Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 70
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз пък съм готов да купувам БЪКФАСТ семенна течност в капилярни тръбички, но Scutellator-a не е обявил цена за нея. Това не е майтап - най-лесния начин за обмяна на генетичен фонд е размяната именно на семенна течност. Тя е и трайна - доколкото знам издържа повече от седмица и няма проблеми с транспорта дори и от друг континент.

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Матеев ,едва ли ще стане.При теб цената ,май беше по-ниска.Ти си силна конкуренция.
    Scutellator-а е специалиста, а аз съм новобранец. Ако искате наистина хубави майки, трябва да си ги купите от него. Той прави истинската селекция. При мене може да се получи след няколко години, но може и да не стане.

    Също така аз вече съм си взел мое си лично решение да пчеларствам основно с българската пчела, но не доцентската, а с истински Карники. Дори и да се занимавам с Бъкфаст, то това ще е само в един или два пчелина. Колкото до италианките - тях вече съм склонен да ги зачеркна поради редица причини, на които не им е тука мястото да ги обсъждаме.

    Като цяло съм склонен да се откажа да приемам нови заявки за Бъкфаст и Италинаки - сега го обмислям. На който вече съм приел заявката ще я изпълня, защото ги имам всичките раси, но за следващите години мисля тотално да си подменя кръвта във всички пчелини с Карника.

    Така че не ме бройте за конкуренция на Scutellator-a. По-скоро ще си сътрудничим.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Запиши ме в тефтера с 2бр. за средата на май.
    Този пост е редактиран от tsvetanko1973; 27.01.2015 в 11:47. Причина: правописна грешка

  4. #14
    За каква раса майки е обявата ? Или са някъква собствена селекция ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Понеже трудно смятам да питам:колко ще ми струват 5 майки за края на юни?Кога става плащането?
    Времето на плащането става когато клиента прецени - някъде между периода на поръчката и периода на доставката. Преди доставката се свързвам предварително за потвърждение и уточняване на датата, както и заедно с това изпращам данните за плащането, ако до тогава не е било извършено.
    Плащането става посредством Paypal или чрез международен банков превод.
    И на въпроса - 5 майки х 18 евро = 90 евро, които не включват таксите по превода и цената за доставката (шипинг).
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И за мен 5 бр към 20 май.Трябва ли да пишем на имейла или да звъним по тел.за потвърждение.
    И двата варианта стават. Лично аз предпочитам по е-мейл, тъй като мога да си прехвърля данните в тефтера ( две имена, адрес, тел. на получателя, е-майл и т.н), когато имам възможност. На телефона не винаги мога да отговоря и не винаги имам нещо за писане под ръка.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    За каква раса майки е обявата ? Или са някъква собствена селекция ?
    Предпочитам стоката сама да говори за себе си, а не да я продава името й (да се ползвам от изгаден имидж и чужди заслуги), въпреки че съм получил разрешение да го ползвам. Да, разплодните майки са собствена селекция.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    с наложен платеж не може ли? защо е това предварително заплащане получава се стоката преглежда се и се плаща
    не знам как някой би платил нещо преди да го види още повече на тази цена трябва да отговарят на някакви стандарти вие издавате ли сертификат че ще имат определени качества ?

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Когато търсенето надвишава предлагането, проблем има клиента, а не продавача. Такава е ситуацията с майките и отводките през май. Клиента е този, който трябва да дава капаро или дори предплащане, ако иска наистина да се сдобие с дефицитната стока.

    Когато предлагането надвишава търсенето (юни и юли), то тогава проблем вече има продавача. И за да си намери клиенти, той вече е принуден да произвежда на риск, да дава отстъпки и да се съгласява на плащане при доставка.

    Нищо лично - просто пазарна икономика.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    то няма такава опция аз може да искам 3 тата седмица на юни какво правим?
    ако майката е наистина такава каквато е обявява не би трябвало да има проблем при една силна отводка да хвана слънчогледа ,че даже и мед може да изкарам
    но не ми се занимава с предварителни плащания пей пали или банкови преводи има еконт доставят плащаш

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •