Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 91 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 901
  1. #611
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз това исках да кажа, ама после пак ще го отнеса. Аз ще съм лошия, който се заяжда.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #612
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2012
    Мнения
    6
    Здравейте, аз съм начинаещ пчелар с 5 кошера и много мерак обаче от 2 дни от вече 3 кошера пчелите изхвърлят мъртви търтей или те сами излизат и умират на прелката или пред кошера на какво може да се дължи това??? Мен ме убочава еден човек на 76 год и той също каза че не е виждал такова нещо пролетно време търтейте така да умират аз съм чел че това е нормално да се случва чак на есен но есента е далеч а и кошерите в които се случва това са наистина различни по сила и хранителни запаси като единият има наистина много мед вътре от зимата а другият няма повече от колограм а този с много мед започна първи да ги изхвърля ??????? Моля някой с повече опит и наблюдения да ме поуспокои !!!

  3. #613
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Крилата накъсани ли са,какавиди или млади търтей...забелязват ли се уродства в тях или не?

  4. #614
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43

    въпрос

    имам езно семеиство което е на 9 рамки с пило, направо извират пчелите, сложих му магазин за градеж с основи понеже сега стартирам, , пуснал съм плодникова рамка с основа през магазина от 2 ра позиция,,, гледах днес направи ли са малки далаци и работят основно по плодниковата рамка..... Как да ги накарам да заработят и магазините основи...

  5. #615
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2012
    Мнения
    6
    Външно нямат никакви белези на увреждане имат си хубави развити тела и крилете им са цели и хубави без никакви разкъсвания или каквито и да е повреди само ми прави впечатление , че тези които са все още живи са много лениви все едно е много студено едва мърдат за сега са така 3 кошера от общо 5 току що ги погледнах пак днес няма много изхвърлени както вчера или тази сутрин от третия бяха почти една шепа на прелката като ги изчистих с клечица за да освободя изхода . Иначе пчелите са доста активни работят здраво и си защитават здраво .

  6. #616
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Качи рамка с пило и спусни през магазина, затворено.
    Или напръскай рамките със сироп.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #617
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Сигурно гладуват.
    Подхранвай със сироп, разпечатвай мед.

  8. #618
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Щом ремонтират плодника ще се качат горе.Добре е ,че градят в противен случай пиши ги бегали.Ако ябълката е прецъфтяла и нямаш рапица подхранвай със захарен сироп.

  9. #619
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2012
    Мнения
    6
    Утре ще ги отворя и без това времето го дават много добро и ще им разпечатам мед , благодаря ))

  10. #620
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2013
    Мнения
    43
    проверих ги нямат маточници, за сега няма дя бягат,, рапица има много, , просто като отворя магазина няма много пчели горе, а доло е олеле майко и затова ми стана интересно сащо не са заработили по усилено горе.

 

 
Страница 62 от 91 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •