цялата предна част на кошера е гарантирано, ама това не трябва да ви притеснява.
    ..и стига се занимавахте с глупости, сезона е в разгара си и само хора които са духовно далече от пчелите, си намират други занимания wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  6. #606
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Имам въпрос:при положение,че всички кошери са ми с по един магазин,как мога да процедирам като дойде време за тях?Смисъл като го запълнят вадя,центрофужа и пак слагам или как?
    Да, точно така! Наличието на втори магазин е улеснение, когато не отделяш монофлорния мед.

  7. #607
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Цитат Първоначално публикувано от donald
    Имам въпрос:при положение,че всички кошери са ми с по един магазин,как мога да процедирам като дойде време за тях?Смисъл като го запълнят вадя,центрофужа и пак слагам или как?
    От въпроса ти не ми стана ясно, имаш само по един магазин на кошер и по един комплект рамки или имаш повече рамки, но нямаш допълнителни магазини!
    Ако имаш по един к-т магазин с рамки, слагай за градеж, както те посъветваха.По този начин ще имаш оборотни, вадиш пълните и веднага слагаш празните.
    Иначе моят съвет е да имаш по два комплекта магазин с рамки на семейство.Работиш ли с един магазин, губиш половината продукция.
    При бурна паша, каквато е акацията, вторият магазин слагам 4-5 дена след първия.Когато времето е подходящо и семейството силно съм вадил по 3 магазина акация.Ако не слагаш втори магазин, докато запечатат първия, акацията преминава, а пчелите бездействат.
    На липата и слънчогледа слагам втори магазин седмица след първия, понеже те не са толкова интензивни.
    Сега всички кошери ми са с по два к-та, че и няколко резервни.
    Разбира се това зависи от региона, ако е планински, съвета ми е безсмислен.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  8. #608
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Я, нещата можело да бъдат и сериозни.

    Работата само с един магазин и чакането му да се напълни и запечати - Е ЗАГУБА ЗА ПЧЕЛАРЯ. Това е много стара практика.
    Последните ДБ кошери които направихме - колегата си ги поръча с три магазина.
    Е , Доналд да си отговори вече сам на въпроса, а не да да пуска само фишеци, както се изрази по нагоре.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #609
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз пък викам, че не е сериозно сериозни хора да отговарят на несериозни въпроси wink; И още повече когато по тия въпроси се е отговаряло вече три години във форума. Просто трябва да се седне и прочете, това е сериозният подход в случая.

    П.п. Същата работа и при отводките. Като наближат рояците, и там. :D

  10. #610
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Аз пък викам, че не е сериозно сериозни хора да отговарят на несериозни въпроси wink; И още повече когато по тия въпроси се е отговаряло вече три години във форума. Просто трябва да се седне и прочете, това е сериозният подход в случая.

    П.п. Същата работа и при отводките. Като наближат рояците, и там. :D
    Защото е много по-лесно да си отвориш устичката и да ти се сипе, отколкото да се потиш да търсиш и най-важното да четеш. Та нали четенето е архаизъм,чатенето е на мода.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 61 от 91 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •