Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 91 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 901
  1. #21
    забравих да кажа, може да не ги махаш но затвори хубаво капаците на хранилките. щото влизат всекви гадини, мравки, ухолазки и разни други такива вредители. освен че убиват пчелите носят и болести.ако имаш болест то умрелите пчели ще са на дъното и пред кошера, не в хранилките,така че не е болест споко.. казах ти или ги затвори или ги махни напълно, сега хранилки не ти трябват освен ако нямаш скоро хванат рояк или отводки.умрелите пчели са от вредители

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2011
    Мнения
    2
    еми за жалост са отводки...да.затворени са плътно капачетата не мога да разбера защо има толкова много умрели.каот казвам много умрели...може би по 20,30 пчелички всеки път.

  3. #23
    е щом са отводки по 20-30 до дни ще останеш без отводки. нищо махаи хранилките. слагаи ги само когато ги храниш, аз така правя.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Chernokos
    еми за жалост са отводки...да.затворени са плътно капачетата не мога да разбера защо има толкова много умрели.каот казвам много умрели...може би по 20,30 пчелички всеки път.
    Къде точно са тези умрели пчели, тама където наливаш сиропа или там в малкото отделение откъдето го смучат?

  5. #25
    според мен са при сиропа щом са 20 30 затва му казах да затвори хубаво хранилката, за да не влизат гадости а и пчрлите да не прехвърлят в другото отделение

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2011
    Мнения
    4

    моля за малко инфо

    имам проблем с два кошера,имат си маики обаче пилото което имат е същото като на търтовките(гърбато пило),на какво се дължи това нещо

  7. #27
    може би молец и още поне 10 причини

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Да не говориш за търтиевото пило? Ако е това, то значи че нямаш проблем.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2011
    Мнения
    7

    Помогнете на новобранеца...

    Здравейте искам да знам как се пчеларства сьс Л.Р кошер.Мисля да работя с тях,интересува ме последователността от самото закупуване,чета всичко в интернет,гледам филмчета но искам да чуя от някой,който разбира.Благодаря...

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Колега, въпроса ти има доста обемен отговор. Кажи ми как се отглеждат печурки? Прочети всичко което те интересува, вече е написано във форума. Има 3-4 доста добри книги на пазара както и 1-2 старички но ценни. Дерзай!

 

 
Страница 3 от 91 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •