Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 86

Тема: мишки

  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    но аз съм ги третирал за акара и при последния преглед пред да ги зазимя нямаше нищо а то това семейство ми е едно от най силните
    Зависи с какво си третирал и това третиране дали е ефективно.
    При всички случаи, точно сега, в тоя студ, не е времето за решаване на проблема.

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    С екостоп аз смятам че е ефикасно

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    С екостоп аз смятам че е ефикасно
    Въпрос на гледна точка. Аз смятам за ефикасно друго третиране, защото има разлика между ефективно и ефикасно.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    С екостоп аз смятам че е ефикасно
    Не е ефекасно с екостоп.Познат с пет кошера беше сложил плочки, но аз като третирах с ОК през средата на ноември му дадох да третира и неговите.Сложил е лист на дъното и първата седмица имал паднали над 50 бр акари.

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    добре нека така да е както казваш мисълта ми беше че ако имаше мишка при положение че съм го отворил кошера трябваше ли да я видя поне защото пак казвам до сега съм нямал подобен проблем

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    добре нека така да е както казваш мисълта ми беше че ако имаше мишка при положение че съм го отворил кошера трябваше ли да я видя поне защото пак казвам до сега съм нямал подобен проблем
    За какво влиза мишката?Да яде.Щом яде, ще има отпадаци.Щом няма такива,значи нямаш мишка.Мишките вкарват доста шума за гнездо.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    добре нека така да е както казваш мисълта ми беше че ако имаше мишка при положение че съм го отворил кошера трябваше ли да я видя поне защото пак казвам до сега съм нямал подобен проблем
    Зависи колко си наблюдателен. Мисля, че мишката едва ли би я видял, по скоро следите от нейното присъствие. Ти спомена в предишен пост, че не си забелязал нищо, т.е. нито екскременти, нито нападали "трухи" от восък, та аз по тези признаци съдя, че не е мишок.

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    то ще си обади яд ме е че беше много добро и силно семейство до последно но така ще е

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    то ще си обади яд ме е че беше много добро и силно семейство до последно но така ще е
    Не се "коси". През настоящата година, положи повече усилия, чрез които повечето семейства да са силни и този проблем след една година ще ти е бял кахър.
    Дано това ти прозвучи обнадеждаващо. Все пак човек не трябва да губи кураж.
    Успех!

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не е ефекасно с екостоп.Познат с пет кошера беше сложил плочки, но аз като третирах с ОК през средата на ноември му дадох да третира и неговите.Сложил е лист на дъното и първата седмица имал паднали над 50 бр акари.
    При мен абсолютно същото,само че моя познат е с три кошера.Беше третирал август с екостоп,средата на ноември минах да му ги накапя с ОК.Седмица след третирането акарите на трите кошера върху контролния лист бе между 150 и 350.
    Към колегата с проблема,щом не си видял мишка и следи от нея,едва ли има такава в кошера.Като мине над 0 градуса ги мини с ОК,ако нямат майка обаче само обединяването ще реши проблема.И тъй като сега няма как да ги отваряш и обединяваш ти предлагам да направиш по-лесното,да ги окъпеш.Ако се стигне до обединяване,щом казваш че са силно семейство обедини ги с някое по-слабичко и на пролет ще си възтановиш бройката бързо.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •