Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 37 ПърваПърва ... 27353637
Резултати от 361 до 363 от общо 363
  1. #361
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Profi Виж публикацията
    Рецептата е ясна 6 мл. мравчена киселина 86% и 80 мл. йодасептадон ,Броунол ползвам,от този разтвор след разбъркване 4 мл. на литър сироп с концентрация 1:1, вода ,захар , през 3 дни ,3пъти,
    но, на всяко действие има противодействие ,с тази рецепта убиваш и вредните и полезните бактерии и вируси,прашеца няма да узрее ,няма млечнокиселата бактерия за да стане перга,това е началото на айсберга.
    Вие избирате с какво да третирате.
    По поста съдя, че многократно си употребявал рецептата. Би ли написал по-конкретно, но и накратко, впечатленията си?! Интересува ме и най-важното, реално осъществява ли се добро противодействие на нозематозата. Питам, защото българският Нозестат е смес от йод и МК, но в указанието пише, че редуцира спорите до 70%. Как иззимуват пчелите ти след третиране по твоята рецепта? И през зимата слагаш ли в подхранката и по колко милилитра на килограм храна?

    6 мл. МК не е ли малко? Доколкото успях да пресметна, по количеството МК в Нозестата, както го пише в указанието им http://primavet.com/sites/default/files/Nozestat.pdf, количеството МК, което може да се сложи в 100 литра сироп, е около 25 грама, което отговаря на 100 милилитра. Т.е., съдейки по горното указание 5 грама МК са 20 милилитра, което може да се налее в 20 литра сироп, и съответно за 100 литра сироп ще ни трябват 100 милилитра МК и 400 милилитра Йодасепт.

  2. #362
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Profi Виж публикацията
    Рецептата е ясна 6 мл. мравчена киселина 86% и 80 мл. йодасептадон ,Броунол ползвам,от този разтвор след разбъркване 4 мл. на литър сироп с концентрация 1:1, вода ,захар , през 3 дни ,3пъти,
    но, на всяко действие има противодействие ,с тази рецепта убиваш и вредните и полезните бактерии и вируси,прашеца няма да узрее ,няма млечнокиселата бактерия за да стане перга,това е началото на айсберга.
    Вие избирате с какво да третирате.
    Да, това е недостатък на йода. Избива наред. Учили са ме такива рецепти да използвам превантивно късна есен при прогноза за добро време(октомври, ноември) и ранна пролет. Причините за които знам са намаляване на яйцеснасянето и изтъкнатата в поста на Профи. Тази рецепта е нова за мен и благодаря за споделянето. Имам записани с йодна тинктура и йодасептадон. Не съм имал проблеми. Предпочитам профилактика, пред това да си бия главата заради бездействие. Ноземата може без видими сигнали да стопи пчелина за месец! Случи се на приятел(много по-опитен от мен), а диагнозата е доказана лабораторно. Вероятно има и по-щадяща практика. Предполагам, че подходящи добавки за подсилване на имунната система ще намалят риска. Да, въпрос на избор е.

  3. #363
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    По поста съдя, че многократно си употребявал рецептата. Би ли написал по-конкретно, но и накратко, впечатленията си?! Интересува ме и най-важното, реално осъществява ли се добро противодействие на нозематозата......
    Питането не е към мен, но... В определени райони, където е върлувала цераната са оцелели пчелите на колеги, които са правили профилактика с такива рецепти.
    В същия сезон, на колега с два пчелина, от които само единия е третиран, резултата е близо 80% смъртност на нетретирания и нулева на третирания. Можее да е случайност, но друга достоверна информация нямам.

 

 
Страница 37 от 37 ПърваПърва ... 27353637

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •