Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6

    Мед при стомашно-чревни заболявания

    Здравейте,

    Имам въпрос относно използване на мед за лечение на стомашно-чревни заболявания (гастрит). Медът много се препоръчва за тази цел. Става въпрос за гастрит с повишена киселинност. В този случай се препоръчва медът да се приема разреден в топла вода, най-малко 1.5-2 часа преди хранене. Пише, че приет по този начин той намалявал киселините. При мен обаче дори и при този метод се получават киселини от меда и отрицателна реакция в стомаха. Дали може да ми препоръчате начин по който да го приемам така че да не дразни стомаха? Използвам качествен мед, който иначе ми помага много добре за други заболявания.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Най-важният момент при лечението е правилното хранене.При мен това сработи.Сутрин задължително закусвам.Около 10ч. и15ч. някакъв плод (две вафли са = на 1кг ябълки)....Уестя ли,че ми идват киселини веднага хапвам някъкъв плод и киселините се стопират.Демек по често хранене с по малки дози.Когато приемам мед с вода-слагам една лъжица мед в около 100-150ммл.вода,но още от вечерта.Така до сутринта меда се разтваря напълно.Но си мисля,че прополисовата тинктура(сутрин на гладно) ще е по добре от меда,а медената вода преди другите хранения.Но да повторя-за да има ефект от лечението е необходимо човек да промени начина на хранене.

    п.п Сравнението на вафлите и ябълките е за цената.
    Този пост е редактиран от Ангел Йосифов; 25.01.2015 в 17:49.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най-важният момент при лечението е правилното хранене.При мен това сработи.Сутрин задължително закусвам.Около 10ч. и15ч. някакъв плод (две вафли са = на 1кг ябълки)....Уестя ли,че ми идват киселини веднага хапвам някъкъв плод и киселините се стопират.Демек по често хранене с по малки дози.Когато приемам мед с вода-слагам една лъжица мед в около 100-150ммл.вода,но още от вечерта.Така до сутринта меда се разтваря напълно.Но си мисля,че прополисовата тинктура(сутрин на гладно) ще е по добре от меда,а медената вода преди другите хранения.Но да повторя-за да има ефект от лечението е необходимо човек да промени начина на хранене.
    Благодаря ви за отговора. Аз пазя правилна диета от няколко месеца и наистина имам подобрение от нея, но не знам какво отношение има това към дразненето на стомаха от медената вода, което се получава при мен. Не можех да консумирам мед заради това дразнене, дори и когато още нямах гастрит.

    В момента пробвам мед с топла отвара от златен корен (сладник). "Минава" много по-добре, макар че пак усещам дразнене, но не толкова колкото ако пия само топла медена вода. Иначе медът действа много енергизиращо, и наистина е страхотно лекарство, стига човек да може да го понася.

    Ще пробвам и прополис.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    ПРИПОЛИСА ПОЧВАШ ОТ 5 КАПКИ И ВСЕКИ ДЕН УВЕЛИЧЯВАШ С 1 ДОКАТО СТИГНЕШ ГОДИНИТЕ СИ И ПОСЛЕ ОБРАТНО НАМАЛЯШ

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Купуваш си прополис, а не тинктура. Правиш си разтвора и си слагаш във всяка чаша вода по няколко капки. Можеш да си направиш една малка бутилка и да си пиеш цял ден от нея.
    Тинктурата която продават по аптеките е БОКЛУК! Правя си много силен разтвор и няма силния аромат на купешката, а това значи, че вътре има есенция. Купешката не ми действа, а с тази която си правя сам до 10 мин киселините ги забравям.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6
    Съгласна съм за тинктурата с етанол от аптеката, пробвала съм преди време и не забелязах особен ефект, някои марки дори ми дразнеха стомаха вместо да помагат, но има една на Буров (отдавна не съм я виждала да се продава), тя като че ли е по-качествена.

    Пробвах преди време да си направя воден разтвор, варих настърган прополис на водна баня. Не се получи твърде. Повечето от настърганите парчета се залепваха за стените на съда вместо да се разтварят. Почти нищо не отиде във водата. Явно не се справям добре с домашно приготвяне на илачи. С удоволствие бих си закупила качествен воден разтвор на прополис.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Прополиса не се разтваря във вода. Купуваш 30 грама прополис от познат пчелар, купуваш си чист спирт 95% от аптеката. Поставяш прополиса във фризера за час, да стане твърд и трошлив и след това го раздробяваш на възможно най-малки парченца. В стъклено шише от детски сироп наливаш 70 милилитра от спирта и добавяш към него прополиса. Съхранява се на тъмно, като всеки ден се разклаща за да се разтопи прополиса /5-6 дни/. Прецеждаш и получения извлек ползваш по съветите на колегите.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Декеври си направих разтвор едно шише спирт/70%/струва 7,24 лева на аптеката и 50 гр прополис.Прополиса го изсипвам дирекно в шишето и двайсетина дена когато мина покрай него го разклащам.Почвам с една супена лъжица 30мин. преди ядене,сутрин и вечер една седмица.После минавам на 3 лъжици в едно пласмасово шишенце 0,5 литра и доливам с вода като го приемам през час-два по две-три глъдки.Всяка седмица вдигам по една лъжица до 6 лъжици и така докато свърши шишето.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6
    Ясно, благодаря за съветите, ще си направя прополис със спирт според указанията ви.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тери ,има една книжка "Пчелните продукти в медицината" от Павлина Починкова .Съветвам те да я потърсиш.Иначе тук сме 1000 пчелари-1000 доктори.Та да не стане някой сакатлък.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •