Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6
    То сакатлък винаги може да стане, затова внимавам, експериментирам но в първия момент в който усетя отрицателна реакция на организма към нещо, веднага спирам. Затова и поисках съвет за приемане на меда

    Струва ми се че организма трябва и да привикне, затова съвета да се започва с 5 капки и постепенно да се увеличава е много важен. На купешката клеева тинктура пише "10-20 капки" 3 пъти дневно, е на мен косата ми се изправя като изпия 20 капки наведнъж.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    "Използвам качествен мед, който иначе ми помага много добре за други заболявания."

    Какво други заболявания си лекувала с мед? Може, така и така си отворила темата, да пуснеш някоя рецепта, ако имаш желание, разбира се!

    Иначе и според мен трябва да разреждаш с вода (така както ти пише и Дамянов).
    Приготвям разтвора като: към 100 мл. силна ракия (спирт) прибавям 30 грама прополис.
    Така получения разтвор използвам, но винаги преди прием разтворен във вода.
    Този пост е редактиран от Nevena*K; 26.01.2015 в 13:38. Причина: грешка

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от Nevena*K Виж публикацията


    Какво други заболявания си лекувала с мед? Може, така и така си отворила темата, да пуснеш някоя рецепта, ако имаш желание, разбира се!

    Имам дископатия и си правя "лапа" с мед. Начина ми беше казан от билкарка. Намазвам парче сгъната марля с около 1 с.л. мед, лепвам марлята на мястото на болния прешлен, отгоре закрепвам ленен плат (но не найлон и нищо, което да запарва), отгоре слагам специален колан и така работя през деня на компютъра (работя в къщи така че колана не ми е проблем да го нося, дрехите се цапат обаче). Да допълня: при желание преди да сложите лапата можете да втриете малко мед в кожата на болното място, с леки масажиращи движения втривате около 2-3 мин.

    Направена по този начин лапата ми действа почти толкова ефективно колкото Ибупрофен. Медът ме е спасявал много пъти от болките от дископатия. Невероятно средство е, поне при мен действа така.

    Прополисът (от аптека, друг не съм имала късмета да пробвам досега) го прилагам за болни венци. Пак много ефективен, но аз не го разреждам с вода за венците. Направо капвам няколко капки от шишето върху венеца (ударна доза). С едно-две такива прилагания ми сваля оток на венеца, дори наскоро ми се наложи да си капвам така през 2-3 часа, след един ден от огромния оток нямаше и следа.

    Преди време използвах прополис за да се опитам да излекувам възпаление на корен на зъб, но за съжаление колкото и силен да е прополиса, в този случай не беше достатъчно ефективен и след като дори и антибиотиците не помогнаха, ми извадиха зъба.
    Този пост е редактиран от teri; 26.01.2015 в 14:23. Причина: допълнение

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •