Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 62

Тема: Кълвачи

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati

    Кълвачи

    Всяка зима, малко или много в нашия район имаме проблем с пробити кошери от кълвач/и, но и до сега не сме намерили ефективно решение. Скоро попаднах на следния сайт и очаквам доставка следващата седмица на няколко продукта.

    Надявам се с линка http://www.otrovi.com/konrol-nad-ptitsi/index.php, който предоставям да съм бил полезен на колеги със същите проблеми.

    Ако някой има добро, практично предложение, може да сподели.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Всяка зима, малко или много в нашия район имаме проблем с пробити кошери от кълвач/и, но и до сега не сме намерили ефективно решение. Скоро попаднах на следния сайт и очаквам доставка следващата седмица на няколко продукта.

    Надявам се с линка http://www.otrovi.com/konrol-nad-ptitsi/index.php, който предоставям да съм бил полезен на колеги със същите проблеми.

    Ако някой има добро, практично предложение, може да сподели.
    Дано тези продукти не са като уреда ми за прогонване на къртици. Къртиците ходят да го търсят и като гледам колко купчинки има около него, и си мисля, че си правят дискотека слушайки звуците, които издава.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Погледни снимките на колегата Георги Куров мисля ,че мрежата с която са "облечени" неговите полистиролни кошери е именно за предпазване от кълвачи разбира се само той може да каже дали е така, и какъв е ефекта.Снимките са в тема "Какво е положението" Североизточен.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Варианта с мрежата е много удачен, но е за малко кошери.

    Дори и тук не се вижда удачен вариант
    https://www.google.bg/search?q=woodp...AUoAQ#imgdii=_

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Варианта с мрежата е много удачен, но е за малко кошери.
    Какво имаш предвид на снимката се вижда ,че са много ,а мрежата е така наречената "гаца", която се използва за торбички за плодове,картофи по пазарите .Прави се като чул и само се нахлузва на кошера използва се многократно като пари квадрата е 0.80 лв .Друга идея за какво я ползвам аз я слагам над асмите заради слана,градушка и силното слънце.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Към пост № 9 на Иван. И аз закачих убит пчелояд на висок пилон над пчелина и стоя точно един ден. Сокол го прибра за закуска. И се отказах да се занимавам с плашила.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Аз си бях дръпнал от нета звуци на сокол и още нещо и щях да го пускам на една уредба на пчелина да прогонвам пчелоядите, но така и не ми остана време да го пробвам. Просто като идея.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Към пост № 9 на Иван. И аз закачих убит пчелояд на висок пилон над пчелина и стоя точно един ден. Сокол го прибра за закуска. И се отказах да се занимавам с плашила.
    Другия начин е както го пишат в книгите виждаш къде са им гнездата качваш се и запушваш дупките с някакви парцали.Пишат че трябва да бъдат напоени със сероводород но откъде да го намерим?.Ако някой знае друг такъв отровен препарат да сподели,при мен пчелоядите гнездят на около 500м от пчелина на един висок склон до реката.Мога с една стълба да им обиколя дупките доколкото мога,ще ги запуша и после те ще ги избутат парцалите или ще си пробият други дупки около тях.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Матеев колкото по-рано сложиш мрежи толкова по-добре, няма друго кардинално решение против кълвача. Може да си слагаш кошерите и в самата гора, няма да ги пипнат. Като кацне на мрежата кълвача се люлее на нея и няма стабилност да нанесе силен удар с човката. Виж в сайта на финландците, те продават мрежи за полистиролните кошери именно за защита от кълвачи. Преди да сложа мрежи ми пробиха няколко дупки, запълвам ги със стеропор и дърводелско лепило на водна основа. Правя смес от лепилото с трина от банцинга, това като изсъхне става като бетон твърдо. С тази смес обмазвам дупката от вътрешната страна, защото пчелите прояждат стеропора когато не е с висока плътност.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Да колеги мрежата е за предпазване от кълвачи. Много добро решение е, и забравяш за този проблем. Мрежата струва 0.40 лв. за 1м2, не е гаца за плодове. Има я в различни ширини 1.5м , 2 м ,3 м или 4 м, на мен ми върши работа парче 2 на 1 метър и го трапосвам с влакно и се получава чувал. Струва ми 0.80 лв. за кошер плюс 5 минути за шиенето с голяма дървена или метална игла дълга около 20 сантиметра. Мрежата се продава в складовете главно за предпазване на лозята от скворци.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •