Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 91 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 901
  1. #281
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    34
    Колеги искам да сложа капани за рояци, дали вече е късно?

  2. #282
    Цитат Първоначално публикувано от P4elar-Kitarist
    При поставяне на нов магазин, как е най- добре да се постави-над или под пълния магазин? От различни пчелари получавам различни мнения,така че моля колеги с повече опит да кажат как е най удачно.
    То не е удачно точно аз да ти давам съвет но задължително празния се слага под пълния,това съм чел в дебелите книги ,и тук във форума го пише на доста места.

  3. #283
    Наблюдател
    Регистриран
    17.06.2012
    Мнения
    3
    И аз така съм чел в дебелите книги, но исках да се уверя дали колегите с повече стаж така практикуват

  4. #284
    При ДБ, където почти винаги на плодниковите пити си има меден венец, по-добре от долу под пълния. Ако обаче ползваш някакво подобие на Венеровата технология, където пълния магазин играе ролята на този меден венец, то тогава, задължително над пълния, ако е само един. Ако са повече, между тях, но над първия.

  5. #285
    Цитат Първоначално публикувано от Начинаещ
    Колеги искам да сложа капани за рояци, дали вече е късно?
    Зависи от района.

  6. #286
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Днеска до пчелина ми имам приятел с градина от праскови 3 декара и има малка перка за ток и какво да вида пчелите е нападаха или се въртяха около нея това става за първи път и имаше доста пчели по земята ударени или съсечени спря перката и 2-3 дена ще е пуска по късно дано се спрат. Моите пчели са в края на мястото доста далече от нея няма как да го карам въобще да не е пуска добива си ток за мястото или пък да е премести. По някаква причина са решили да си минават точно покрай нея. Няма как да съм сигурен че моите пчели минават покрай нея тъй като в района има и други моите да речем че са най близо 500 метра от мен има друг пчелин с 150 кошера. Как да процедирам и има ли въобще някакво решение или да речем ще се затрие целия кошер или който минава покрай нея.
    Мога само да предполагам какво се е случило. Ако трасето на летеж на пчелите минава от там, е възможно перката да е размазала част от тях. така въздуха се насища с феромоните им за смърт и опасност и мобилизира останалите да се защитават от този "враг'. Това е само предположение. Може и да греша.

  7. #287
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    Пречи им магнитното поле на тока, който произвежда, ако кося покрай кошерите с електрическа косачка става голямо нападение, а бензиновата въпреки че реве ужасно не им пречи толкова, няма нищо общо с трасето или посоката на пашата.
    Понякога кося с ел. косачка, защото тя има за събиране на тревата бензиновите ми нямат, нападат я така че по време на работа чувам как я удрят и чукат по нея изобщо не може да се стои покрай нея.

  8. #288
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Днеска до пчелина ми имам приятел с градина от праскови 3 декара и има малка перка за ток и какво да вида пчелите е нападаха или се въртяха около нея това става за първи път и имаше доста пчели по земята ударени или съсечени спря перката и 2-3 дена ще е пуска по късно дано се спрат. Моите пчели са в края на мястото доста далече от нея няма как да го карам въобще да не е пуска добива си ток за мястото или пък да е премести. По някаква причина са решили да си минават точно покрай нея. Няма как да съм сигурен че моите пчели минават покрай нея тъй като в района има и други моите да речем че са най близо 500 метра от мен има друг пчелин с 150 кошера. Как да процедирам и има ли въобще някакво решение или да речем ще се затрие целия кошер или който минава покрай нея.
    Мога само да предполагам какво се е случило. Ако трасето на летеж на пчелите минава от там, е възможно перката да е размазала част от тях. така въздуха се насища с феромоните им за смърт и опасност и мобилизира останалите да се защитават от този "враг'. Това е само предположение. Може и да греша.
    yuri два дена без да пуска перката и днес нямаше проблем като е пусна. Най вероятно е станало това което казваш феромоните им за смърт мобилизират останалите да се защитават. Благодаря!

    bobmastar Перката е далеч от кошерите не е до тях за това съм по склонен да се съглася с колегата yuri
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #289
    Това е само предположение. Иначе и аз имам бензинов тример и честно казано, много ги дразни. Ползвам го вече десетина години и винаги е било така. За това само сутрин много рано кося или при лошо време.

  10. #290
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Става въпрос за 10 рамкови ДБ кошери. Имам 3 отводки, които успяха да си запълнят плодника с рамки с пило. Сега трябва да слагам магазина, но нямам нито една изградена магазинна рамка. Имам само восъчни основи.

    Как да ги сложа, за да ги изградят най бързо? То нямам кой знае какъв избор де. Аз мисля просто да ги сложа всичките 10 магазинни рамки с основи и да ги оставя да действат. Правилно ли е?
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

 

 
Страница 29 от 91 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •