Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 33 ПърваПърва ... 2230313233 ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 327
  1. #311
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    http://www.img-share.eu/f/images/335...cFm_sredna.jpg
    От това лепило за сега съм най–доволен.
    Съхне за час и половина, но трябва да се работи бързо максимум 10 минути има за работа и започва да се надува.

  2. #312
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Здравейте ,имам няколко въпроса относно направата на кошер .Та имам един абрихт-щрайх на einhell ,една руска 3-4 операционна машинка ,няколко кубика идeaлно сухи чамови талпи на 50-52мм и съм решил да пробвам да направя няколко кошера .Не ,че ще е по-евтино или качествено ,отколкото да си купя купешки ,но голям мерак да си ги изпипам сам .Като цяло повечето операции по производството са ми известни ,но се чудех от дъски с каква височина е най-добре да се направят страниците (става въпрос за лр корпус) .Имаше някакво правило за 2,5 пъти дебелината ,ако не се лъжа ,тоест 7,5см .Аз си мислех предната и задната страница да са с 3 дъски по 8см ,а страничните с 4 по 6см .Така в ъглите дъските на две съседни страници ще се разминават по височина ,което би следвало да намали напреженията .Също ме интересува ,ако се слепват само с лепило дъските на страниците ще стане ли достатъчно здраво и няма ли да се изместят с течение на времето ? Мислех освен с лепило ,да се свържат и с дибли отделните дъски .А поради това ,че щрайхмусът ми е тесен и не мога да обработя целите страници ,а само отделните дъски дали ще се получат ръбчета при слепване ?
    Този пост е редактиран от Getov95; 15.06.2020 в 13:11.

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Здравейте ,имам няколко въпроса относно направата на кошер .Та имам един абрихт-щрайх на einhell ,една руска 3-4 операционна машинка ,няколко кубика идeaлно сухи чамови талпи на 50-52мм и съм решил да пробвам да направя няколко кошера .Не ,че ще е по-евтино или качествено ,отколкото да си купя купешки ,но голям мерак да си ги изпипам сам .Като цяло повечето операции по производството са ми известни ,но се чудех от дъски с каква височина е най-добре да се направят страниците (става въпрос за лр корпус) .Имаше някакво правило за 2,5 пъти дебелината ,ако не се лъжа ,тоест 7,5см .Аз си мислех предната и задната страница да са с 3 дъски по 8см ,а страничните с 4 по 6см .Така в ъглите дъските на две съседни страници ще се разминават по височина ,което би следвало да намали напреженията .Също ме интересува ,ако се слепват само с лепило дъските на страниците ще стане ли достатъчно здраво и няма ли да се изместят с течение на времето ? Мислех освен с лепило ,да се свържат и с дибли отделните дъски .А поради това ,че щрайхмусът ми е тесен и не мога да обработя целите страници ,а само отделните дъски дали ще се получат ръбчета при слепване ?
    50-52мм. кофти размер. Не става на две. Цепиш на -около 30мм. и на щрайхмуса -25мм. Лепиш и после уточняваш размера. Не съм дърводелец и затова не спазвам правилата, имам 60 ЛР. корпуса с цяла дъска /собствено производство /. Изглеждат по-добре за 17-те си години от купените преди 5г. правени от отпадъчен / нестандартен / материал /. Та незнам талпите ти колко са широки, но не си играй да гониш -8 см. или 6 см. Най-важно е да ги направиш по стандарт, за да бъдат взаимно заменяеми елементите.

  4. #314
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Широки са талпите по 40см ,но както каза размера е кофти и мисля първо да ги направя на дъски и след това да си ги разбича на 3см на циркуляра ,остатъка все ще иде за нещо я за рамки ,я за друго .Проблемът е ,че щрайхът ми е 15см широк и не става за цели страници ,та мисля да мина отделните дъски на него ,да ги калибрирам на 25мм и после да лепя .Иначе с цели страници е доста по-бързо и лесно ,но в моя случай няма как да разбича талпите .Като цяло талпите са ми излишни и мога да се упражнявам на воля .Иначе гледах един руснак калибрира на точен размер страниците само на абрихт ,но май пак не е гаранция ,че двете страни ще са идеално успоредни:
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Малиииии, върнах се 3г. в миналото. Гетов, онези на снимката -горе на първа линия са ДБ с цяла дъска. Още ще изкарат.

  6. #316
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Широки са талпите по 40см ,но както каза размера е кофти и мисля първо да ги направя на дъски и след това да си ги разбича на 3см на циркуляра ,остатъка все ще иде за нещо я за рамки ,я за друго .Проблемът е ,че щрайхът ми е 15см широк и не става за цели страници ,та мисля да мина отделните дъски на него ,да ги калибрирам на 25мм и после да лепя .Иначе с цели страници е доста по-бързо и лесно ,но в моя случай няма как да разбича талпите .Като цяло талпите са ми излишни и мога да се упражнявам на воля .Иначе гледах един руснак калибрира на точен размер страниците само на абрихт ,но май пак не е гаранция ,че двете страни ще са идеално успоредни:
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title
    Какво да ти пиша . Разбичването на циркуляр е кофти работа. Става само за тесни детайли. Не си хаби хубавия материал, измисли някой да ти ги разбичи и калиброва.

  7. #317
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какво да ти пиша . Разбичването на циркуляр е кофти работа. Става само за тесни детайли. Не си хаби хубавия материал, измисли някой да ти ги разбичи и калиброва.
    Така ще е май ,талпите са по 6 метра ,ще стане за нула време и ще ми спести мъки .

  8. #318
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Щом си близо до Троянския манастир, качи се тази събота или неделя до Черни осъм да ти покажа моите кошери и магазини. Правил съм ги от черен бор (не е добър материал, защото има много джобове със смола) и моя щрайх като ги правих беше с 25 см. плот и първо ги оразмерявах и след това лепене, мисля че са перфектни. Ела и ги виж. Ако проявиш желание ми пиши да ти дам тел. на лични.
    П.П. Талпите може да ги цепиш на дебелина, така всички дъсчици за слепване ще са ти 50 мм.

  9. #319
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    ......
    П.П. Талпите може да ги цепиш на дебелина, така всички дъсчици за слепване ще са ти 50 мм.
    Така ще обърне посоката на фладера и не съм сигурен дали е правилния избор.

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Ако при биченето това дърво както е кръгло е било поставено на 90 градуса в една или другата посока, дебелината за която говоря е щяла да бъде сега ширина. Така, че няма как да се случи това нещо за което говориш.

 

 
Страница 32 от 33 ПърваПърва ... 2230313233 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •