Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 86 от общо 86

Тема: мишки

  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При мен има много малко мишки, даже почти ги няма а наличните се въртят около храната на кокошките, иначе ако забележа голяма популация на мишки и аз бих наредил мишепредпазителите без да се замислям. Пролетта ме бяха натиснали плъхове, бяха прокопали пода на 2 стай в работилниицата, но им дадох от червената отрова в пликчета като чай и изчезнаха. Сега се наложи да излиавам на ново цимент в стайте.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм написал че мишка влиза на всякъде, виждал съм как се катери по стената на блока до 6тия етаж, но не са толкова глупави животни. Мишките избират места където има къде да се скрият, и не обичат открити пространства където са лесна плячка, а моите "мишепредпазители" не биха отказали една закуска Преди когато ползвах мишепредпазители и гледам пчелите как се мъчат да изкарат подмора през тях и постоянно ги запушват ме беше яд а сега е супер. Ето ги дежурни на пост
    И аз ползвам услугите на мяукащите миши предпазители - 7 на брой и до сега нито един мишок не са пропуснали, даже ми ги носят за да се похвалят.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    След размисъл по въпроса, поставих мишепредпазители на всички кошери, които не са на метални стойки. А на кошерите, които са на стойки, мишка трудно ще се покатери. Махам ги в началото на февруари, а може и по-рано. След големите студове през януари, мишките са намалели значително, а пчелите започват да се активизират.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    След размисъл по въпроса, поставих мишепредпазители на всички кошери, които не са на метални стойки. А на кошерите, които са на стойки, мишка трудно ще се покатери. Махам ги в началото на февруари, а може и по-рано. След големите студове през януари, мишките са намалели значително, а пчелите започват да се активизират.
    Тук имаш лека грешка в изводите си. Когато снега натрупа, мишките с лекота преодоляват височината на стойките, точно тогава им стържат стомасите, защото натрупаните техни запаси са намалели и се насочват към прелките, където усещат потенциалната храна и топлина.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз затова слагам кереминиди с бонбони или други лакомства.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Да дам и моите 5ст. за мишипредпазителите: Имам 2 пчелина в гората от години нямам проблеми с мишките и не ползвам вече мишитепр. Миналата година направих нов пчелин в полето,от 27 кошера. Около него; жито, царвица, слънчоглед и рапица. В близост са силозите-хамбарите. Като отидох февруари, ужас: нямаше кошер в който да не е влизала мишка. Кошерите са с винкилови крака 25см, от мишките загубих 12 семейства. Никога не бях видал такава съсипия. Пити, съндъци миришиха на мишина! В семествата имаше живи мишки и гнезда, независимо от това, че има около 5 котки, винаги има някоя около кошрите. Лисици и мишелови в полето. Не ползвам затоплящи материали! Сега са с мишипредпазители!

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •