Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 33 ПърваПърва ... 212930313233 ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 327
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Течната гума е хубавинка, ама запечатва всичко и няма дишане на дървесината, ако боядисаш целия кошер. Иначе много добре пълни фугите при дървото и фибрана и не се цепи. Спокойно две ръце на капака отгоре и не ти трябва алуминиева плака.
    Преди две години мацнах ка летните гуми на колата от нея за проба, не се нацепи и си стои и до днес петното на гумата.
    За сега са така.Снимка0420.jpg


    За дишането незнам. Като им сложа 2-3 ръце алкидна боя, как дишат.

  2. #302
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    За дървото според мен е проблем, ако се омажат целите кошери плътно с течна гума. Ще даде фира много по-рано от колкото, ако е боядисан с боя на водна основа. Просто влагата, която е в кошера се поема от дървесината и няма къде да иде. Така мисля аз поне..

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Има едни пчелари последователи на една система в Далечният Изток който всяка пролет (това им е първата работа + запасяване на нуждаещите се) прехвърлят всички семейства в нови сухи дезинфекцирани кошери и една от причините е точно влагата в дървото на кошера.

    П.П. Луда работа ама знам ли все пак се практикува от доста пчелари с доста сериозен брой пчелни семейства

  4. #304
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Здравей. Използвал ли си този грунд като основен преди боядисване? На пръв поглед стои малко грубичко или е проблем на нанасянето.

  5. #305
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!Течната гума според това което прочетох за нея е много добра при ремонт на кошери-за запълване на образувалите се фуги.Щом може и да се оцветява значи няма да има проблем с оцветяването на кошерите.
    Поздрав:Цветан Димитров

  6. #306
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Здравей. Използвал ли си този грунд като основен преди боядисване? На пръв поглед стои малко грубичко или е проблем на нанасянето.
    Не, колега. Ако за грубичкото съдиш по снимките, може би е от гъстотата. Аз целях попълване на фуги и цепнатини. Продукта е водоразтворим и при по-малка гъстота, навярно ще изглежда по-добре.

  7. #307
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    За лепене на фибранови нуклеуси използвам универсално строително лепило,дава отлични резултати същото лепило смесено с кварцов пясък или мраморно брашно дава отлични резултати при запълване фугите в дървото.С тази смес може да шпакловате и самите кошери,който имат изчерпан експлоатационен ресурс.Тази смес може да нанасяте и върху метал нов или ръждив.В Италия се прилага за направата на мазилки тип рустикален.Нанасяйте го с шпакла.

  8. #308
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    http://www.img-share.eu/f/images/333...7Z5_sredna.jpg

    Колко време ще е достатъчно да престои плоскостта в тази преса на температура 20гр. с лепило PVA?
    Ще правя още един модел преса в която да престояват 24ч. няколко плоскости една върху друга, но не знам след колко време ще е най–добре да ги прехвърлям.

  9. #309
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравей Галине!Много хубава преса си си спретнал!По въпроса колко време трябва да стои-зависи от лепилото което използваш.Първо трябва да се интересуваш и консултираш за няколко вида лепила и след това да се хвърляш да купуваш.
    Поздрав Цветан Димитров

  10. #310
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    http://www.img-share.eu/f/images/333...7Z5_sredna.jpg

    Колко време ще е достатъчно да престои плоскостта в тази преса на температура 20гр. с лепило PVA?
    Ще правя още един модел преса в която да престояват 24ч. няколко плоскости една върху друга, но не знам след колко време ще е най–добре да ги прехвърлям.
    Преди години баща ми е правил такива стеги. Вършат много добра работа. Притискат много добре и странично. Калибрирани дъски, след слепване със стегите, нямат нужда от щрайхмус. Аматьор съм в дърводелството, но първите слепени плотове ги обработвах и сглобявах 3-4 часа след слепването, лятото и с някакво шведско лепило купувано от бащицата преди въобще да имам идея, че ще правя такива неща. Сега купувам Хенкел Д3(адреса с шведските продукти ми е неудобен/мързел...) и не бързам толкова.

 

 
Страница 31 от 33 ПърваПърва ... 212930313233 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •