Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 33 ПърваПърва ... 23313233
Резултати от 321 до 327 от общо 327
  1. #321
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Scan33.pdf Ето нещо на бързо

  2. #322
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    По-ширина няма да стане цепенето ,страниците са по 42,5см и 47,5см и ще дойдат къси дъските .Най-вероятно ще ги дам да ги разбичат на по 3см на гатер .Мислех и за страници от цяла дъска ,защото материалът е много сух ,може би над 20 годишен и няма чепове .А щом сме близко ще се видим да обменим опит и за пчелите и за кошерите ,но не мога да кажа кога ,че в момента ми е напечено .

  3. #323
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    По-ширина няма да стане цепенето ,страниците са по 42,5см и 47,5см и ще дойдат къси дъските .Най-вероятно ще ги дам да ги разбичат на по 3см на гатер .Мислех и за страници от цяла дъска ,защото материалът е много сух ,може би над 20 годишен и няма чепове .А щом сме близко ще се видим да обменим опит и за пчелите и за кошерите ,но не мога да кажа кога ,че в момента ми е напечено .
    Вероятно си прочел постовете набързо и не си разбрал, какво точно ти каза колегата...

  4. #324
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Вероятно си прочел постовете набързо и не си разбрал, какво точно ти каза колегата...
    А да става така както е казал ,моя грешка (други неща са ми на главата и съм разсеян) .Ще видя само на къде са годишните кръгове и така на 5х3см лесно ще се разбичи и на циркуляр и 5 дъски ще стигнат за страница .Общо взето за хоби изработка и малки количества варианти много ,та ще пробвам и ще преценя как да ги правя.

  5. #325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    По-ширина няма да стане цепенето ,страниците са по 42,5см и 47,5см и ще дойдат къси дъските .Най-вероятно ще ги дам да ги разбичат на по 3см на гатер .Мислех и за страници от цяла дъска ,защото материалът е много сух ,може би над 20 годишен и няма чепове .А щом сме близко ще се видим да обменим опит и за пчелите и за кошерите ,но не мога да кажа кога ,че в момента ми е напечено .
    Не това имат изпредвид колегите.
    6 м. на 40 см. без чепове, това е материал от Коми и може и 30 годищен да е. Ако е такъв е много лек, без никаква смола и най- вероятво е бичен от половината на трупа. Можеш спокойно да използваш една ширина, няма да се "измята" гарантирам ти.

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    А да става така както е казал ,моя грешка (други неща са ми на главата и съм разсеян) .Ще видя само на къде са годишните кръгове и така на 5х3см лесно ще се разбичи и на циркуляр и 5 дъски ще стигнат за страница .Общо взето за хоби изработка и малки количества варианти много ,та ще пробвам и ще преценя как да ги правя.
    И най-важното - спазвай техника на безопасност!

  7. #327
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Разбичих малко дъски по дължина от талпите и мисля ,че ще стане работата ,а и така ще се оползотвори всичкият материал .Страниците ще са от 5-6 дъски ,материалът е много сух ,така че не би трябвало да има измятане .
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	118364405_826820974518489_5338326013465771470_n.jpg
Прегледи:      94
Размер:	127.8 KB
ID:	10552
    Ще ги свързвам само с лепило Д3 или Д4 .За начало ще пробвам да лепя директно калибровани дъски на 2,5см ,но ако остава лепило ,има ръбчета и не ми хареса ще минавам лицето и кантовете на дъските на абрихт и ще давам целите страници да ми ги минат на щрайх .За начало мисля да правя само корпусите и капаците ,хранилки ще взимам милерови ,а за дъната още не съм се спрял на конкретен модел ,но със сигурност искам да са с чекмедже за прашец .

 

 
Страница 33 от 33 ПърваПърва ... 23313233

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •