Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 363
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Възможно е да е така - не споря. Просто аз гледах сайт на немски език с изследвания на вътрешното съдържание на тази храна. Сега вече гледам много по-сериозно и с много по-голямо доверие на тази храна, след като вече знам от изследванията, че тя съдържа всичките 10 незаменими аминокиселини. И ако в тази тема не открием някакви евтини аналогични добавки, съдържащи 10-те аминокиселини, поне със сигурност ще знаем, че една алтернатива вече имаме - това е добавката Feedbee. След малко ще я включа в екселския файл.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    първомай
    най добре е тестото да е на 10кг.пудра захар да се добави 2кг Feedbee



  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    първомай
    след така направените питки,когато вече времето позволява инвертиран сироп с "Вит амино ламонс+", която съдържа хидролизиран протеин, витамини и аминокиселини

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    А, някой може ли да цитира горе-долу какви трябва да са пропорциите Протеин:Въглехидрат в питките? мисля че съм го чел някъде, но не си спомням... аз, например като си забърквам протеинови шейкове гледам към една част протеин да се добавят минимум 2 до 3 части въглехидрати и ми идва 'точно по мярка', ама как ще е с пчелите...


    питам, защото проучвам разни готови питки, които уж се водят ''протеинови'', но белтъците ми се виждат изключително малко, присъстват просто символично май... аз мисля че трябва да са поне 30% от съдържанието?

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Между другото тука в тази тема е мястото да публикувате и линкове откъде може да се закупи една или друга хранителна добавка за пчели. Ще отворя специална страница в екселския файл с линкове, за да не се загуби информацията. Също така ще въведа във файла и съставките на всяка една добавка, за да може да правим сравнителен и ценови анализ.

    Ето и няколко линка от мене като за начало:

    Витамикс Формула:
    http://beesmarket.com/index.php?rout...product_id=410
    http://pchelar.com/node/422

    Vemo Herb:
    http://beesmarket.com/index.php?rout...product_id=398

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Много ще се радвам някой да сподели доволен ли е от фиид бии. Преди 2 години и аз се поддадох на чудото фиид бии. Взех си 2 килограма, цената е 14 лева/килограм.
    Давах я поне по 5 различни формули, рецепти има в нета. 90% в крайна сметка я хвърлих, просто пчелите не я докоснаха.
    Ако някой е доволен от нея да каже рецептата по която я дава. Не че ще си купя пак, но поне да знаем дали не е медиен балон.
    Винаги може по-добре.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Когато обаче този мед е недостатъчен или некачествен (правен с ударни дози есенен сироп), ние трябва да слагаме питки, в които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да добавим като минимум поне тези 10 незаменими аминокиселини. Същото важи и за пролетния сироп за тези пчелари, при които има дефицит на прашец през пролетта.
    Некачествен захарен мед може да се получи само и единствено от незнание на пчеларя...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    първомай
    Господин Mateev пратих ви на лични координати на фирма от която може да се закупи feedbee и Вит амино ламонс+. Вие преценете как и дали да го публикувате.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    При ВемоХерб не видях състав.Аз ли не довиждам.Ако е така ,как ще сме сигурни в неговите чудеса?

  10. #50
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    FeedBee съдържа:
    Протеин 36,4%
    Въглехидрати 41,8%
    Мазнини 3,9%
    Захар 10%
    Минерали 3,1%

    Проблем: Като ги сумираш се получава 95,2%?!?!? Може да има 4.8% вода или?!?
    FeedBee е със соев протеин (!), както повечето. Много често пише, че не съдържа соя, но...
    Има един документ(патент,ако не се лъжа) и в него ги има съставките много точно написани.(Не го пазя или поне не знам къде е)

    Витамикс-а е...не ми се коментира отново
    Стартовит-а и той...
    Ламонс-а е "Х" и няма много информация.
    Vemo Herb е "Х", но трябва да пише какво съдържа, а според мен вътре има Бабини зъби и Мащерка, но това е само предположение.

    Давайте другите и да приключваме с готовите добавки и храни...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 5 от 37 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •