Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    ВЛИЯНИЕ НА ГЕОМАГНИТНИТЕ ЛЪЧЕНИЯ ВЪРХУ ПЧ.СЕМЕЙСТВА

    Чел съм доста и най-различни неща по темата. Но нямам никави лични наблюдения. Ако някой е правил полеви опити и замервания по мрежата на Хартман, нека сподели, какви са впечатленията му.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950

    Re: Влияние на геомагнитните лъчения върху пчелните семейств

    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Чел съм доста и най-различни неща по темата. Но нямам никави лични наблюдения. Ако някой е правил полеви опити и замервания по мрежата на Хартман, нека сподели, какви са впечатленията му.
    Тук компетентно биха споделили опита си пчелари-екстрасенси!

  3. #3
    Аз лично на ексрасенси не вярвам, но можеби ако сред нас има радиестезисти.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132

    безсънието пречи на пчелите да танцуват

    От мрежата на Хартман нищо не разбирам, но не намерих по-подходящо място да ви преразкажа статия от последния брой на American Bee Journal.
    В тексаския университет направили магнитно приспособление, което преминавало през нощта над пчелите, снабдени с малко парченце метал. По този начин пчелите не били оставяни да спят. След това изследвали поведението на недоспалите пчели и установили, че не могат да съобщават на сестрите си чрез танц толкова добре местоположението на източниците на нектар.

    Досега винаги съм си мислел, че пчелите не спят вечер, а работят нещо си по кошера.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Някъде бях чел че ако пчелите са свили кълбото в студената част на кошера(север,изток)трябва кошера да се премести в същата посока(около 1м).Ако 1м оголена медна жица(3мм)се свие на окръжност и се постави под кошера,неотрализира вредните излъчвания от земята.А колко е вярно това незнам.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •