Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 47 от общо 47
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Тъкмо щях да напиша да споменете тези имена, които пречат и прочетох, че ще го направите. Поздравления, за което! Надявам се наистина да го направете нека всеки за него си си направи заключение за тези хора.
    п.с.-чакаме, когато му дойде времето да разберем кой аджеба не иска да върви пчеларството в БГ.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    кога и как ще уведомите новите членове да ли са приети и членския внос какъв ще бъде и как ще се плаща защото много хора ги е страх да бръкнат в джоба си

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Членски внос няма да се плаща. Колкото до уведомяването - първо трябва да се събере Управителния съвет на КБП и да утвърди кандидат-членовете. Това ще се случи в края на тази седмица.

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    извинявам се за въпроса - членски внос за начало няма - да кажем това ще е 1 година (все пак не може вечно организацията да се издържа от 1 човек) та мислено ли е какъв ще е членския внос и как ще се плаща ако има такъв в бъдеще. Онези членове на организацията които са в заварено положение ще плащат ли след като при постъпването в Конфедерацията им е обяснено че такъв няма?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    извинявам се за въпроса - членски внос за начало няма - да кажем това ще е 1 година (все пак не може вечно организацията да се издържа от 1 човек) та мислено ли е какъв ще е членския внос и как ще се плаща ако има такъв в бъдеще. Онези членове на организацията които са в заварено положение ще плащат ли след като при постъпването в Конфедерацията им е обяснено че такъв няма?
    Ами ти се пошегува на мой постинг,сега е мой ред,ми ти си настъпил мистриите сега се хвани за дръжките

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Дали следващата година ще има членски внос или не няма да го решавам аз, а ОБЩОТО СЪБРАНИЕ НА КОНФЕДЕРАЦИЯТА. То се явява върховен орган на сдружението и има правото да реши каквото си поиска. Всеки един отделен член има правото да прави каквито си иска предложения, но окончателното решение се взема от мнозинството.

    В момента сдружението се издържа от дарения и ако някой поиска да направи такова - ще бъде добре дошъл. За в бъдеще има вероятност да се получат пари по някоя програма, и тогава вече наистина сдружението ще има шанса да разгърне една пълноценна дейност по всички направления, които могат да бъдат от полза за пчеларския бранш.

    Не си мислете, че дарения правя само аз. Парични дарения направи например и члена на контролния съвет Евден Николов, за което аз и членовете на конфедерацията му изказваме една голяма благодарност. Също така може да се приеме, че дарения прави и всеки един активист, който активно участвува в живота на конфедерацията. Става въпрос за разходите за транспорт, телефонни разговори и т.н., както и за голямото количество човекочасове положен труд. Тука мога да посоча поне едно 15-20 човека, които активно и безкористно дадоха всичко от себе си, за да може конфедерацията за толкова кратко време да се издигне на толкова високо ниво.

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Задачата няма да е лесна, защото има сили, на които въобще не им стана приятно когато научиха за успеха на конфедерацията в Плевен. Освен всеобщо известните проблемни вождове се оказа че има и други подмолни такива, които пред пчеларите се представят в добра светлина, а в действителност те усилено работят да унищожат всяка една добра инициатива. И в момента те се активираха.

    Обещал съм ви публичност и ще я имате. Ще научите имената им и действията, които те предприемат както срещу конфедерацията, така и срещу цялото Българско пчеларство. Крайно време е всеки един пчелар да научи кои са хората, които в името на някакви лични интереси работят против интересите на всички останали.
    Противниците на силен обединен пчеларски съюз са самите пчелари, тесногръди и егоистични,опитващи се индивидуално да се реализират,без да плащат данъци и да продадат продукцията си анонимно без договор.От една страна искат помощи от друга страна не са готови те самите да помогнат,да обменят информация за технология,пазар на продукция и др. От тази ситуация имат полза играчи на пазара на инвентар и търговци на пчелни продукти, които налагат монополни цени и реализират високи печалби, като една голяма част са в сивия сектор. Какво ще се промени ако има обединен работещ пчеларски сюъз.
    На първо място ще тече обмен на информация от всякакъв характер:
    1. Цени на пчелните продукти в страната и ЕС.
    2. Цени на инвентар,качество и коректност на производителя.
    3. Обединяване на пчелари за реализацияна продукцията си.
    На второ място, ще се отстояват интересите на сектора пред държавата и промяната на законодателството и условията за подпомагане ще се променят със сигурност,макар че ще има голяма съпротива от администрацията. Администрацията в момента си е създала много благоприятна среда за корупция и ще се съпротивлява срещу всякакви промени, независимо от кого идват предложенията. Тук под администрация имам предвид всички по веригата от БАБХ, през Общините, Фонд Земеделие и Министерството на земеделието.
    На трето място, ще се промени структурата на пазара на пчелни продукти, обединявайки се в реализацията на продукцията си пчеларите ще принудят търговците на пчелен мед да търсят сигурност на доставките си. Търговците ще бъдат принудени да търсят обвързване с договор с производител за да могат да гарантират сигурни количества през изкупната кампания.
    За мен няма съмнение от къде ще доиде най-голямата съпротива срещу обединяването ни – от изкупвачите на продукцията ни.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •