Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 91 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 901
  1. #441
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    майката си снасяше и скоро не съм го отварял мисля че това е сперматузуида

  2. #442
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Здравейте понеже съм нов и искам да попитам ако има тук пчелари от Пловдивско
    какви кошери ползват понеже аз имам само ЛР от тази година отводки и един рояк но се оказа ,че имам и наследствени ДБ ,та мисълта ми е за региона дали са подходящи и заслужава ли си да се опитвам да ги заселя или става твърде много различен инвентар?
    прилагам снимки на ЛР заселени и ДБ празни за сега но налични


  3. #443
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Различни системи, различни рамки, разправията е повече. Иначе технологиите са различни при двата вида кошери. И двете са подходящи, зависи от уменията и желанията на пчеларя.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #444
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Уменията ди няма много ,а само с желание дали става не знам но го реших
    ще ги задомявам след малко обновяване.
    Чуденката беше дали да ги задомя или да ги режа и да ги преправям на ЛР.но се отказх да ги развалям ,пък и ме е жал нишо,че са поне 30 годишни те са си здрави
    и с една боя ще станат като нови .
    а само времето ще покаже дали си е заслужавало играчката!Поне ще понатрупам знания .

  5. #445
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2012
    Мнения
    34
    Днес един пчелар сподели с мен как подхранвал своите пчели като поставил мед в хранилките, махнал преградата, покрил меда с тензух.Сложил меда миналата седмица и вече доста мед бил изяден. Какво мислите за този начин на подхранване?

  6. #446
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от Змея
    .... Какво мислите за този начин на подхранване?
    Нормален за доста пчелари.

  7. #447
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Всеки си мисли,че неговият метод е най-добър!Според мен,семейство зазимено по правилен начин,няма нужда от безпокойство до някой ден с над 12 градуса през февруари.Може да не ги пипаш дори и тогава,но както и желязно да съм ги зазимявал,винаги февруари им вкарвам по една рамка с мед до пилото.
    Подхранването през декември и януари е спасително,а не подбудително!Няма ли принос на пресен прашец,няма развитие!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #448
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    А защо си мислиш, че постъпваш по най-правилния начин? Аз пък не го споделям. Но не го и отричам. Всеки би трябвало да знае какво и кога да прави. В противен случай - по-добре да не се занимава.
    Working....

  9. #449
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Подписът на Пламен предполага по-широк поглед и повече толерантност към различни методи на пчеларстване.

    Пламене, чети си редовно подписа.

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз не съм съласен с мнението на Пламен, за пресния прашец. Според мен най важното нещо е климата и темпераурите, затопли ли се, развитието тръгва. Затова пчелите си трупат прашец и го заливат с мед, точно за такива случаи. Но това не е бурно развитие. Бурното развитие тръгва когато тръгне пресния прашец, още с кокичето.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 45 от 91 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •