Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 120
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград

    ПРИХОДИ, РАЗХОДИ, ЗАПЛАЩАНЕ В ПЧЕЛАРСТВОТО

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако наистина си мислите, че ще ви излезе по-евтино от тези 13 стотинки, жестоко се лъжете. Ако вложите само 1 минута труд на основа (а вие ще вложите много повече), то това автоматично означава, че жестоко сте се прекарали. Посмятайте малко на база 5 лева на час, и ще се убедите сами.
    Просто от любопитство... По твоите сметки час труд е 5лв(и повече си давал). А дали даваш по 5 лв. на час на твоите работници.

    п.п. Ако е така ето нещо върху което да мислиш.
    Аз съм готов да дойда и да работя за 4 лв. на час.
    И само да отметна, не ми говори за твоите разходи.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вече отговорих на въпроса, но ти явно не четеш. 22 дена * 8 часа * 5 лева = 880 лева. Да, това е средната заплата на моите работници и служители. Обикновенните работници получават малко по-малко - 650-750 лева, а началниците им - 900-1200. Нямам служител със заплата под 600 лева, дори и чистачката баба Пена. Висшия мениджмънт (директорите) е с поне двойни и тройни заплати плюс процент от печалбата, който прави заплатата им петорна и нагоре (ако изкарат голяма печалба разбира се).

    Специално пчеларите ми през активния сезон получават и над 1000 лева, защото доброволно полагат извънреден труд, който им го заплащам с коефициент 1.2. Имам случаи на достигане на 1200 лева на месец - гледам ведомоста, като пиша тези цифри.

    Това са чистите пари. Над тях заплащам осигуровки, данъци и други подобни (работно облекло например), така че аз лично за мене си смятам труда по 8 лева на час. На вас ви препоръчвам 5 лева, защото е лесно за смятане. Иначе минимума за пчеларския труд наистина е 4 лева, но нима вие също не плащате осигуровки, данъци и т.н. Най-добре си смятайте по 5 лева, което към днешна дата е една много реалистична цифра.

    Ако те интересува каква е статистиката за страната:
    За София, Пловдив и още 2-3 други големи градове заплатата е с 20-30% повече от моите цифри.
    За Габрово и другите средни градове вече знаеш - това са моите цифри.
    За малките градчета и за селата смятай с 20-30% по-малко от моите цифри.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Чакай сега да направя бакалските сметки. 12 месеца по 800 лева заплата са около 10 000 лева годишен доход. Това са 2 тона мед. Тези два тона да кажем, че се изкарват от 70 кошера при 30 кила от кошер. Понеже винаги има едни 20% отводки, ройчета, самосмени така че да закръглим на 100 кошера.
    Или всеки който има под 100 кошера или има 100 кошера но изкарва по-малко от 30 кила от кошер е прецакан, че не работи за теб.
    Аз с моите 100 да се стягам защото ще трябва да пиша CV.
    Винаги може по-добре.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всъщност не разбрах какво точно искаш да ми кажеш. Отдавам го това на ниския ми коефициент на интелигентност.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Чакай сега да направя бакалските сметки. 12 месеца по 800 лева заплата са около 10 000 лева годишен доход.
    Аз не искам да се меся но високата заплата обикновено е само през пчеларския сезон или тоест 6 месеца през останалото време е минимална и за годината е нещо средно.Това с осигуряването на пълната заплата е много хубаво защото има варианти с назначаване на 4 часа и укриване на осигуровки и данъци и работника е ощетен.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всъщност не разбрах какво точно искаш да ми кажеш. Отдавам го това на ниския ми коефициент на интелигентност.
    Ами исках да ти кажа, че сигурно 70-80% от българските пчелари изкарват по-малко пари от твоите пчелари. С което пък може да се обясни враждебната нагласа към теб от болшинството участници във форума.
    Винаги може по-добре.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Чакай сега да направя бакалските сметки. 12 месеца по 800 лева заплата са около 10 000 лева годишен доход. Това са 2 тона мед. Тези два тона да кажем, че се изкарват от 70 кошера при 30 кила от кошер. Понеже винаги има едни 20% отводки, ройчета, самосмени така че да закръглим на 100 кошера.
    Или всеки който има под 100 кошера или има 100 кошера но изкарва по-малко от 30 кила от кошер е прецакан, че не работи за теб.
    Аз с моите 100 да се стягам защото ще трябва да пиша CV.
    Колега забрави и осигуровките като земеделски производител от тази година са над 1000лв. Така че започвайте със CV тата!

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Ами исках да ти кажа, че сигурно 70-80% от българските пчелари изкарват по-малко пари от твоите пчелари. С което пък може да се обясни враждебната нагласа към теб от болшинството участници във форума.
    Това за враждебната нагласа не съм съгласен. Виж класацията за най-много получени положителни ръчички. Определено има хора във форума, които четат с интерес постингите ми. И това е защото давам знания за области, които повечето пчелари не ги знаят. В същото време аз получавам знания от форума, които аз не ги зная. Чувствата са взаимни и именно в това се изразява взаимопомощта.

    Иначе знам, че във форума има завистници и злобари, но те са малцинство. Такива винаги ще ги има и нищо не може да се направи по въпроса. Просто така е устроен света. Тях трябва да ги има съгласно нормалното (Гаусовото) разпределение на почти всички случайностни процеси в природата, обществото и човешкия разум (интелект). Трябва да има и мошеници, престъпници, предатели, и всякаква друга подобна измет.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Вече отговорих на въпроса, но ти явно не четеш. 22 дена * 8 часа * 5 лева = 880 лева. Да, това е средната заплата на моите работници и служители. Обикновенните работници получават малко по-малко - 650-750 лева, а началниците им - 900-1200. Нямам служител със заплата под 600 лева, дори и чистачката баба Пена. Висшия мениджмънт (директорите) е с поне двойни и тройни заплати плюс процент от печалбата, който прави заплатата им петорна и нагоре (ако изкарат голяма печалба разбира се).

    Специално пчеларите ми през активния сезон получават и над 1000 лева, защото доброволно полагат извънреден труд, който им го заплащам с коефициент 1.2. Имам случаи на достигане на 1200 лева на месец - гледам ведомоста, като пиша тези цифри.

    Това са чистите пари. Над тях заплащам осигуровки, данъци и други подобни (работно облекло например), така че аз лично за мене си смятам труда по 8 лева на час. На вас ви препоръчвам 5 лева, защото е лесно за смятане. Иначе минимума за пчеларския труд наистина е 4 лева, но нима вие също не плащате осигуровки, данъци и т.н. Най-добре си смятайте по 5 лева, което към днешна дата е една много реалистична цифра.

    Ако те интересува каква е статистиката за страната:
    За София, Пловдив и още 2-3 други големи градове заплатата е с 20-30% повече от моите цифри.
    За Габрово и другите средни градове вече знаеш - това са моите цифри.
    За малките градчета и за селата смятай с 20-30% по-малко от моите цифри.
    Матеев за стъкмистиката няма да говорим. Гошо изял 10 кюфтета а чистачката Пена 2 и общо са изяли по 6 кюфтета.
    Реалността е друга и тя е че хората с 10 кюфтета се броят на пръсти а тези с 2 са останалите.
    За мен 2 кюфтета са ми храната за деня и аз не мога да се лиша от тях, докато ти получаваш 10 нищо че са ти и в повече, не си готов да се разделиш с тях.
    Затова аз ще отделя час или два да си направя сам основите защото ако не го направя ще се лиша от едното си кюфте, докато ти си готов да се разделиш с едно от твоите за това друг да ти прави основите. Вярно е че ти ще спечелиш но не е в това въпроса, въпроса е там че ти можеш да си го позволиш а аз не. Предполагам че ще ми кажеш в това ми е проблема че не мога да се разделя с моето кюфте, ще ти кажа че мога но това няма да ми реши проблемите, защото ако днес се лиша от едното утре ще трябва да дам и другото а за да довърша започнатото ще ми трябват още и ето тук идва вече проблема че аз няма от къде да ги взема и всичко което съм направил преди това ще е загубено, затова ти казваш "икономията е майка на бедност" а аз ще кажа на твоето "сиромах човек жив дявол"

    п.п. Иначе ако даваш на баба Пена 600лв. то поздравления за това.

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз пък мисля че в края на краищата спор няма, просто има различна гледна точка на едно и също нещо. От постовете през последите дни излиза най-малкото че има пазар за биологични основи.
    Лично аз не бих препоръчал на някого да си прави сам основите със ръчна преса, освен ако финасовия резултат не е критерий. Ако човек си даде восъка да му направят основи от неговия си восък, и ако пожелае да вземе същото количество основи като при ръчната преса за килограм, икономията на восък ще му плати разходите по изработката им.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •