Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 37 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 363
  1. #331
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Намерих във фризера прашец от 2015 да ли е годен за консумация

  2. #332
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    В питките слагам извара тимол и мед към пудрата!

  3. #333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Матеев отдавна не е писал по темата, заради която я е създал. Прочетох я цялата и се надявах да открия последната версия на файла който създаваше, ама ядец... Очаквах от него някакви генерални изводи и констатации, но тишина... Матеев, не само аз се надявам да видя заключенията ти! Пак иде зима и скоро пак ще храним.

    Доста често се споменаваше за използването на соево брашно за подхранване. Аз лично имам доста негативно мнение за него, защото в настоящия момент, в световен мащаб, над 90% от соята, която е произвежда, е от семена на Монсанто, т.е. ГМО. Явно това масово не се знае.

  4. #334
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    с.Веселие



    Образователно видео относно едно табу*

  5. #335
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Красенката Виж публикацията



    Образователно видео относно едно табу*
    Колега, поне да беше изявил позицията си ясно и открито дали си за или против ГМО, както го правя аз. Недомлъвката не ти прави чест! Какво се опитваш да скриеш, че си нещо от сорта масон, поклонник на сатаната, соросоид или от друго тайно общество. Таквиз провокации, с такива видеота, дето само задават въпроси и с това окончателно объркват съзнанието на незнаещите, си ги популаризирай по други места; ако не си забелязал, тук има доста начетени, образовани, мислещи и пишещи на граматично правилен български хора, за разлика то теб, който даже не знае, че в края на изречението се поставя точка /./, а не /*/.

  6. #336
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Една питанка.

    При използване на кисело млято в питките, вместо на сухо мляко, възможно ли е да се окажат в питките остатъци на лактоза и галактоза, както е при използването на сурово мляко, суроватка и извара? Под участие на кисело мляко имам предвид включването на лактобактериите като пробиотици в храносмилателния тракт на пчелите. Желателно е да се използва домашно заквасено кисело мляко, заради наличието на консерванти в купешкото.

  7. #337
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    ... Таквиз провокации, с такива видеота, дето само задават въпроси ...
    Що да задават само въпроси? Доколкото схванах внушението, в това видео дават и отговори: в общи линии - "Да на ГМО!"
    Нещо повече дори, според авторите ГМО = БИО.

  8. #338
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    ... "Да на ГМО!"
    Нещо повече дори, според авторите ГМО = БИО.
    Ами нали точно това е целта, да ти създаде напълно грешна представа за нещата, не така както са в действителност, а според прищевките и ползите на определени субекти, имащи крайно тъмни цели и стремежи.

    Горния провокатор, "спуснал" видеото, си е за бан не за един месец, ами завинаги!

  9. #339
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Една питанка.

    При използване на кисело млято в питките, вместо на сухо мляко, възможно ли е да се окажат в питките остатъци на лактоза и галактоза, както е при използването на сурово мляко, суроватка и извара? Под участие на кисело мляко имам предвид включването на лактобактериите като пробиотици в храносмилателния тракт на пчелите. Желателно е да се използва домашно заквасено кисело мляко, заради наличието на консерванти в купешкото.

    Намерих каквото трябва!

    Е, спрямо прясното мляко, в киселото, лактозата остава горе долу наполовина, което е доста добре. Тъй че тази зима определено в питките ми ще има кисело мляко. И ще си го квасим в къщи, разбира се.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри lactose_content.jpg‎  

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Намерих каквото трябва!

    Е, спрямо прясното мляко, в киселото, лактозата остава горе долу наполовина, което е доста добре. Тъй че тази зима определено в питките ми ще има кисело мляко. И ще си го квасим в къщи, разбира се.

    Ум царува , ум робува , ум патки пасе !
    Нищо лично колега .

 

 
Страница 34 от 37 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •