Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 86
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?
    Всичко ще зависи от търсенето.Да не забравяме,че заради новите субсидий за опрашване,много от арендаторите може да решат да закупят кошери,което ще вдигне цената ако няма достатачно предлагане.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    на много неща цените падат в тая държава - на наеми, горива, и т.н....че кво остава за пчели - те да не са да ги дадеш под наем и да им вземаш по 50-100лв наем на сезон....който усетя/одуша, че продава наследствени пчели и офертата ми е 100лв на кошер с пчелите барабар - макс., напролет и то.....парите поскъпват, усещате ли го?

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Цената иска и качество. Така че една разумна цена за отводка ДБ4 на 1бр. пита цената да е 25-30лв (120лв) са задоволителни.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  4. #44
    http://pik.bg/%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%...ews453417.html "близо хиляда лева" , а казват че пчеларството е в упадак.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    http://pik.bg/%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%...ews453417.html "близо хиляда лева" , а казват че пчеларството е в упадак.
    Михайлов посочи, че през лятото са сложили такива кошери на НДК, но все още нямат добив.

    Тези кошери съм сигурен, че са по 1000 лв. единия. За тези 1000 лв. на кошер, трябваше такива семейства да им достави, че от нищото да дадат поне 10 кг. мед от кошер.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски

    Unhappy

    Само неми е ясно как ще се контролират болести те и кърлежа?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Те затова казват че в тази агенция ПИК само имената са верни.

  8. #48
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Те затова казват че в тази агенция ПИК само имената са верни.
    И това не съм сигурен, че е така.

  9. #49
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    Само неми е ясно как ще се контролират болести те и кърлежа?
    Веско Маринов като направи един концерт в зала 1 на НДК и акарите ще избягат.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тези кошери съм сигурен, че са по 1000 лв. единия. За тези 1000 лв. на кошер, трябваше такива семейства да им достави, че от нищото да дадат поне 10 кг. мед от кошер.
    Има и по-нагли хора.Аз уговорих с един чужденец да му продам 20 кошера за 20 000 евро и гаранцията, че тези кошери през първата година ще произведат един тон мед.Ако не произведат уговореното количество ще допълня от моя разликата.Иначе този(също чужденец), който ме свърза с клиента, ме посъветва да му предложа 10 отводки за тази цена.Стъписах се и казах, че е прекалено малко. Както други колеги казаха, цената е такава на каквато успееш да продадеш.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •