Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 41 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 401
  1. #301
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Здравейте, имам два фундаментални въпроса, на които отговор никъде не намирам:
    1. с какъв размер пирони се сковават рамките и с какъв инструмен се извършва това (имам предвид много рамки, ясно е че при 1-2 може на ръка с чук, но при 150 нещата са други), с електрически такер и 16 мм. пирони ще стане ли ? рамките са 160 мм., липа;
    2. с какви крепежни елементи се фиксира телта към рамката (8 мм П-образни телчета вършат ли работа) и по какъв начин се изпъва телта при самото зателване, така че да не провисва ?
    Ще съм благодарен ако някой покаже снимки/видео на самите сглобки.
    Ще ти дам един линк,който ще те отведе в света на видеото.

    Заповядай

  2. #302
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Хаха с подобна машина и баба ми ще ги скове, но в клипа не се упоменава с какъв размер пирони, което е всъщност главния въпрос.

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Хаха с подобна машина и баба ми ще ги скове, но в клипа не се упоменава с какъв размер пирони, което е всъщност главния въпрос.
    Да, беше закачка . Имам 130 семейства, но още не могат да ми изкарат пари за такер, затова кова с чука.

  4. #304
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Баба ти ще може ,но ти явно не.

  5. #305
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Хаха с подобна машина и баба ми ще ги скове, но в клипа не се упоменава с какъв размер пирони, което е всъщност главния въпрос.
    http://pchelar.eu/ProductView.aspx?ProductID=105

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ох , като знам последните години продукцията на ЖИТИ-Русе .

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от changov Виж публикацията
    Здравейте, имам два фундаментални въпроса, на които отговор никъде не намирам:
    1. с какъв размер пирони се сковават рамките и с какъв инструмен се извършва това (имам предвид много рамки, ясно е че при 1-2 може на ръка с чук, но при 150 нещата са други), с електрически такер и 16 мм. пирони ще стане ли ? рамките са 160 мм., липа;
    2. с какви крепежни елементи се фиксира телта към рамката (8 мм П-образни телчета вършат ли работа) и по какъв начин се изпъва телта при самото зателване, така че да не провисва ?
    Ще съм благодарен ако някой покаже снимки/видео на самите сглобки.
    Като гледам колегите, доста са се заиграли в отговора на поставените от теб два въпроса. Предполагам е така, защото има доста написано във форума. Моя съвет е първо да вложиш необходимите усилия да го прочетеш и тогава, ако не ти е ясно, да си зададеш въпросите

  8. #308
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз лично кова с пирони 1,5х20 мм.Приз зимата когато нямам друга работа си кова и пробивам рамки-предварително съм си направил сметка колко ще ми трябват. След като започне сезона,те са вече сковани и обтелени-готови за употреба.Препоръчвам ти през дългите зимни дни когато се чудиш какво да правиш да ковеш рамки.
    Поздрави:Цветан Димитров

  9. #309
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2013
    Мнения
    23
    Сковавам рамките с пневматичен такер ,с дължина на скобите 25мм.Става изключително бързо и без НИКАКВИ подбити пръсти.За 1час сковавам 60бр. рамки.Предварително рамките са разпробити и със сложени капси/кабзи/ за да не се впива телта.Капсите ги продават в пчеларските магазини.Такера се захранва от компресор,който през лятото използвам за издухване на пчелите от магазините.Един магазин го свалям за 4-5минути.Телта НИКОГА не провисва,когато рамката е армирана вертикално.Аз слагам по 6 вертикални тела.Използвай само HrNi тел.Нея колкото и да я опъваш,никога не се къса.Помоли някой познат пчелар да ти покаже,не е трудно.Електрическият такер е слаб/купих го,видях че не става и го изхвърлих/Пирони 16мм, са къси.Кови само със скоби,става много по здраво.Успех!

  10. #310
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от mival Виж публикацията
    Сковавам рамките с пневматичен такер ,с дължина на скобите 25мм.Става изключително бързо и без НИКАКВИ подбити пръсти.За 1час сковавам 60бр. рамки.Предварително рамките са разпробити и със сложени капси/кабзи/ за да не се впива телта.Капсите ги продават в пчеларските магазини.Такера се захранва от компресор,който през лятото използвам за издухване на пчелите от магазините.Един магазин го свалям за 4-5минути.Телта НИКОГА не провисва,когато рамката е армирана вертикално.Аз слагам по 6 вертикални тела.Използвай само HrNi тел.Нея колкото и да я опъваш,никога не се къса.Помоли някой познат пчелар да ти покаже,не е трудно.Електрическият такер е слаб/купих го,видях че не става и го изхвърлих/Пирони 16мм, са къси.Кови само със скоби,става много по здраво.Успех!
    Силни думи,евала -подкрепямам,НО НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ С вертикалите поради това,че се получава вълнообразно изграждане в 60-70%от случаите-губи се естетиката и красотата на рамката,да не говоря за дадана-10бала вълнение.При хоризонталното обтелване+2-3вертикала се армира много добре и няма ни провисване, ни..................каквото и да е там,та дори и парафинени да са основите.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 31 от 41 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •