Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 34 ПърваПърва ... 223031323334 ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 336
  1. #311
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Зелцето си е супер! Ама настроението как да е супер? Като се пълни форума с глупости, неграмотност и арогантност...

    Ай сега да почерпиш,шот зарад мене,стана VIP автор.Последните два поста са провокирани от мен няма де да мърдаш.Виж там,някакво животно да гръмнеш и сготвиш,от мене е виното и ракията.

    П.С.Напоследък нарочно пиша неграмотно - мноо ма кефи,не знам що.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ай сега да почерпиш,шот зарад мене,стана VIP автор.Последните два поста са провокирани от мен няма де да мърдаш.Виж там,някакво животно да гръмнеш и сготвиш,от мене е виното и ракията.

    П.С.Напоследък нарочно пиша неграмотно - мноо ма кефи,не знам що.
    Въййййй... веднага ще помоля да ми ги изтрият
    Честно, тъжно е тия да са ми "вип" постовете.

    Имам си една мечта, аз... Догодина или след две, да се съберем (който иска и може да отдели време и средства) някъде по средата (на Узана примерно) за 2-3 дена... 2-3 лекции, 3-4 презентации... а ракиите, ракиите няма да ги броим!

    П.С. Ако напише човек "уфсъ", това не е неграмотност - даже напротив!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #313
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тъй,тъй, само мъжкаря не се притеснява да се прави на педал и грамотния на неграмотен - ето ви една житейска мъдрост от мене.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #314
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Такаа, виждам че тая тема ще приключи с много- мноого спам, така е редно и да бъде. Групи, пак си сгрешил и длъжен съм да те поправя. Патриархът на българската литература пише "уфтсъ"!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    21.12.1015 - около 14ч

    p1.jpg


    24.12.2015 - в гората

    24.12.2015.jpg


    Щура година, с щуро време...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #316
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колега Йорданов,пчелите в хралупите зимуват в горната част на гнездото,а празните килийки са отдолу.Така поне мисля аз
    А в кошерите да не би да зимуват в долната част,в/у празните килийки .Дали е хралупа или кошер,тръвна или пън,процеп в скала или комин,стълб или клон –кълбото винаги покрива 60% празни килийки и 40 % килийки с мед .Ако студа е по –голям ,съотношението се променя в полза на килийките с мед.Мисленето не се покрива с реалността.Беше писал някъде ,че си с ВИСШЕ икономическо,запиши и висше лесотехническо ,ще ти е от полза .Весела Коледа !!!!

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Гоголе я кажи ти зимувал ли си с празен магазин отгоре и найлон посредата. Пък и без найлон. Има ли някакви предимства за бързото пролетно развитие според теб. Ако кълбото не се качва горе тогава каква е ползата от този магазин?
    Винаги може по-добре.

  8. #318
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Това което имах предвид беше друго,но е нормално да не бъда разбран,след като някой има определена цел.Под пчелното кълбо винаги има празни килийки,които с времето се увеличават,защото кълбото се движи нагоре към по-топлото и запасите с мед.Мнението ми беше провокирано от това,че за мен е по нормално да сложа празните магазини отдолу,вместо отгоре.Това би било по нормалното положение за пчелите,те са свикнали с тази конфигурация.Дали е по-добре за мен - това е друга бира.Хайде със здраве...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Миналата зима пробвах това с магазина върху ДБ. Наилона не ми допадна и оставих магазините без наилон върху плодника. На пролет не установих разлика. Ползата за мен е че сега има повече място за храни примерно. И по-малко разнасяне на магазини. Интересното е че един от кошерите имаше проблем с конденза, а другите не. Сега, като се замисля по-големия обем въздух би следвало да предполага и по- голямо количество кондензат. Но тази година ще имам по представителни наблюдения. Но аз съм новобранец и мнението ми не е легнало на дългогодишен опит. Така че.. само си приказвам.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Аз и преди съм писъл, че три години ги зазимявам с магазините от горе на ДБ. Преграда между плодника и магазина не слагам. Долните входове са отворени до край и дъното е отворено 20х20 с мрежа. С конденз не съм имал проблем.

 

 
Страница 32 от 34 ПърваПърва ... 223031323334 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •