Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    НОВ МОДЕРАТОР

    търсят се нови модератори ако има желаещи да не скромничат а да пишат на Матеев или да бъдат предложени тук.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    169 прегледа и нито едно предложение за модератори....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    169 прегледа и нито едно предложение за модератори....
    Тя тая работа така не става.... Все едно да кажа: Борка, много си ми симпатичен и та каня да ме почерпиш едно голямо уиски, няколко пъти...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Какви предложения?Ами те модераторите са си добри.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    търсят се нови модератори ако има желаещи да не скромничат а да пишат на Матеев или да бъдат предложени тук.
    Ами Матеев да си ги избере,нали форума си е негов/според тези дето вдигат показалец на всеки негов пост,значи са готови за полет/

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    То така и ще стане, но насила не мога никого да накарам, а лично съобщение с молба от някой желаещ все още не съм получавал.

    Целта е да се облегчи работата на Борислав и моята, защото другите двама модератори не са активни. Почистването на една тема от спам е тежка и бавна задача. Трябва да се препрочитат пак и пак по много пъти едни и същи постинги, за да се проследи изтриването на спама и обидите и да не нарушава нормалния диалог на останалите. Обикновенно един изтрит спам постинг влече след себе си триенето на нормални постинги, които например са реплики и дуплики на спамаджията. Но проследяването на това консумира много време. И само един единствен спамаджия или провокатор с две минути свои постинги е в състояние да ми загуби цяла една вечер, за да проследявам къде какви ги е забъркал, и после да почиствам след него.

    Трябва да ви кажа, че на мене вече ми писна, а предполагам и на Борислав. И затова ще е добре ако се намери и някой друг помощник. А ако е и малко по-лош, за да праска смело BAN-ове на хроничните спамаджии (които го правят пак и пак и пак въпреки предупрежденията), още по-добре.

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    169 прегледа и нито едно предложение за модератори....
    Ами след всичките закани и заплахи, които отправи към всеки бъдещ модератор новобранец, кой ще бъде толкова луд....
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Чак пък заплахи и закани ....

    Има си базови изисквания, които са логични:
    - Модератора трябва да е активен член на форума. За какво ни е модератор, който влиза веднъж в месеца.
    - Модератора трябва да не е конфликтна личност.
    - Модератора трябва да има желание наистина да се грижи за качеството на темите във форума.
    - Модератора трябва да се ползва с доверието на хората или най-малкото с моето доверие.

    Това е. Всичко останало остава на съвеста на модератора, която той ще използва в процеса на своето модериране.

    В момента лежим само на съвеста и труда на Борислав. Аз се намесвам в много редки случаи, когато някой обиди някого и Борислав все още не го е почистил. Добре ще е да има още един двама, за да му помагат. Все пак и той е човек и не е редно да носи всичко на гърба си.

    Между другото в този форум много рядко се налага да се меси някой модератор. Аз лично едва ли правя нещо повече от 2-3 пъти на месец. За Борислав не знам.

  9. #9
    Аз отправям молба за освобождаване от пост-модератор.Нямам време за тази дейност.Изберете си човек,който им достатъчно време и нерви за това.Благодаря!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    15.02.2015
    Мнения
    12
    Трябва ли модератора да е с голям пчеларски опит и каква точно му е работата освен да изтрива спамове.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •