Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 363
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В момента няма. А сухото мляко е добре да е нискомаслено. Сега има нужда от сиропче и питки!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #302
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сега има нужда от сиропче и питки!
    Бат Тянко, отговори честно ,ама наистина честно – ти храниш ли сега със сиропче и питки ? Изпреварвам твоя контра въпрос към мен и веднага ти отговарям–не, не използвам сега двата хр.артикула .Храня с разпечатване на пити с мед от гнездото/зазимени са на 5 пити с мед,пълни и 2–3 пити с перга,пак пълни /отбележи –перга,а не прашец/. Разпечатвам и слагам отстрани на пилото,докато всичкия стар мед се усвои и се превърне в пило,а майката получава фронт да прояви своите яйценосни качества .Сиропеца оставам за след 20.03.Питки ,апи,мапи,меги фонди не съм ползвал или съм, ако някой отличник си опапа това което си е събрал сам.Чиста работа.

  3. #303
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Имах в предвид дали си заслужава да се "вкарва" кото заместител на прашеца, пък дори да не в този сезон. Може би през ранна есен тогава, за увеличаване на пилото. Става въпрос за обезмаслено мляко за деца, което ще се купи за 2-3 лева кутия, която иначе струва около 15, но поради изтичащ срок е преоценено! Питам дали някой е ползвал и дали ще се усети ефекта. Вярно, че изтича срока на годност, но пробата с "изтеклия срок" ще е за моя сметка!!!

  4. #304
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от IVO 80 Виж публикацията
    Имах в предвид дали си заслужава да се "вкарва" кото заместител на прашеца, пък дори да не в този сезон. Може би през ранна есен тогава, за увеличаване на пилото. Става въпрос за обезмаслено мляко за деца, което ще се купи за 2-3 лева кутия, която иначе струва около 15, но поради изтичащ срок е преоценено! Питам дали някой е ползвал и дали ще се усети ефекта. Вярно, че изтича срока на годност, но пробата с "изтеклия срок" ще е за моя сметка!!!
    На тази цена може и да си заслужава, но как ще го даваш...трябва много да прочетеш преди да си правиш опити.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #305
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Здравей Иво , без да претендирам за компетентност, аз използвам сухо мляко в питките, миналата година съм приготвила около 90 килограма тесто, в което винаги присъства сухо мляко за кърмачета, питките много се харесват на пчелите, със сигурност не се получава негативен ефект, дозата която използвам е 400г сухо мляко и 400 грама пчелен прашец, от 10 до 15 кг пудра захар и други съставки, ако нямам прашец удвоявам дозата на сухото мляко. Тази година, вчера замесих втора порция със същите съставки, до сега не сме имали проблем с използването на млякото, веднъж и аз взех такова с изтичащ срок, разликата в цената му беше около 4 - 5 лева. Това е нашият опит, всеки си преценява сам.

  6. #306
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец

    Сухото мляко - заместител на прашеца

    Това е от книгата на Иванка Желязкова - Хранене на медоносните пчели.
    Качила съм друг файл, сега ще опитам отново.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P1040323.JPG‎  

  7. #307
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    хранене на медоносната пчела_0001.rar
    Архивиран е, за да му намаля обема, понеже не ми го приема иначе.

  8. #308
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Мерси за отговорите. Все пак ще пробвам с половината от слабите кошери, за да мога да направя евентуално, някакво сравнение!...Между другото...страхотни кошери!!!

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Някой може ли да сподели практически впечатления за течните витамини Ламонс:
    http://pchelar.com/node/969
    Купих си едно шише - 1 литър от изложението в Плевен и се чудя, дали да им го давам?

  10. #310
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Някой може ли да сподели практически впечатления за течните витамини Ламонс:
    http://pchelar.com/node/969
    Купих си едно шише - 1 литър от изложението в Плевен и се чудя, дали да им го давам?
    Ние, вече употребихме един литър, слагам го предимно в сиропа, но понякога и в питките,честно казано, не виждам, кой знае какъв поразителен ефект от която и да е добавка, ползвам също и бабини зъби, кръвен здравец, вит. В комплекс, вит. С, изобщо експериментираме. Понеже, ги прилагаме на всички семейства, повечето миналата година отводки, нямам база за сравнение, но всички се развиха добре, изградиха по два корпуса основи ЛР, някои и повече, до днес са живи и някои доста силни. Това е в общи линии, със сигурност е по-добре, отколкото без тях.

 

 
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •