Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 327
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Проблемът не е мощността, а оборотите. Най-вероятно ще трябва да смениш поне ролките, ако не и мотора.
    Фрезите са на 10-40000 оборота/мин, а циркуляра е най-вероятно далеч под 7000.
    Иначе без да пипаш нищо...нямам идея, но може някой колега да е пробвал.
    Фрезера най-вероятно ще бъде Ф12мм, а как ще го хванеш? Това значи държач(преходник) да търсиш(ако изобщо има такива).
    Защо просто не сложиш няколко диска или не става?
    Не си ме разбрал. Не фрезер а глава:
    http://www.zmm-sm.com/zmmsm/bulgaria..._all.htm#11201

    нещо такова примерно.

    Гледам и оборотите им са от 7000 до 18000...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #22
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Фреза

    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не си ме разбрал. Не фрезер а глава:
    http://www.zmm-sm.com/zmmsm/bulgaria..._all.htm#11201

    нещо такова примерно.

    Гледам и оборотите им са от 7000 до 18000...
    Ей такова нещо не съм мислил, но мисля, че разбрах каква е целта.
    Виж колко са оборотите на мотора и дали е 1:1.
    Имам една безработна ос и мотор 4-5KW и ме караш да им намеря работа.
    Ще чакаме да видим дали някой е пробвал
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 09.01.2015 в 09:37.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Миналото лято като ми омръзна да ходя на дърводелец да ми прави каналите,взех фрезера от стругар и с една втулка пасна .Направил съм вече 30ина корпуса и нямах проблеми.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	CIMG1158.JPG
Прегледи:      648
Размер:	285.9 KB
ID:	2867Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	CIMG1159.JPG
Прегледи:      639
Размер:	256.3 KB
ID:	2868

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Имам въпрос към знаещите.
    Имам два циркюляра, и двата са за дискове ф30 на отвора. Единият е комбиниран с абрихт, а има и плот, който е с регулируема височина. Ел моторът му е 2кв монофазен и мисля, че ролките на ма мотора и вала са еднакви. Въпросът ми е: мога ли според вас, вместо диск да сложа фрезова глава и има ли проблем, че ще се върти вертикално, а не хоризонтално?
    Като те слушам, май имаш габровска триоперационна машина - абрихт, циркуляр и борапарат, но трябва да качиш някоя снимка.
    Проблеми не би трябвало да имаш поради хоризонталната ос, все пак инструментът е направен да се върти. Важни са оборотите - максималните се определят от периферната скорост на инструмента и затова с увеличаване на диаметъра максималните обороти падат (видно и от сайта на производителя), иначе инструментът може да се разпадне в движение. Работните обороти зависят от профила на инструмента и дали ще режеш напречно или надлъжно. Предполагам ще стане с оборотите на абрихта, като в най-лошия случай може каналите да са ти малко рошави. Във всеки случай трябва да предвидиш линеал за стабилно водене на дъската.

    Всичко това е при положение, че фрезата също е с отвор 30мм.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ей този отговор чаках! Благодаря!
    tihmr сега ако кажеш и колко оборота ти е мотора или колко вата, цена няма да имаш.
    А казваш че си взел фрезера от стругар - втулката ли имаш предвид или целия фрезер?
    Имаш ли представа от къде мога да намеря такъв фрезер (казва се глава за фреза в същност) и на какви пари?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Като те слушам, май имаш габровска триоперационна машина - абрихт, циркуляр и борапарат, но трябва да качиш някоя снимка.
    ... Във всеки случай трябва да предвидиш линеал за стабилно водене на дъската.

    Всичко това е при положение, че фрезата също е с отвор 30мм.
    Не не габровска машината. Самоделна е (не съм я правил аз).
    Не само линеал съм предвидил, а даже и шейна в момента проучвам идеи за нея.
    Ще кача снимки но след събота, че не е при мен.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ако ще купуваш, виж в линка, който си дал - там има фреза фалцова за канали от 16мм до 80мм, каталожен номер 112-03. Има и лъкатушещ циркуляр, за кoйто стана въпрос преди време във форума. С лъкатушещия циркуляр може би ще ти е по-удобно, понеже си настройваш ширината на фалца - за рамки, за страници и т.н.

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Ей този отговор чаках! Благодаря!
    tihmr сега ако кажеш и колко оборота ти е мотора или колко вата, цена няма да имаш.
    А казваш че си взел фрезера от стругар - втулката ли имаш предвид или целия фрезер?
    Имаш ли представа от къде мога да намеря такъв фрезер (казва се глава за фреза в същност) и на какви пари?
    Ами ей сега погледнах,мотора е 1,1 2900 оборота,ролките на вала и мотора са еднакви.Един стругар ми е приятел и ми даде глава за фреза 12мм и направи втулката да пасне на мястото на диска. Без пари, даже ми тикаше 2 в ръцете,ама аз неее,само един но мисля че на ташев галвинг бяха около 60 ,70лв.
    Има си и линеал и честно реже си като масло,само че не повече от 15 мм наведнъж.

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Профил и Фреза

    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не не габровска машината. Самоделна е (не съм я правил аз).
    Не само линеал съм предвидил, а даже и шейна в момента проучвам идеи за нея.
    Ще кача снимки но след събота, че не е при мен.
    Ако ще правиш шейната и линеала с алуминиев профил...моля светни ме къде в тази държава се продават.
    Прослушах всички възможни фирми и единственото близко до това което търся е алуминиева релса за пердета за около 30лв/м, но е много нисък.
    Само на едно място намерих декоративен 12мм П-полузатворен и искаха към 60лв/м, а на мен ми трябват към 10м. 600лв

    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Ами ей сега погледнах,мотора е 1,1 2900 оборота,ролките на вала и мотора са еднакви.Един стругар ми е приятел и ми даде глава за фреза 12мм и направи втулката да пасне на мястото на диска. Без пари, даже ми тикаше 2 в ръцете,ама аз неее,само един но мисля че на ташев галвинг бяха около 60 ,70лв.
    Има си и линеал и честно реже си като масло,само че не повече от 15 мм наведнъж.
    Това е много слаб мотор и щом върви значи ще става работата
    Тази глава-фрезер мисля, че е само за напречно или бъркам?!?!
    Много ми трябва още една машина, че да става по-бързо
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 09.01.2015 в 09:36.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Искам и аз да се намеся и дано съм полезен.
    Притежавам петоперацонка на Якоруда. Модела е КР-01, ако не ме лъже паметта. Предавателното число от ел.мотора към циркуляра и към фрезата е еднакво. В този ред на мисли смятам, че принципно не е проблем да се постави фрезер на циркуляра и той да върши същата работа. Единствената разлика ще в положението на работа т.е. вертикално и хоризонтално. По принцип фрезерите за по-високи обороти са предвидени да обработват машинно подавани детайли.

    П.П. току що се усетих, че говориш за фрезова глава и си мисля как ще я събереш в прореза на плота предвидн за циркуляр. Аз притежавам универсална глава на ЗММ кат.ном. 113-63 със сменяеми ножове прави и смея да твърдя, че върши добра работа. Е зависи за какво ще се ползва де

 

 
Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •