Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 86

Тема: мишки

  1. #61
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    Ами аз съм му стеснил входа. И остава да чакам да стане хубаво времето и всичко ще се изясни но все пак благодаря за съветите
    Казваш че, било супер семейство. Възможно ли е да има пило? Стеснения вход, дали не е причината за това? Липса на достатъчно въздух.

  2. #62
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Може и да има, но нищо не мога да кажа с сигурност.

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Колеги, в единият от кошерите ми без миши предпазители е влязла мишка. На прелката имаше изгризан фибран с който бях стеснявал и в снега имаше следи. За първи път ми се случва. Как да я изкарам оттам в тия студове? Ако я примамя навън с храна и капан, дали ще излезе?

  4. #64
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    Колеги, в единият от кошерите ми без миши предпазители е влязла мишка. На прелката имаше изгризан фибран с който бях стеснявал и в снега имаше следи. За първи път ми се случва. Как да я изкарам оттам в тия студове? Ако я примамя навън с храна и капан, дали ще излезе?
    Отваряй кошера и най вероятно тя сама ще избяга докато я търсиш. Едно разбутване няма да е толкова фатално, колкото мишката да ги смущава постоянно и да си свършат преждевременно запасите.
    След няколко дена дават положителни температури през деня.
    (в тоя студ и кучето не мога да изкарам от колибата да го нахраня )
    Този пост е редактиран от tihmr; 10.01.2017 в 19:51.

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Поставянето на затоплящи материали зад преградна дъска представлява много комфортно място за заселване на мишка през зимата. От години, аз не поставям затоплящи материали в кошера, но винаги съм слагал мишепредпазители. Мисля си, дали да опитам да пропусна да сложа мишепредпазители тази зима за проба, при положение, че в кошерите няма затоплящи материали? При отсъствието на затоплящи материали в кошера, мишката няма къде да се скрие от пчелите, а те много бързо биха могли да я намерят. Или подобен експеримент е неразумен? Някой правил ли е такива опити?

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    с.Новград
    Биха я намерили ако не са на кълбо.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Не се занимавай с глупости. Мишока ще си живее и без затоплящите материали. Аз не слагам затоплещи, но миналата година в единия кошер се беше настанила мишка, даже и малки имаше.... Кошера е единствен с дървена решетка отдолу вместо мрежа и се промъкнала от там. Така че, ако питаш мен не дей да си правиш експерименти...

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Кошерите ми са на железни стойки на 18-20 см от почвата. Палети, тухли, циментови диречета, стари гуми от кола..., нямам думи за тях, само мишки и съсели привличат. Със стойки кошерите се местят лесно за налитане на пчели на слаби семейства, две въжета по метър и половина и готово.

    Плюс това, железните стойки допринасят за негниене на дъната. Имам 30 и 50 годишни кошери, и са здрави, но откакто станах пчелар признавам единствено желязната стойка. 6 мм е достатъчно дебело желязо да издържи дадан с два магазина и всичко да е пълно с мед, на корпусните също имам стойки с 6 мм дебело желязо.

    През последната зима, когато снега стана около метър при нас през януари, с баща ми се засилихме да ринем сняг, че да не се задушат пчелите. Ха... отидохме седмица след като беше навалял, с цел да освободим прелките, за да не се образува лед и да се задушат. Като отидохме, аз не можах да стигна пчелите, щото съм инвалид, а баща ми издрапа с лопатата и се върна бързо. И каза, че няма нищо за ринене, щото снега под кошерите бил издухан навсякъде.

    Мишки никога не съм имал в кошерите, но преди седем години на един братовчед пчелина му го бяха разтурили съселите, щото ползва палети.

    Сега не знам как ще е, щото оставих корпусните на два корпуса и дъно само с мрежа за зимата. Семействата им са отсега в горните корпуси.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    .....признавам единствено желязната стойка. 6 мм е достатъчно дебело желязо да издържи дадан с два магазина и всичко да е пълно с мед, на корпусните също имам стойки с 6 мм дебело желязо......
    За тези 6 мм. сигурен ли си. Да не се бъркаш с ф -10мм.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За тези 6 мм. сигурен ли си. Да не се бъркаш с ф -10мм.
    Е, не съм на 11 години. Ако не вярваш, може и да ги снимам.

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •