Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 327
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Дамяне,другарят Осташов има два филма как се прави кошер(лежак и ЛР) и освен това показва и заселването им.Та ако искаш може да ги пуснеш в темата.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Дамяне, Дамяне, благодаря за раздвижването на една стара позабравена тема. Преди време работех нощем и имах интернет. В дърводелският форум съм гледал невероятни неща. Могат да се видят доста идеи. Стягата е супер.

    Поздрави, и успехи в майсторските работи.

    Г. Георгиев

  3. #13
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Стяга

    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Благодаря за отзивчивосга,Дамяне!!! Днес като скицирах и нанасях размерите,възникнаха нови въпроси,единия от които ти си налучкал.Те са следните: 1.Колко е Ф–то на ролката/вътре,м/у планките на рамото/? Като я съпоставих с размерите които имам дадени и по мащаба излиза да е някъде около 20–22мм. 2.Колко е височината на петата на шпилката? Имаме широчина от 19мм.Според моите изчисления,се получава 16–17мм. 3.Не можах да схвана обяснението за страните на шестограма :,,Две от страните/долната и горната/ на шестограма са на разстояние 20мм." Но от кое е това разстояние,или това е р–то м/у тях?,, .......,но другите страни са на 22–24мм......,, но от кое ,след като на тях е отвора на шпилката.? 4.Профила от квадратна тръба ли е,или е нещо специално/по–яка стомана/? Отворите по профила по средата на вертикалната стена ли са?Получавам за дължина на шпилката около 320мм.Имам 2бр. стоманизирани,но с квадратна резба и Ф–то е 18мм. Ако променя дебелината на шестограма,за да се вместя с това Ф ,според теб ще има ли проблем при работата на стягата?Според мен не би трябвало да има,но все пак кажи си мнението.Технологията на сглобяване на страниците на кошера при мен е по–друга и затова трябва да я изпипам отвсякъде.
    Няма проблем, ще обяснявам колкото е нужно. Сега чак се чудя защо изглежда толкова сложно, а реално не е.
    1. За Ф на ролката ще ти кажа малко по-късно като лепя(на всеки 1-2 часа лепя)
    2. Няма проблем отново ще го измеря, а и може от бързане да съм сгрешил. Но петата трябва да е под размера на дъската, ако дъската ти е 25мм, то петата може да ти е 24,9мм. Ако си ме разбрал за щифтовете на петата и каква роля изпълняват, то да не го пиша отново. На оригинала петата е стиснато на преса желязо, а шпилката е вкарана вътре преди това. (виж това)
    3. Две от 6-те страни на шестограма трябва да се намалят. Ако не се намалят няма да можеш да стегнеш дъска под 26-27мм.
    Примерно намаляш страните C и D, a пробиваш през ъгъла със стрелката.

    Като го видиш с очите си ще ти стане ясно, но в общи линии: Тези две страни на шестограма са успоредни на шпилката и дупката с резбата.
    Просто 1-2мм от шестограма опират на долния профил и пречат да се стегне по-малка дъска. Нали се върти самия шестограм нагоре-надолу.
    Най-важното е разстоянието между дупките на рамената, а всичко друго си идва само. Ако средните дупки са по-нагоре ще стяга първо странично и след това от горе надолу. Целта е първо да ти ги стегне между профилите и след това една към друга. Ето защо дадох от центъра на едната дупка до центъра на другата.
    4. Профила е 30 х 50 най-евтиния. Отворите са на малката страна(30мм). Тоест профила седи на високата си страна, между рамената има ~30мм.
    Да, 320мм нещо такова ми се върти из главата, но както ти казах това няма толкова голяма значение.
    Ако сложиш 18мм шпилка, имаш 2мм резба в шестограма и искаш да стягаш дъска 25мм, то шестограма остава много тънък метал по него и ще се скъса. Това беше причината да го направя по този начин с намаляне само на две от страните му и с по-малка шпилка. Виж червения цвят, това са 1-2мм тънко желязо. Ще се скъса точно там, това е най-слабата точка и ти напъваш с поне едни 50-100кг и като сложиш и резбата 2мм(с метчика)...
    Виж и на клипа колко е тънко желязото дори с шпилка 14мм.



    Моля, ако можеш пусни тук скицата като си готов. Предполагам, че и на други колеги може да им свърши работа.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Дамяне,другарят Осташов има два филма как се прави кошер(лежак и ЛР) и освен това показва и заселването им.Та ако искаш може да ги пуснеш в темата.
    Качени са отдавна, но само да има хора с желание да ги гледат -> ЛИНК

    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Дамяне, Дамяне, благодаря за раздвижването на една стара позабравена тема. Преди време работех нощем и имах интернет. В дърводелският форум съм гледал невероятни неща. Могат да се видят доста идеи. Стягата е супер.

    Поздрави, и успехи в майсторските работи.

    Г. Георгиев
    Ако можеш пусни ги тук. То дърводелци вече няма всичко е педечари(ПДЧ).
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен


    Ролката е 15мм, а ушите са 12мм, канала на зегера е 1мм широк х 10мм висок.
    Петата е 19мм х 19мм, нямам грешка.

    Това е, ако има нещо друго...ами питай.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Рамки

    Не е чудо, но върши работа.
    Моторът е слаб и вади само по 3 летви.
    Прахоотвеждането е само за красота. Можеше да сложи решетка под дъските с тръба към прахоуловителя и странично две фунии.



    Това вече ми харесва и за рождения ден ще си направя подарък.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #17
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Имам въпрос към знаещите.
    Имам два циркюляра, и двата са за дискове ф30 на отвора. Единият е комбиниран с абрихт, а има и плот, който е с регулируема височина. Ел моторът му е 2кв монофазен и мисля, че ролките на ма мотора и вала са еднакви. Въпросът ми е: мога ли според вас, вместо диск да сложа фрезова глава и има ли проблем, че ще се върти вертикално, а не хоризонтално?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен

    Фреза

    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Имам въпрос към знаещите.
    Имам два циркюляра, и двата са за дискове ф30 на отвора. Единият е комбиниран с абрихт, а има и плот, който е с регулируема височина. Ел моторът му е 2кв монофазен и мисля, че ролките на ма мотора и вала са еднакви. Въпросът ми е: мога ли според вас, вместо диск да сложа фрезова глава и има ли проблем, че ще се върти вертикално, а не хоризонтално?
    Проблемът не е мощността, а оборотите. Най-вероятно ще трябва да смениш поне ролките, ако не и мотора.
    Фрезите са на 10-40000 оборота/мин, а циркуляра е най-вероятно далеч под 7000.
    Иначе без да пипаш нищо...нямам идея, но може някой колега да е пробвал.
    Фрезера най-вероятно ще бъде Ф12мм, а как ще го хванеш? Това значи държач(преходник) да търсиш(ако изобщо има такива).
    Защо просто не сложиш няколко диска или не става?
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 09.01.2015 в 09:37.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Фрезите работят на 6000 максимум 12000.Не бъркайте фреза с оберфреза.Осите се казват вретено и са 30 мм.Има и на 25 мм.Сменяеми са на повечето оригинални фрези.На повече от 6000 оборота е много опасно да слагаш диск.

 

 
Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •