Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 86

Тема: мишки

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Ами всъщност не си мисля само за дъното и точно за това питам.Досега не съм имал подобен опит.Прелките на дъното ми са ниски,мишепредпазители ще слагам след няколко дена.Досега бяха стеснени с фибранчета,но се появиха синигери които ги кълват и измъкват.Независимо от това,ми е интересно къде обичат да се свират мишоците и какви поразии причиняват.Не говоря за книгите,интересуват ме колеги които са пострадали.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ами всъщност не си мисля само за дъното и точно за това питам.Досега не съм имал подобен опит.Прелките на дъното ми са ниски,мишепредпазители ще слагам след няколко дена.Досега бяха стеснени с фибранчета,но се появиха синигери които ги кълват и измъкват.Независимо от това,ми е интересно къде обичат да се свират мишоците и какви поразии причиняват.Не говоря за книгите,интересуват ме колеги които са пострадали.
    Не е задължително да свиват гнезда. Влизайки в кошера изгризват дупки по питите. Това не е толкова фатално колкото е това, че опикават питите, вътрешността на кошера и по този начин дразнят пчелите. Тези пити се избягват от пчелите. А и самата работа на кошера се разстройва и в краен случай кошера загива. Единственото нещо е като му се помогне с подмяна на питите с нови, а тези се бракуват. Кошера може да се обработи с препарат и да се обгори. От опит.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    И мен ме навести мишка в един от кошерите! Направил съм си мишепредпазители от дървени первази на един от кошерите не е плътен и го намирам 3 пъти бутнат. Помислих за мишка,но като светнах с телефона през входа и видях пчели изядени на половина,вече бях сигурен. Сложих ХР върху дъното и с една клечка уплътних мишепредпазителя. За сега е добре. Имаше десетина изядени пчели на дъното и 4-5 изпражнения,а изядени пити не видях. Може ли да се познае,че питите са напикани?

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Мже ли да се познае,че питите са напикани?
    Още като се отвори кошера и мирише на МИШКА.

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Не усетих миризма,а го делих,че са два магазина и отгоре е плодника и свалих първо плодника,а магазините на другата страна. Но като се навеждах над тях не ми миришеше... За пръв път ми се случва да ми влезне мишка в кошер!

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Виж мишата пикня я знам идеално.В една пристройка са опикали всичко и вони ужасно.По сила на вонята бих я сравнил като на разгонен котарак(щот и туй съм имал).
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Виж мишата пикня я знам идеално.В една пристройка са опикали всичко и вони ужасно.По сила на вонята бих я сравнил като на разгонен котарак(щот и туй съм имал).
    Ясно,явно не се е задържала. При нас е топло и слънчево,всеки ден се облитат,може да е влизала само през нощта,докато са ниски температурите.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Колеги здравейте днес обиколих да си видя кошерчетата и да ги почистя от снега по прелките и какво да видя , на единият кошер прелката има сняк но там където е отвора е разтопен снега. Викам чакай да видя какво става и клякам и ги чувам как жужат вътре всички. Отначало си помислих че имам мишка, но се обадих на един приятел които има доста кошери и от дълго време се занимава. Той ми каза или имаш мишка или нямат майка, но виж за мишка. Та моите дъна са дълбоки и се смъкват отстрани с клинчета, викам ще извадя дъното и ще падне мишката но не. И пак го сложих дъното погледнах отдолу кошера няма мишка няма никои. А и нямаше нито изпражнения поне аз не видях нито восъчни трухи ако нещо е гризал. Сложих всичко както му е мястото и ги оставих. След 1 час пак отидох същото жужене , и вече го отворих викам да не се е покатерил тоя плъх по питите и отгоре и от долу дъното го махнах няма нищо. Не знам дали правилно съм постъпил, но съм от малко години начинаещ пчелар до сега това не ми се беше случвало. Дайте съвет от какво може да е и как ако може да се отстрани проблема.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaletoo Виж публикацията
    Колеги здравейте днес обиколих да си видя кошерчетата и да ги почистя от снега по прелките и какво да видя , на единият кошер прелката има сняк но там където е отвора е разтопен снега. Викам чакай да видя какво става и клякам и ги чувам как жужат вътре всички. Отначало си помислих че имам мишка, но се обадих на един приятел които има доста кошери и от дълго време се занимава. Той ми каза или имаш мишка или нямат майка, но виж за мишка. Та моите дъна са дълбоки и се смъкват отстрани с клинчета, викам ще извадя дъното и ще падне мишката но не. И пак го сложих дъното погледнах отдолу кошера няма мишка няма никои. А и нямаше нито изпражнения поне аз не видях нито восъчни трухи ако нещо е гризал. Сложих всичко както му е мястото и ги оставих. След 1 час пак отидох същото жужене , и вече го отворих викам да не се е покатерил тоя плъх по питите и отгоре и от долу дъното го махнах няма нищо. Не знам дали правилно съм постъпил, но съм от малко години начинаещ пчелар до сега това не ми се беше случвало. Дайте съвет от какво може да е и как ако може да се отстрани проблема.
    Точно сега няма как да си решиш проблема. В тия студове не е удачно да отваряш сандъка. Вероятно са осиротели. Изчакай по-топло време и тогава, аз се сещам за два начина за справяне с проблема:
    1. Слагаш майка, ако имаш резервна или се снабдиш от някой колега с такава.
    2. Обединяваш с друго семейство, което е по-лесния начин.

    Като се замисля може и да ги "сърби" , ако са пренаселени с акар.

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    28.02.2013
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    но аз съм ги третирал за акара и при последния преглед пред да ги зазимя нямаше нищо а то това семейство ми е едно от най силните

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •