Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 86
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    Колко струва пчелно семейство с кошера

    Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Около 500лв.
    Друг е въпроса че се продават и под 200.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Нереално е сега по това време да се оценяват кошери със семействата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Нереално е сега по това време да се оценяват кошери със семействата.
    Гена остави времето ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да не засегна някой ,но ако имаше купувачи на 500лв. ,аз нямаше да си играя с производство на мед.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да не засегна някой ,но ако имаше купувачи на 500лв. ,аз нямаше да си играя с производство на мед.
    да ти кажа честно така както вървят нещата нищо чудно и да има в най-скоро време... а колко струва според теб
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Около 500лв.
    Не прекалявате ли " малко" цената е такава, каквато я определи пазара ако има купувачи даващи такива пари то тогава цената ще се дигне само ,че няма.Цената е 20-25 лв на рамка и кошера, обикновено с един корпус около 50 лв. при това употребяван.И ако кажете ,че е пролетта и човек ще изкара еди колко си мед и как ще си избие парите още тази година аз пък ще ви кажа ,че това зависи от пчеларя .

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Александров ,честно -не знам.Но според други мнения -някъде между предлагането и търсенето.Аз само набързо сметнах ,че вадя от кошер по 150лв. ,без разходите .

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...
    Едно семейство с кошера струва точно толкова, колкото е склонен да даде евентуалният купувач, ако такъв се появи отнякъде. За да стане обаче цената ПАЗАРНА е необходимо да се извърши поне една истинска сделка. Няма ли сделка - няма пазарна цена. Има само хвърчащи във въздуха цифри, които отразяват единствено мечтите на потенциалните купувачи или продавачи.

    Ето например аз в момента съм готов на секундата да си продам всичките кошери и семейства по цена например 600 лева комплекта. В същото време съм готов да купувам неограничени количества по цена 50 лева. Ето ти две сериозни и отговорни цифри, но те към днешна дата са само мои мечти и нищо повече. Виж ако някой по тези цени купи поне един кошер или ми продаде поне един кошер, то тогава съответната цифра ще стане пазарна.

    Та аз лично ще се намеся и ще действувам, ако във форума се появи някаква обява, удовлетворяваща моите критерии. Предполагам че ще го направят и много други, така че към днешна дата можем смело да обявим, че истинската пазарна цена е някъде в диапазона между 50 и 600 лева. Склонен съм да си мисля, че при 150-200 лева има вероятност да се осъществи някаква зимна сделка, но това е мое лично мнение. Виж през април цената вероятно ще скочи на 200-250 лева, защото тогава вече ще говорим за гарантирано презимували семейства.

    Преди 2 години през пролетта аз закупих около 450 семейства от 20-30 различни човека, като цените бяха в диапазона от 200 до 250 лева. Имаше предложения и по 300, но ги игнорирах въпреки че нямах проблеми с парите. При това положение мога да потвърдя, че тогава пролетната пазарна цена беше между 200 и 250 лева. Колкото до цената тази пролет - мисля че няма някакви сериозни основания тя да бъде по-различна. Ако кошерите ти са скъпи полистиренени с цена 180 лева единия, пробвай се да продадеш семейства с кошери по 300 лева, но не мисля че потенциалните купувачи биха оценили тази екстра. Ако все пак по някаква причина стане огромен дефицит, склонен съм да си мисля, че ще има сделки и по цена 300 лева, но това според мене е абсолютния таван на цените.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Миналата година нарсед сезона колега го тормозеха комшииите и реши да си продаде 3-те кошера ЛР на 3 корпуса , като всеки кошер имаше по един корпус с мед. Искаше 2000 лв.
    Стана голяма олелия.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •