Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 111 до 120 от общо 120
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не се хващай за идеята на Цеко.Казвай твоите ,че да си лягаме.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    трябва задължително да си на морето за да го правиш ли?
    Ами там са богатите безделници!!!

  3. #113
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Ами там са богатите безделници!!!
    "богати безделници" идващи със социалните си помощи....

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не се хващай за идеята на Цеко.Казвай твоите ,че да си лягаме.
    що пък не - вместо да се насочваш към чужденци (а и език ще трябва тук) може да се насочиш към нашите български "градски чеда" има не малко млади на възраст до 30-35 години от големите градове които се определят като "Зелени" и харчат не малко пари за всичко което е био или идва директно от природата. Дори не е нужно да имаш БИО сертификат за целта. Малко безплатна реклама из фейсбук групите с такава тематика е предостатъчна за да си осигуриш и първите "туристи" и бъдещи клиенти на продукцията си (има доста пчелари които си предлагат меда в такива групи във фейсбук и не съм забелязал да страдат от липса на клиенти но само до там не предлагат и посещение на пчелина). Оглеждаш си района все има някоя стара църква, чешма, или историческа забележителност веднага я прибавяш като дестинация + посещение на пчелина, запознаване с пчелите, вадене на мед, дегустация (на мед, на медовина, цитронада, курабийки с мед и т.н.) една къщичка за дишане на кошерен въздух (има не малко снимки из интернет), разходка из гората за да видят откъде идва примерно липовия/акациевия мед или букета малък пикник изобщо един прекрасен уйкенд сред природата. Друга целева група младите майки ако знаеш колко майки купуват пчелни продукти за децата за да не ги тъпчат с изкуствени витамини и антибиотици... или пък самите деца - Зелено училище - ходят всяка година за по няколко дни... идеята на Цеко никак не е лоша стига да имаш стимула да го направиш... пък и ето безплатни бизнес идей и от мен после може да почерпите една Кока Кола или Пепси
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Толкова е прекрасно! Ако го бях прочел снощи ,нямаше да мога да заспя.Цяла нощ щях да смятам приходите и разходите.Благодаря.

  5. #115
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тази бизнес идея е добра само ако имаш някакво КОНКУРЕНТНО ПРЕИМУЩЕСТВО. Например наблизо на пчелина има някакъв друг обект, който се посещава от много туристи, и ти се договориш с организаторите за създаване на допълнителна атракция - посещение на пчелин. Ако ще започваш от чистата нула и сам мислиш да набираш туристическия си поток - по-добре се откажи. Организацията и логистиката на туристическия поток не е за всеки - това си е един цял занаят и широкомащабен бизнес, който може да ти глътне на 100% времето и парите с минимален или дори нулев резултат.

    Помисли и за обратната логика - ако в това имаше хляб и се правеше лесно - досега щеше да е направено от хиляди пчелари. И бизнеса щеше да е изцеден и с минимална печалба.

    И пак да повторя думичките КОНКУРЕНТНО ПРЕИМУЩЕСТВО. Всеки един успял бизнес в света е успял именно защото е намерил някакво КОНКУРЕНТНО ПРЕИМУЩЕСТВО. Който няма такова - мизерства или дори фалира.

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Матеев може да отвори в Етъра един щанд...

  7. #117
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма да имам конкурентно преимущество, и затова не го правя.

    Щом всеки един друг може да направи това, което го правиш и ти, значи това е бизнес без конкурентно преимущество. От него може някакси да се изхранваш, но ще мизерстваш цял живот.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Щом всеки един друг може да направи това, което го правиш и ти, значи това е бизнес без конкурентно преимущество. От него може някакси да се изхранваш, но ще мизерстваш цял живот.
    По тая логика като гледам колко нови колеги се захващат с пчеларство, да взема да продавам всичко докато все още има някаква прилична цена и да сменявам попрището?

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Смятам че Цеко не случайно написа за тази възможност за допълнителни доходи. Има идея вместо да убеждавате другите и себе си как това няма да стане, как ще се провалите, ще похарчите едни пари ей така за разнообразие пробвайте ако не друго после с чиста съвест може да кажете аз поне пробвах никой няма да ви даде наготово каквото и да е....

    Ето и едно допълнение което по принцип мислех да премълча - на село имате съседи...
    - аз лично не гледам домашни животни като кокошки, и т.н. но съседа гледа - има крава, агнета, кокошки... ами съчетайте меда с домашните продукти - пример - имам 8 месечен син жена ми е една от онези майки който не искат детето й да яде боклуци от магазина (едно пюре е 4-7 лв. за 190 грама) еми за пюрето на детето продуктите идват от село - чисти продукти в смисъл знам че никога не са пръскани и торени с каквото и да е освен с тор от крава...
    плюса за съседа - продава млякото си на 1 лв. (при цена 1,30 лв. в града от ръка на улицата не изследвано) иначе я вземе 50 ст. я не + още един куп неща от градината си - от 6 години не е продавал мляко на закупчика в селото - продава яйца, лук, чесън, домати, краставици, моркови и т.н. от 3-4 години вече прави и разнос всяка седмица пали колата и разнася поръчките в Добрич (в момента само мляко но лятото...) нали не мислите че ги продава на мен или комшията.. а в началото ме гледаше все едно съм избягал от лудницата. А да регистрира се и по наредба 26 за да е законен
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #120
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    По тая логика като гледам колко нови колеги се захващат с пчеларство, да взема да продавам всичко докато все още има някаква прилична цена и да сменявам попрището?
    Най-добре е човек да прави това, в което се чувствува най-добър. И ако го прави възможно най-евтино, и в същото време най-качествено, това също си е конкурентно преимущество.

    Иначе да, прав си. Много от новите пишман пчелари ще се провалят, в това число може би и аз, защото се захвърлят в област, от която нищо не разбират. Част от тях обаче ще успеят, но само ако се учат много бързо. Както съм казвал и друг път - всичко зависи само и единствено от собствената им главата - дали я използват по предназначение или само си закачат булото на нея.

 

 
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •