Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 33 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 327
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хахаа, на мен хватки ми не трябват, последните ми магазини с хватки изгоряха преди 7-8 години. Но от някои неща човек може да прецени дърводелеца дали разбира от кошери, та затова питам.
    Не съм аз майстора,аз се занимавам с ПДЧ.Не разбирам много от дърво,но тази снимка е качена в фейса от човек които ги изнася за Франция.Поне така е писал.

  2. #132
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Така и не разбрах коя сглобка "победи" в този тест?
    Първата! Нямам идея как се казва на български, но на английски е half lap joint.



    На второ място е тази:



    Ставам все по-добър в чертането
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #133
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Първата! Нямам идея как се казва на български, но на английски е half lap joint.

    Ставам все по-добър в чертането
    Съединение чрез зарязване = half-lap join
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  4. #134
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Плевен
    Здравейте! В момента съм на етап сглобяване на нови корпуси и магазини. Идеята ми е да ги оставя не боядисани ,та да се вижда самата дървесина. Дайте съвет с каква шкурка да ги обработя и след това какво покритие трябва, за да се предпазят от влага и гниене. Също трябва да се помисли и за ориентиране на пчелите, евентуално оцветяване на елемент от кошера. Поздрави !!!

  5. #135
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Цитат Първоначално публикувано от viktoroti Виж публикацията
    Здравейте! В момента съм на етап сглобяване на нови корпуси и магазини. Идеята ми е да ги оставя не боядисани ,та да се вижда самата дървесина. Дайте съвет с каква шкурка да ги обработя и след това какво покритие трябва, за да се предпазят от влага и гниене. Също трябва да се помисли и за ориентиране на пчелите, евентуално оцветяване на елемент от кошера. Поздрави !!!
    Пробвай с лак
    моите са с лак на водна основа на фирмата Сократес цвят тик
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 2015-01-11 10.24.47.jpg‎  

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Ето. и това дърво не ми се цапаше с цветове,1 ръка инпрегнант и 2 ръце лак на. СОКРАТЕС, а магазините бели, да не се напичат лятото
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSC_0059.jpg‎  

  7. #137
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ето какво се случи с моя модел подпокривна:

    1. Влага в кошера и около хранилката - няма.

    2. Влага в хранилките - няма, а това е проблем при храненето със суха захар или питка в хранилката, тоест е невъзможно да се използва. Отгоре на всичко водата от сиропа се изпарява и остава една твърда буца захар, която пчелите няма как да я вземат.(изпарено е, а не взето само течното)
    8:2 не става за хранене през тази хранилка, сега ще пробвам с повече вода. Най-вероятно ще се стигне до 6:4. Много ще се цапа докато налучкам правилното съотношение и поне 5 пъти ще трябва да напълня хранилките и след 2-3 дни да махна сиропа и отново да пробвам с друг.

    3. Пчелите не са запушили нито един от PVC отворите, а днес видях, че масово са точно под един от отворите и явно там им е добре. Най-много пчели има под отворите среду входа(Заден ляв ъгъл) при всички кошери. А при по-ниски температури се събираха на заден десен ъгъл(където няма PVC отвор и има най-малко течение).

    4. Металната мрежа на дъските направо се разпада. Цялата влага от кошера излиза през нея и явно ще трябва да ги направя или pvc или от неръждавейка. Другата зима ще мога да пробвам дали има значение материала, като си поръчам няколко детайла с едни и същи размера само от различен материал(PP, PVC, PET, Неръжд и дърво).

    "Моята истина" към момента е че мрежестите дъна са точно обратното на нуждите на пчелите. При тях няма как кълбото да си намери точното място според нуждите си. А при това което направих има 4 ъгъла като всеки е с различно количество влага, CO2 и обмен на въздух. Все трябва да си намерят това място което е най-добро за отглеждането на пило или седянка при -10. Другата (моя си) истина е че с по-малко рамки или по-малък кошер зимуват по-зле. Всякакво стесняване излиза, че вреди и в желанието си да помогнем, ние повече пречим. Това ще го пробвам и другата зима и ще жертвам 10-20 кошера, но най-вероятно резултата ще е същия. Другото е че трябва да пробвам кое е по-добре топло или студено разположение, но най-вероятно няма да успея за следващата зима.

    Снимките са от лятото





    Забравих да кажа, че това го пиша по повод дизайна на кошера, а не за зимно подхранване и т.н
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #138
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Здравейте,и аз да се включа в тази тема.И бъдете благосклони към мен ,все пак това ми е първия досег с дървообработващи машини.
    http://vbox7.com/play:5436b81459
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	111.jpg
Прегледи:      442
Размер:	142.3 KB
ID:	3263Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	222.jpg
Прегледи:      444
Размер:	131.4 KB
ID:	3264Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	333.jpg
Прегледи:      442
Размер:	114.2 KB
ID:	3265

  9. #139
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    това така го искаше клиента

  10. #140
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ашколсун на майстора. При затворени прелки хватките използваеми ли са?
    така го искаше клиента

 

 
Страница 14 от 33 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •