Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко са вашите загуби през зима(2014-2015)

Гласували
180. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 0%

    91 50.56%
  • 10%

    50 27.78%
  • 20%

    16 8.89%
  • 30%

    11 6.11%
  • 40%

    6 3.33%
  • 50%

    3 1.67%
  • 60%

    2 1.11%
  • 70%

    0 0%
  • 80%

    0 0%
  • 90%

    0 0%
  • 100%

    1 0.56%
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 111
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Анкетата е без краен срок и без имена.
    Никой няма да разбере как сте гласували.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Аз засега съм от тия късметлии с 0% има още много време до 1 Април .Но предвид грижите и старанието което положих може би късмета ми е заслужен .По добре Анкетата да е явна няма нищо срамно то който ,ще излъже винаги може да го направи.
    Милен Михов

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Като видите умряло семейство какво правите:

    А) Оставяте кошера да го почистят другите пчели(семейства).
    Б) Махате кошера, че да не се заразят с нещо здравите.
    В) Какво значение има?!?!

    От 24 гласували, само 5-6 са обявили смъртност. Това значи, че само 20% от пчеларите обявяват някаква смъртност(няма значение какви са причините).
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Смъртността при мен засега е 10%.Семейство умряло от глад заради пило, а останалите изчезнали заедно с меда.За мен загуби до 20% не са притеснителни и бързо ще се възтановят.Колегите правилно споменаха, че е още рано да говорим за окончателна статистика.Но не намирам лошо в предварителната такава за обща информация, а може и на някой да му стане по леко заради споделената мъка.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    При мен загубите досега са около 5 % . Надявам се и толкова да си останат,но след предстоящото застудяване ще си проличи.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    За сега всичките ми пчелни семейства са живи и здрави, но ..... никога не е късно за обрати. Дано да се запази такова положението!

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    От ноември до сега три майки са затрити от основните семейства, като съм им предал майки от отводки. Така че минус 3 броя без загуба на пчели. Не мога да се впиша с нула в анкетата нито с десет процента. За сега съм с 1.3 % смъртност.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз имам няколко семейства останали с много малки кълба и не зная към живите ли да ги броя или към загубите за това ще изчакам края на март и ще напиша тогава процента.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    При мен едно семейство е избягало!Няма подмор а рамките с много мед!И едно семество бере душа!То даваше признаци чрез повечко подмор!Запаси има достатъчно но пчелите все по-малко!Зазимих 37!

  10. #30
    Колеги имам голяма смъртност от 150-50 семейства,миналата година беше същата работа пак имах 50 загинали.Пчелар съм от 13 г.Не съм имал до преди това такива загуби.Умирали сами 5-10 семейства нищо страшно.Миналата зима след като загубих горе-долу съща бройка си помислих че е заради неправилно третиране на акара понеже сложих само по 2-3 ленти варотом.Пролета третирах с тимол с фогър есента също като започнах от началото на август до средата на сеп.също така и едновремедно с това и подхранвах 2-ти седмично.Зазимих ги началото на окт.На всички които ми се сториха,че имат малко мед сложих по 2 хр.мед.Сложих и найлон за затопляне.Със сиропа есента им варих билки; кора от дъб,коприва,пелин,лайка,тет ера и витамини.Бяха силни при зазимяването 6-7 рам.Сега работата е рлачебна 50 загинали,30 с по една шепа муха.И интересно че тези които са умрели вътре има по една шепа пчела,а бяха силни.Диария имат само 3 от тези 50 сем.Някои знаели къде да изпратя пчели за анализ.Казаха ми за проф.Румен Вълчовски които правел иследване за нозема-70лв.и ДНК за всички болести-160лв.Някои ползвал ли е услугите на професора.Дайте съвет какво да правя.

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •