Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 26
  1. #1

    захарни питки

    Интересува ме рецепта за приготвяне на захарни питки?

  2. #2

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Интересува ме рецепта за приготвяне на захарни питки?
    Ползвай търсачката, писано е много.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    39
    Пчеларски район
    СЕВЛИЕВО
    Колега 4 кг. пудра + 1 кг. мед + 0,150 кг. вода и после в миксера. Става бързо. Апифонда също не е лоша даже и по - добра. По твой избор.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от nitona Виж публикацията
    Колеги някой правил ли е такива питки ?Получава ли се гъстотата както на клипа.
    Не съм давал питки от доста години но тази зима ми се струва че ще се наложи ако има продължително застудяване

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    А защо трябва да им слагаш питки, това не е естествената храна за пчелите и в най трудния момент за тях ги принуждаваш да преработват някакви гадости. За мен това е неразбираемо. Единствено си го обяснявам със душевен мир на пчеларя, че е направил нещо а не е без действал.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Ще ви препоръчам нещо.Лятото като вадите мед, напълнете двулитрови бутилки пласмасови.Подхранванео става много лесно,реже се колкото искаш на филия, и се слага върху рамките.За мен това е перфектната храна.За да не разтича под филията се слага марля.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Ще ви препоръчам нещо.Лятото като вадите мед, напълнете двулитрови бутилки пласмасови.Подхранванео става много лесно,реже се колкото искаш на филия, и се слага върху рамките.За мен това е перфектната храна.За да не разтича под филията се слага марля.
    По принцип съм съгласен, че каквото са си произвели сами е най полезно за пчелите. Но.... Да си представим, че гледаш голям брой семейства (примерно 200) и няколко от тях най силните са намерили една хралупа с пчели болни от гнилец... Или са ограбили на небрежния комшия нозематозния мед... Песимистично, но напълно реално допустимо, нали? И на зима или на пролет, какво правим с филиите или питките от миналогодишен мед? Разнасяме на всички семейства, защото сме грижовни стопани...
    Единствения начин да се избегне това е да се дава мед от по-предната година, ако след добива му не се забележат никакви заразни заболявания в нито едно семейство.

    Иначе и аз бих искал да попитам. По рецептата от клипчето на г-н Желев с варенето на захарния сироп с лимонена киселина, след добавяне на меда няма ли опасност от образуване на ХМФ. И ако медът се добави при температура 50 градуса, избягва ли се тази опасност?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    В по горния клип другаря Степаненко даже завари меда 3-4 минути... а може в Русия ХМФ да не съществува?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •