Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 86
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Асен Йосифов Виж публикацията
    И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

    И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.
    И сега да ти отговоря "сериозно".

    Имам 2 семеиства, каквито търсиш. Натоварени са на Опел Вектра Б 100 коня, много послушни, ядат малко ( и конете и пчелите). Обща промоционална цена като за тебе... 5000лв комплекта!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Асен Йосифов Виж публикацията
    И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

    И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.
    А ти знаеш ли ма Матеев кошерите колко струват, за 200лв. само кошера не можеш да му платиш.
    Значи искаш "истински качествени семейства, с истински качествена майка" ама и да е без пари!
    Е нема такова животно.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Асен Йосифов Виж публикацията
    И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

    И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.
    Много шеги и закачки има тука. Абсолютно безпочвено сравнение между коли и кошери. Това и без да сме чели Матеев, Маркс, Енгелс и другите класици по диамат. Транспортното средство в частност и транспорта в общност за всяко семейство или предприятие на което това не е основен бизнес си е загуба, без която в края на краищата не можем. При кошерите като че ли е малко по-различно
    Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Много шеги и закачки има тука.Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?
    Пчелите трябва да са културисти, а майката живораждаща
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Пчелите трябва да са културисти, а майката живораждаща
    хаххахаах не Дамяне,пчелите трябва да са вземали Нацепин: http://vbox7.com/play:45471060df

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    01.12.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Божурище, Хераково
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    А ти знаеш ли ма Матеев кошерите колко струват, за 200лв. само кошера не можеш да му платиш.
    Значи искаш "истински качествени семейства, с истински качествена майка" ама и да е без пари!
    Е нема такова животно.
    Странното, е че никъде не съм споменал нищо за пари. Написах, че чакам предложения. За какво животно говориш? Знаеш ли колко съм склонен да дам? Знаеш ли ми парите? Не мога да схвана защо се похаби с този пост!!

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    01.12.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Божурище, Хераково
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Много шеги и закачки има тука. Абсолютно безпочвено сравнение между коли и кошери. Това и без да сме чели Матеев, Маркс, Енгелс и другите класици по диамат. Транспортното средство в частност и транспорта в общност за всяко семейство или предприятие на което това не е основен бизнес си е загуба, без която в края на краищата не можем. При кошерите като че ли е малко по-различно
    Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?

    Мисля, че знаеш какво означава. Имаш критерии за оценка, нали. Опитен пчелар си. Можеш ли да формулираш какво представлява едно здраво и работещо семейство с добра майка. Знам, че можеш. Имаш ли такова за продаване? Матеев в поста си е описал какво е ниско качествено семейство с 2-3 думи за тези които не знаят.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Е, ся ще се изпитваме ли или ще се надприказваме... Аз те питам какво за теб означава "истински качествени семейства с истинска качествена майка", ти ме караш аз да ти го формулирам?? Ми де да те знам, може да имаш по-високи изисквания и от г-н Матеев... Нямам нищо за продаване и пак ти казвам - сравнението между кола и кошер е неуместно.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Седнах и си направих труда да сметна колко струва една рамка в различните стадии от нейното производство, изграждане и запълване с мед или пило. Идеята беше да знам каква е себестойноста и на база на нея да се опитам да изчисля колко струва една отводка или един кошер в различните им конфигурации. Ето какво се получи:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	ЦенаРамки.JPG
Прегледи:      406
Размер:	124.9 KB
ID:	3822

    Не съм смятал специално колко струва една рамка с пило, тъй като в литературата съм чел, че за да се произведе една млада пчела е необходима една пълна килийка с мед. При това положение смело можем да приемем, че една пита с пило струва приблизително колкото една пита с мед.

    Цените по горната таблица са силно изцедени. На практика много пчелари влагат повече труд от нормалното, така че за тях себестойноста ще е по-висока от това в таблицата поне с 10-20%. Също така върху цените в тази таблица трябва да се сложи и поне 10 или 20% печалба, за да се определи крайната продажна цена. Ако някой не си сложи печалба при продажба, няма да му останат пари да си храни семейството.

    Ако имате забележки по някои от цифрите в жълтите полета, сега е момента да ги кажете. И след това като допрецизираме таблицата, можем всички да я използваме като ОРИЕНТИР при определяне на продажната цена на рамки, отводки и дори на цели кошери, заедно с пчелните семейства.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Ако някой продаде на пролет(април ) нов кошер ДБ-10 с един магазин и пчели на 8-9 междурамия за по-малко от 300лв. или е мнооого гладен или не знае за какво става въпрос

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •