Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 62

Тема: Кълвачи

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Суворово
    И по един мангал трябва.Със сигурност ще има ефект.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Репелента против птици Bird free може да бъде използван на всякъде където има проблем с птици при поголями повръхности пластмасовите контейнери трябва да бъдат разположени на не повече от 20см. един от друг това ще ви осигури максимален ефект при борбата с птиците.
    Цената на продукта е за един брой контейнер.Колега колко ти е голям пчелина да предполжа че е 100кв.и колко такива репеленти ще сложиш като изискват да е на 20см .Просто нямам думи това е такава глупост преставям си те как ходиш из пчелина си и подскаш за да не настъпиш някое паничка от тоя буклук.
    Слушането е изкуство. За да може човек да слуша истински, трябва да се откаже от своите предубеждения, от предварително изработените представи, от всекидневната дейност. Когато човека е в състояние, при което може да възприема онова, което му се казва, тогава му е лесно да разбира. Той слуша, когато е съсредоточил вниманието си. За съжаление повечето от нас се заобикалят със стена, когато слушат - стена от предубеждения, било то религиозни или духовни, психологически или научни, от дневните си тревоги, желания и страхове. И това е стената, която ни заобикаля, когато слушаме. Така всъщност чуваме нашите собствени шумове или звуци, а не онова, което ни казват. Извънредно трудно е да оставим настрана нашите навици, предубеждения, склонности и нашата съпротива, така че да стигнем отвъд думите, да слушаме така, че веднага да разберем онова, което ни казват. Това едно затруднение, което трудно се преодолява.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Слушането е изкуство. За да може човек да слуша истински, трябва да се откаже от своите предубеждения, от предварително изработените представи, от всекидневната дейност. Когато човека е в състояние, при което може да възприема онова, което му се казва, тогава му е лесно да разбира. Той слуша, когато е съсредоточил вниманието си. За съжаление повечето от нас се заобикалят със стена, когато слушат - стена от предубеждения, било то религиозни или духовни, психологически или научни, от дневните си тревоги, желания и страхове. И това е стената, която ни заобикаля, когато слушаме. Така всъщност чуваме нашите собствени шумове или звуци, а не онова, което ни казват. Извънредно трудно е да оставим настрана нашите навици, предубеждения, склонности и нашата съпротива, така че да стигнем отвъд думите, да слушаме така, че веднага да разберем онова, което ни казват. Това едно затруднение, което трудно се преодолява.
    Нещо не разбрах в кое трябва да се заслушам но нищо,ще усиля и може да го чуя.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Ей,ма много смехории с тия кълвачи!!! Та те са пиленца които трябва да обичаме като пчеличките.Голямо писане е паднало докато си пиех ракийцата и винцето в този мразовит януарски ден/вечер/.То свински,мечешки кожи,то гарвани и свраки застреляни да се развяват като байряци,то бели червеи в хранилки,то музика от звуци на умиращия лебед/кълвач/ и какво ли не.Инфото което се предлага не гледах,няма време,но сигурно и то ще е същото като предложените варианти.И срещу какво/КОГО/–срещу едно шарено,красиво,дългоклюнес то пиленце,защото то си върши санитарната работа в природата–да унищожава вредителите по дърветата т.е. дървоядните червеи/гадове/Не ги познавам кои са защитени или не,за мен те са полезни.Имам ги 2 с–ва,а може да са и повече.Не знам.Но досега не са посегнали на моите Даданчета–32 години.Виждал съм ги да обират подмора заедно с таралежите./Тази пролет–2014г. имах майка с 5 таралежчета в двора,големи сладури,като ги взема в дланта си и веднага търсят да цукат тарикатите.Така че,ако имате проблем постъпете като колегата Куров,хвърлете по 1 мрежа,а не да трепете поголовно.Борба за оцеляване посред зима.Глада е по силен от ТОКА.–циганска/ромска/ поговорка. Колега ivan–vd ,толкова ли сте западнали в този край,че и мечешка кожа да нямаш,та чакаш някой друг да ти хване мечка.Прескочи в Сръбско,от там през Дунава–в Румънско,обратно във Видинско–и виж че си срещнал някоя баба Мецанка,гръмваш я и хоп на пчелина,да плаши красавците.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето да ви покажа и някоя друга снимка как кълвач дупчи нуклеусите от фибран. Явно ги предпочита, понеже са по-меки от полистиреновите кошери. Тези снимки са от втори мой пчелин, който го напада кълвач. На практика не може да нанесе никакви щети на пчелното семейство, което е свито на кълбо и е далеко от стените на кошера. Допълнителното проветряване също не е проблем. Единственият проблем е повреждането на инвентара, но ремонта е сравнително лесен.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC09484.JPG
Прегледи:      229
Размер:	232.4 KB
ID:	2886

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC09487.JPG
Прегледи:      232
Размер:	369.2 KB
ID:	2887

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC09490.JPG
Прегледи:      229
Размер:	292.0 KB
ID:	2888

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC09492.JPG
Прегледи:      230
Размер:	351.2 KB
ID:	2889

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Матеев,с какво изрязваш и лепиш фибрана,с макетно ножче трудно се получава сряза под 90%?

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2015
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Община Димитровград
    http://www.bird-x.com/woodpecker-pro...hp?page_id=104

    http://www.ebay.co.uk/itm/Bird-X-Pel...item51c87c1266

    скъпо устройство,но ако действа си оправдава разхода.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    ...с какво изрязваш и лепиш фибрана,с макетно ножче трудно се получава сряза под 90%?
    http://pchelari.com/forum/showthread...+фибран

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vesboy Виж публикацията
    http://www.bird-x.com/woodpecker-pro...hp?page_id=104

    http://www.ebay.co.uk/itm/Bird-X-Pel...item51c87c1266

    скъпо устройство,но ако действа си оправдава разхода.
    Ползвах подобно устройство още преди 7-8 години, за да си пазя черешите в овощната градина от косовете. Ефекта наистина е поразяващ - де що имаше птица наоколо и бягаше надалеко. Котките и другите дребни животинки - също се стряскаха и се криеха. Кучетата на цялото село побесняваха и лаеха по 5 минути след всеки един писък. Проблемът е, че писъците се чуваха на поне един километър и хората в селото ме намразиха. На мене и на семейството ми също ми омръзна, защото ние бяхме наблизо (200 метра) и буквално всеки път писъка ни изненадваше и стряскаше. Та устройството поработи 3-4 дена и след това го захвърлихме в мазата и никога повече не го потърсихме. Дори в момента не знам дали ще го намеря, ако отида да го търся.

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от vesboy Виж публикацията
    http://www.bird-x.com/woodpecker-pro...hp?page_id=104

    http://www.ebay.co.uk/itm/Bird-X-Pel...item51c87c1266

    скъпо устройство,но ако действа си оправдава разхода.
    Ползвах подобно устройство още преди 7-8 години, за да си пазя черешите в овощната градина от косовете. Ефекта наистина е поразяващ - де що имаше птица наоколо и бягаше надалеко. Котките и другите дребни животинки - също се стряскаха и се криеха. Кучетата на цялото село побесняваха и лаеха по 5 минути след всеки един писък. Проблемът е, че писъците се чуваха на поне един километър и хората в селото ме намразиха. На мене и на семейството ми също ми омръзна, защото ние бяхме наблизо (200 метра) и буквално всеки път писъка ни изненадваше и стряскаше. Та устройството поработи 3-4 дена и след това го захвърлихме в мазата и никога повече не го потърсихме. Дори в момента не знам дали ще го намеря, ако отида да го търся.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •