Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 120
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Единствения шанс за успех са производството на майки и отводки ако не се пробие на този пазар шанса за успех е минимален при направените разходи дано не съм прав.
    Що бе. Среден добив от 100 кг за кошер е напълно постижим дори и в считаните за бедни пчеларски раьони на България (т.е. над 3-кратно увеличение, като не всичко от това се свежда до по-добра пчела). Производството на майки и отводки на свободния пазар е много по-рисков бизнес - майкопроизводители постоянно идват и си отиват, малцина издържат на проверката на времето. Например, какво ще се случи със всички майкопроизводители във Сицилия? Или пък един единствен конкретен: http://italianqueens-nucs-packagebees.weebly.com/
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Що бе. Среден добив от 100 кг за кошер е напълно постижим дори и в считаните за бедни пчеларски раьони на България (т.е. над 3-кратно увеличение, като не всичко от това се свежда до по-добра пчела). Производството на майки и отводки на свободния пазар е много по-рисков бизнес - майкопроизводители постоянно идват и си отиват, малцина издържат на проверката на времето. Например, какво ще се случи със всички майкопроизводители във Сицилия? Или пък един единствен конкретен: http://italianqueens-nucs-packagebees.weebly.com/
    Засега само в Италия скоро и у нас.100 кг. средно от кошер а дано ама надали .

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    То и в България има добиващи по 100кг.,ама си траят.Първо заради данъци ,второ ако всички вадят по толкова , нали ще има свръх производство и от там по -ниска цена.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    и защо заради данъци да си траят ами ако си плащат хората данъка и осигуровките... то и над 100 кг има ако става дума...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е може да не искат да кажат да не им завиждаме.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    То нали знаете, че и пчеларите са като рибарите, особенно когато ги попитате колко мед вадят .....

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    тук грешиш последния който каза че е имал 100 кг среден добив беше оплют, обруган и обиждан до "припадък" и човека макар и все още е тук (виждам го онлайн от време на време) стана сигурно 1-2 години не е написал и дума а човека си беше написал и че работи с две майки с ЛР и магазини по Палет.... имаше 4-5 човека се надпреварваха сякаш бяха на конкурс кои ще се подиграе най-много и добре на колегата... не е до завист....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За рибарите съм сигурен ,за пчеларите още се чудя.Александров пак ще има работа тази нощ.

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    тук грешиш последния който каза че е имал 100 кг среден добив беше оплют, обруган и обиждан до "припадък" и човека макар и все още е тук (виждам го онлайн от време на време) стана сигурно 1-2 години не е написал и дума а човека си беше написал и че работи с две майки с ЛР и магазини по Палет.... имаше 4-5 човека се надпреварваха сякаш бяха на конкурс кои ще се подиграе най-много и добре на колегата... не е до завист....
    Такова беше и моето посрещане във форума. Четири-пет човека ми се нахвърлиха и започнаха да ми се подиграват и оплюват. И ако не го бях купил този форум, сега и аз щях да съм от напусналите, които само гледат отстрани. Някой трябваше да им подреже крилата на тези 4-5 човека, но тогавашните модератори не го направиха. Е поне това време вече отмина.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Плевен
    Здравейте! Пчеларствам от 1988-89 г. с две прекъсвания от една до две години. Започнах с една отводка за 45 лв. на три рамки ,стигнах до 6 броя ДБ , тогава направих сметка колко мед съм изкарал. Средно на кошер се падаше по 60 кг. без грам захар ,(освен пролетното подхранване) и то при начинаещ пчелар ,който си гледа кошерите в двора на село. Сега следя вашите заяждания за това кой колко изкарал от кошер и се чудя кой крив, кой прав.Пчеларства се по няколко насоки: хоби,собствени нужди ,бизнес и т. н., така че работата с пчелите и добивите ще зависят от това кой каква цел гони. Следя форума от няколко месеца и стигам до извода ,че прекалено много са заяжданията независимо по коя тема. Ето и аз тия шест реда ги пиша все едно съм на матура ,та някой утре дане ме оплюе ,че съм неграмотен. Мисля че по полезно е да споделяме мнения и опит в пчеларството,отколкото да се заяждаме за какво ли не .Поздрави на всички по случай 2-ри февруари!!! Виктор.

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •