Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 37 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 363
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дамянов ,много нагледно -благодарско.Би ли поснал нещо такова за хлебната мая.Аз съм я ползвал по рецептата на Радоев.Интересно е да се сравни с прашеца.

  2. #52
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дамянов ,много нагледно -благодарско.Би ли поснал нещо такова за хлебната мая.Аз съм я ползвал по рецептата на Радоев.Интересно е да се сравни с прашеца.
    Мога, но ще бъде по-късно предполагам. Имам още малко задачи и след това отивам на пчелина. Трябва да намеря какви дрожди има в маята ("жива" и на прах) и да изкарам съдържанието, а и пълнежа на маята е брашно и/или захар и там ще е нужно време.
    По памер маята се използваше само заради съдържанието на витамин B, но може и да бъркам.

    Сега се сетих, че докато търсех патента с информацията за FeedBee, намерих много интересни патенти и идеи -> ЛИНК

    Ето малко информация по темата храни за пчели -> 460-DeGrandi--Comparisons of pollen substiture.pdf
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,ето една интересна гледна точка,в която се обяснява защо витамините(синтетичните) не са витамини в истинския смисъл на думата : http://www.thedoctorwithin.com/vitam...not-vitamin-c/
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #54
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Готова е първата версия на файла. Голяма мъка беше докато издиря всички възможни съставки, както и техните преводи на Български език. Също така голяма олелия беше докато съобразя формулите и преобразуването на мерните единици. Дори и към момента не съм сигурен дали всичко е вярно, но ще го поправяме в движение.

    Засега съм заредил файла само със съставките на меда и на добавката Feedbee. Следващата стъпка е да го заредим и със други храни, пък после вече ще мислим формулите на калкулатора. Давайте съставки на различни храни и добавки, пък аз ще ги въвеждам във файла.

    Ето я първата версия: BeeFood-v01.rar

    В първата таблица са въведени калориите, ако на някой му се занимава да смята енергийното съдържание на храните. Втората таблица показва обобщена информация на хранителните съставки в 100 g продукт. Следващите таблици по-долу дават по-подробна разбивка на числата от втората таблица. Мерните единици в тези таблици са различни, така че внимавайте когато интерпретирате данните. Единствено в обобщаващата таблица всичко е преизчислено в грамове, но можете да си представяте и че това са проценти - числата на процентите са същите. Със жълти полета съм обозначил клетките, в които числата се въвеждат на ръка. Във всички останали полета има формули, които не трябва да се променят, ако искаме обобщаващата информация да е вярна.

    За да не объркате нещо, най-добре е да ми давате на мене намерената от вас информация, а аз ще я въвеждам по правилния начин.

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Аз използвам от този витамин с, по грам на килограм питка.

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Всички познават "баща на Bee Box" -Юхани Вааро. Кога той в 2011 г. направил един мастер-класс (лекция) в Русия, то имал въпроси от пчелари " с какви добавки подхранвате" и....т.н.т .Отначало не можах да разбера какво е терминът "добавка"..И когато разбрах, дълго искрено се разсмя - "Добавки са най-полезни за техните производители".

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Витамикс-а е...не ми се коментира отново
    Стартовит-а и той...
    Ламонс-а е "Х" и няма много информация.
    Vemo Herb е "Х", но трябва да пише какво съдържа, а според мен вътре има Бабини зъби и Мащерка, но това е само предположение.

    Давайте другите и да приключваме с готовите добавки и храни...
    Ползвах Vemo Herb есента не видях да има някакъв полжителен ефект за разлика от Ламонса който се представи на 6+
    Милен Михов

  8. #58
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Здравейте колеги, срещал съм че е добре да се дава на пчелите за белтъчини обезмаслено прясно мляко да кажем с мед, а против болести по пилото цвик с захарен сироп( цвика както знаете е така наречената суроватка получена при правенето на сирене най добре при домашни условия. Мисля също че по добро от пергата няма така че... тея готовите храни си ги представете като , храни полуфабрикати , както да кажем полу готовите пилешки хапки които си купувате от големите вериги магазини. Всичко домашно е най добро !!!

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    А ХМФ него все го забравяме и за това как влияяе на семейството в развитието му...
    Никъде не съм писал,че ако се наложи да подхранвам зимата,слагам загрят мед!ХМФ е при загряване и тогава се отделят токсини,слагам в хранилките натурален озахарен мед!
    Матеев писа,че 1кг мед=5лв,а някой колега писа,че дава добавки 4.70кг,за мен 0.30лв не е кой знае каква печалба,по важен е крайният резултат!

    Основните компоненти на меда са:


  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Gavazov Виж публикацията
    Здравейте колеги, срещал съм че е добре да се дава на пчелите за белтъчини обезмаслено прясно мляко да кажем с мед, а против болести по пилото цвик с захарен сироп( цвика както знаете е така наречената суроватка получена при правенето на сирене най добре при домашни условия. Мисля също че по добро от пергата няма така че... тея готовите храни си ги представете като , храни полуфабрикати , както да кажем полу готовите пилешки хапки които си купувате от големите вериги магазини. Всичко домашно е най добро !!!
    Какъв цвик,ние пчели ли ще гледаме или прасета

 

 
Страница 6 от 37 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •