Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 47
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Струва ми с, че сте "пресолили манджата" в началото на текста и понеже се усещате, че е така решихте да пробвате тук дали ще мине. Само искам да ви напомня, че повечето посетители стоят в страни и не изказват мнение, а малкото които си позволяват да изкажат такова трябва много да внимават за да е бъдат обявени за провокатори.
    Сега по същество
    - Знаете ли, че още през 2003 г. на Българския Пчелар му е отнето свещеното право на избор на пчелни майки и свещенното право да произвежда и продава излишните си отводки?
    Сега му е законово забранено, но никой не му дири сметка дали продава или не, а после може би ще му е законово разрешено, НО ще трябва да се конкурира с производители собственици на хиляди кошери и бълващи огромни количества склонни и на доста по-ниски цени. Дори и да не са склонни на по-ниски цени тя цената сама ще падне от пренасищане на пазара.
    - Знаете ли, че законите в областа на пчеларството си ги измислят в своя полза и прилагат в своя полза само няколко човека, които са превърнали в роби всички останали пчелари?
    Чувствам се леко ощетен, но чак пък роб в никакъв случай.
    - Знаете ли че един от вашите мили пчеларските вождове се е изправил и пред Еврокомисари е казал „Българските пчелари не се нуждаят от директни плащания“?
    Не не знам, а претендирам да съм от средно информираните, ако вие го знаете го назовете с име, дата и т.н. останали факти и да го линчуваме ако трябва, но ако това са само приказки без доказателства може да си говорим между нас ама да излизат официално, извинете.
    - Знаете ли, че бюджета на сегашната тригодишна програма е два пъти по-малък пак поради действията старите вождове?
    Отново не знам и до колкото знам той се формира според броя регистрирани пчелни семейства във всяка държава. Ако има виновни ги покажете и обяснете.
    - Знаете ли, че причината в момента да няма директни плащания на кошер в цяла Европа е само и единствено България, която не е подкрепила тази идея?
    Това до колкото съм запознат не е въобще не е вярно. При гласуването мнението е било разделено на половина ЗА и ПРОТИВ и ако всички наши представители (на България) бяха гласували ЗА щеше да се получи, но и и те не са били убедени и някои са гласували ПРОТИВ и ВЪЗДЪРЖАЛ СЕ и предложението не се приема но да се казва, че само те единствени носят вина е подвеждащо все пак половината евродепутати са били ПРОТИВ.
    - Знаете ли, че всичко лошо което ви се случва в пчеларството, е плод на задкулисните игри само на 3-4 човека?
    Абсолютно е не вярно. Няколко човека са направили доста злини ама чак пък всичко лошо да е заради таях хайде хайде. Никой от таях не кара пчеларите да блъскат амитраз примерно или да слагат буци пръст във восъка и т.н. За състоянието на сектора сме виновни всички.
    - Знаете ли, че такова загробващо законодателство и такова робско отношение към пчеларите има само и единствено в България, и никъде другаде?
    Бяхме роби малко по горе, а сега вече сме погребани в гробове заради законодателството! Закона не е съвършен, но дава права на пчеларите да работят и реализират продукцията си. Определено има много за поправяне ама чак да сме погребани.......



  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Момичетата с рекламните торбички в началото на деня трябва да посрещат посетителите на входа, когато е и наи големият наплив.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......Струва ми с, че сте "пресолили манджата" в началото на текста ...
    По всяка една от твоите забележки може много да се приказва, но няма как това да бъде поместено в една листовка. Заповядай на щанда на конфедерацията в изложението и ще получиш отговори на въпросите си.

    Ако на тебе ти се струва, че манджата е пресолена, на мене пък ми изглежда, че е много блудкава и постна. Истински силните думи си ги спестих и не ги използвах - ФАЛШИФИКАТОРИ, МОШЕНИЦИ, МАФИЯ, КРАДЦИ и ИЗМАМНИЦИ. Не забравяй че имам и документални доказателства, но тях засега няма да ги вадя на показ.

    Колкото до искането за някакво име - ето ти го: ГАНЧО ГАНЕВ
    Свидетели ли искаш - има ги, и те са много. Само че в момента живеят в страх и каквото казват, правят го само на ухото на приятелски настроени хора.
    Документи ли искаш - какво ще кажеш за 3 листа с фалшиви подписи, с които Ганчо е узурпирал власта в неговата си "организация"? Да ги направя ли на листовки и да ги разпространя в цяла България?

    На мене съвеста ми е чиста, а думите ми смятам, че са много добре обмислени и внимателно дозирани. Ясно осъзнавам, че на някои хора няма да се харесат, но нима на всички български пчелари се харесват действията на тези хора? Та те най-нагло бъркат в джоба на всеки един български пчелар, включая и в моя. Какво искаш - да им ръкопляскам и да ги наричам с галени имена? Или да сведа покорно глава, да коленичам и да им целуна ръката?

    Конфедерацията е създадена ЗА ДА СЕ БОРИ С ТЯХ, а не да съществува паралено с тях в дух на разбирателство, взаимоуважение и добра воля.

    Хайде ако искаш - помогни и преработи текста така, че да няма думичките, които те притесняват, но в същото време да бъде достатъчно критичен и да отразява истинското положение.

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Струва ми с, че сте "пресолили манджата" в началото на текста и понеже се усещате, че е така решихте да пробвате тук дали ще мине. Само искам да ви напомня, че повечето посетители стоят в страни и не изказват мнение, а малкото които си позволяват да изкажат такова трябва много да внимават за да е бъдат обявени за провокатори...
    Не искам да ти опонирам, но смятам, че не си прав. Просто има преки и непреки връзки между всичко което се случва и по-скоро трябваше да се направи една схема с потока на пари и кое къде влияе. Аз съм си ги нарисувал в главата и картинката е страшна и грозна.

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Публикувам проектотекста на следващата листовка. Много ви моля спешно да си кажете мнението, защото утре суртинта трябва да я дадем за дизайн и печат. Текста на листовката е много остър, но нямаше как да се кажат по-меко истините за днешното положение на пчеларите.
    По повод дали ми харесва така направения текст...имам принципни забележки, но те не касаят идеята, а по-скоро изпълнението.
    Аз съм на принципа колкото по-просто, толкова по-добре. Посланието трябва да е кратко и ясно. Колкото повече заливаш аудиторията с информация, толкова по-малко разбират каква е целта на изложението(идеята).
    Пример за кратко мога да дам с Nike - Just do it, LG - Life's Good, Sony - make.believe и т.н и т.н
    Според мен всички тези точки трябва да се обясняват на второ четене. А на първо четене, тоест в брошурата трябва да има само загадка за привличане на интереса тип Just do it.
    Трябва да се наблегне на позитивните неща, а не цялата организация да се крепи на омразата към един или друг мошеник(няма по-точна дума). Тоест, според мен е по-добре да се смени тона и от "Ние сме против...това" да се отиде на "Ние сме за/про...това и това". Ако искаме да се случат всички тези неща, то нещо трябва да се промени. "Проблемите пред нашите идеи са X,Y,Z. САМО С ВАШАТА помощ ще успеем да направим идеите реалност!"

    Много ме дразни, че във форума няма thumbup, a има само thumbdown () - Ето още един пример как негативното трябва да се смени с позитивно.
    Това са моите идеи и визия, а и не искам да ги налагам на организацията. Вниманието на пчеларите вече е ваше и сега е момента да смените тона, а и къща се гради с любов, а не с омраза.
    Може някой да си помисли, че отстъпвате(омеквате), но според мен това е пътя.
    Отново...това е само моето си ЛИЧНО мнение.

    УСПЕХ!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .... Струва ми с, че сте "пресолили манджата" ....
    Направих някои корекции съгласно препоръките на Rosti_sz.

    - Знаете ли, че Закона за пчеларството е създаден през 2003-та година и от тогава до сега в него са направени 9 промени? Всяка една промяна е все по-лоша и по-лоша по отношение на целокупното българско пчеларство и все по-добра и по-добра по отношение затвърждаване на майкопроизводствения монопол, в лицето на НРАП, както и на монопола на шепа “лидери“, създали свои собствени кухи уж „национални“ пчеларски организации.
    - Знаете ли, че още през 2003 г. на Българския Пчелар му е отнето свещеното право на избор на пчелни майки и свещенното право да произвежда и продава излишните си отводки?
    - Знаете ли, че законите и наредбите в областа на пчеларството си ги измислят в своя полза и прилагат в своя полза само няколко човека, и всичкото това е против интересите на всичките останали пчелари?
    - Знаете ли, че Закона за пчеларството противоречи на много европейски директиви и регламенти, както и на Договора за присъединяване към Евросъюза, но въпреки това продължава да е действуващ нормативен акт, както и продължава да се влошава все повече и повече?
    - Знаете ли, че бюджета на сегашната тригодишна програма е два пъти по-малък от предишния по причина неусвояване на предишния бюджет, а той не е усвоен по причина неправилно разпределение от същите тези „лидери“ на „национални“ организации?
    - Знаете ли, че почти всичко лошо, което ви се случва в пчеларството, е плод на задкулисните игри само на 3-4 човека?
    - Знаете ли, че такова рестриктивно пчеларско законодателство и такова унизително отношение към пчеларите има само и единствено в България, и никъде другаде?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Този вариант според мен е много по-добър

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Задължително раздайте от материалите на всички държавни служители,които ще присъстват на изложението.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Те вече ги имат - копирали са си ги от форума ...... Част от задълженията им са да следят пчеларските медии, така че не се безпокойте - знаят всичко.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето и последния текст, който ще е на гърба на листовката от петък. Ако имате забележки, казвайте ги бързо, че след няколко часа ще даваме всички материали за печат:

    КОНФЕДЕРАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИТЕ ПЧЕЛАРИ

    ЗАЩО СЪЗДАДОХМЕ ПЧЕЛАРСКА КОНФЕДЕРАЦИЯ?

    Защото КОНФЕДЕРАЦИЯТА е единствения тип сдружение, при което се ЗАПАЗВА СУВЕРИНИТЕТА и АВТОНОМНОСТА на неговите членове. Никой на никого не е командир, никой никого не командва, както и никой на никого не се подчинява. Всяка една членуваща организация си е НАПЪЛНО АВТОНОМНА и участва ДОБРОВОЛНО в конфедерацията по една единствена причина - ДА СИ КАЖЕ МНЕНИЕТО ПО ПЧЕЛАРСКИТЕ ВЪПРОСИ, като с това спомогне да се изработи ОБЩО СТАНОВИЩЕ, и това становище да се представи на МЗХ и ДФЗ.

    ЗАЩО КБП Е ПО-ДОБРА ОТ ОСТАНАЛИТЕ ПЧЕЛАРСКИ ОРГАНИЗАЦИИ?

    - КБП E ДЕМОКРАТИЧНА. Всички членове имат ЕДНАКВИ ПРАВА.
    - КБП Е ПУБЛИЧНА. Няма задкулисни игри и вземане на тоталитарни решения.
    - Лидерите на КБП не командват, а СЕ ПОДЧИНЯВАТ на мнението на пчеларите.
    - Решенията по пчеларските проблеми се вземат от САМИТЕ ПЧЕЛАРИ.
    - Нашите членове са ИСТИНСКИ РЕАЛНИ ПЧЕЛАРИ, а не измислени мъртви души.
    - Ние обединяваме всички пчелари и сдружения, които са недоволни от съществуващото положение.
    - Нашата мисия е да се борим за разрешаване на съществуващите проблеми в пчеларския бранш, а не за лично облагодетелстване на шепа хора.
    - Нашата цел е НАИСТИНА ДА ПОДОБРИМ пчеларското законодателство.
    - Ние не сме пасивни, а АКТИВНИ и изпълнени с енергия за борба.
    - Ние имаме ИДЕИТЕ, ЖЕЛАНИЕТО, СИЛАТА, РЕСУРСИТЕ и ВОЛЯТА да променим съдбата на всички български пчелари и да издигнем българското пчеларство на СВЕТОВНО НИВО.

    ПРИСЪЕДИНЕТЕ СЕ КЪМ НАС !!!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето и последния текст, който ще е на гърба на листовката от петък. Ако имате забележки, казвайте ги бързо, че след няколко часа ще даваме всички материали за печат:

    КОНФЕДЕРАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИТЕ ПЧЕЛАРИ

    ЗАЩО СЪЗДАДОХМЕ ПЧЕЛАРСКА КОНФЕДЕРАЦИЯ?



    -
    KBP E ДЕМОКРАТИЧНА. Всички членове имат ЕДНАКВИ ПРАВА.
    ...
    Предполагам клавиатурна грешка...

    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •