Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.07.2014
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    vraza

    вода в кошера

    здравеите колеги вчера подхраних моите пчели и като отворих единия кошер какво да видя на дъното имаше вода просто като погледнах от горе и тя се лъскаше не съм пипал нищо и незнам колко е тази вода вътре.моля кажете кво да права така ли да го оставя опасно ли е или да предприема нещо друго. леко навалих кошера на пред мислех така да го оставя но се отказах да не би да се запуши нещо входа

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    В пчеларските книги пише, че кошерите трябва да се поставят с лек наклон напред. Тогава, тази вода би изтекла през прелката навън. Предполагам, че този кошер няма правилна вентилация. Влагата през зимата вреди на пчелите повече от студа.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    29.07.2014
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    vraza
    колега имат съвсем лек наклон на пред но аз като ги навалих повече нищо не изтече.може би трябва да е по голям наклона незнам за това питам тук кво да предприемам

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Виж дали капака е мокър от вътрешната страна,да няма на него някоя цепнатина през която да влиза дъжда.Върху рамките имали найлон,или някакъв плат?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    29.07.2014
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    vraza
    не съм обърнал внимание дали е мокър от вътре но капака е облицован от вън с ламарина.а върху рамките нищто не сам сложил просто са рамките след това възглавницата върху нея стереопор и капака от това се състои.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Имали дървен сенник над прелката?Имам кошер на които се е спукал този сенник и когато валеше, водата падаше точно на прелката.Сега съм сложил парче панела,която се явява кузерка на предната част на кошера.Да не си ги зазимил с много малки отвори на прелката?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rumkata Виж публикацията
    здравеите колеги вчера подхраних моите пчели и като отворих единия кошер какво да видя на дъното имаше вода просто като погледнах от горе и тя се лъскаше не съм пипал нищо и незнам колко е тази вода вътре.моля кажете кво да права така ли да го оставя опасно ли е или да предприема нещо друго. леко навалих кошера на пред мислех така да го оставя но се отказах да не би да се запуши нещо входа
    Гледат пило а сега не могат да почистват дъната, според мен няма място за притеснение. Ако има влага ще има мухъл по рамките което вече не е добре. Зависи колко е водата де.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Можеш да извадиш дъното, да го почистиш и подсушиш. Важно е, когато го вадиш, времето да е тихо, да няма вятър. Ако времето е топло и има летеж, това се прави вечер, преди да е станало тъмно. За по-бързо подсушаване, аз ползвам пистолет за горещ въздух. Наличието на пило не пречи на тази манипулация. Гледай все пак, да работиш бързо и внимателно, за да не безпокоиш излишно пчелите.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •