Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко кошера да има в един имот в населено място

Гласували
172. Не можете да гласувате в тази анкета
  • До 10

    13 7.56%
  • До 30

    21 12.21%
  • До 50

    29 16.86%
  • До 100

    45 26.16%
  • Неограничен брой

    64 37.21%
  • Да няма кошери в населените места

    0 0%
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 70
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Моя пчелин е във вилна зона и затова сложих от проблемната страна 2,5м от тази мрежа... след това нямах защото пчелите вдигнаха летежа. Нямам рапица!
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140614_001.jpg
Прегледи:      199
Размер:	181.9 KB
ID:	2723

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Доколкото си спомням височината на оградата според ЗУТ е 2.20м. (плътна ограда без да се иска разрешението на съседа).
    А що се касае до анкетата, не смятам да гласувам. Писал съм не помня в коя тема по въпроса. Смятам, че ако кошерите са разположени така както пише в закона, отстояния от ограда, бройка която е съобразена с големината на парцела, и т.н. не би трябвало да има проблем. На всякъде ще бъде различно. Изключвам недобросъседските отношения. Навсякъде има хора които биха ни завидели затова, ЧЕ СИ БЛИЖЕМ ПРЪСТИТЕ. Никой не иска да види когато се гърбиш, виждат само медеца.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    най важно е да няма рапица имали и 5 метра дувар да има няма спасение за съседите
    Не е виновна или проблемна само рапицата като рапица, може би до някъде препаратите с които се пръска - аз имам семейства които по време на рапица, акация, липа, слънчоглед, в пашево, без пашево време - просто са си агресивни, а имам и някоя семейства с които дори и по време на цъфтежа на рапицата може да се работи с тях и без було, е вярно че има и разлика в добивите и тя е вполза на по-лютите, но не е чак толкова фрапираща.
    Въпроса с оградата - ако ще и 5метра зид да е, няма ли вода, много ясно че ще са по кумшийските чешми.
    Всичко е много относително - на село на някакъв човек пчела, оса или там някакво насекомо му ожилило детето - и той си наумил, че са му виновни пчулите на кумшията му - 30-40 кошера, и отишъл при пчеларя и в прав текст му заявил, че ако не си премести пчелите ке му ги отрови - и пчеларя(пенсиониран учител), си ги премести в някакъв двор в по-белюдната част на селото. Имаш ли криви съседи, и една тръвна да имаш - пак ще ти намерят кусури.
    А, я си помислете приятно ли ви е ако кумшията ви гледа 10-тина крави или 50-тина овце?!? Те не жилят, не идват да ви пият от водата на чешвата или на кучето... - аз имах до преди две години подобен индивидхза съсед(за щастие е твърде дърт и почти приключи със животновъдството), но из село има все още пълни с животни дварове, което си е в пълен разрез с всякаквите му там ветиринарно-санитарни наредби и изисквания, докторите от БАБХ, ми бяха споменали преди време че са им написали навсекиго по няколко акта, но както сами казаха - оправия няма, "ние им пишем актове, те не ги плащат, и все така..."!

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    относно неограничената бройка - реален пример от едно добруджанско село
    пчелар с 30 кошера - от ляво на него съсед също пчелар с 300 семейства, от дясно друг пчелар с 150 бройки, зад него новодошли колеги с общо 500 семейства и това в едно каре от 4 къщи като дворовете са средно по 2-3 дка.... преки съседи на улицата нямат най-близък съсед които не е пчелар на 100 метра... според вас в какви отношения са тези пчелари и какви добиви имат?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За добивите незнам какви са ,но се обзалагам ,че новите не се гледат с добро око.

  6. #36
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ами имам точно този тип изрод за съсед с 20 кози и каква смрад се носи лятно време...нямам думи. Сигурно 50 човека писаха жалби и все тая, ла*на се леят по улицата и не му пука. Ей такъв тип като стане пчелар и почват проблемите.
    Ако сте забелязали имам ограда от гофрирана ламарина точно на тази страна, че да спира аромата и окото.(не, че има голям ефект) Радвам се че другата година няма да имам пчели там, че е изрод от класа.

    Че...за оградите може да се намери добра цена, ако се прави заявка за големи количества. Тези цени са от миналата година, но мога да искам нови, ако има достатъчно желаещи.
    Не се ангажирам с нищо повече от свързване с производители и доставчици.
    Поцинковани телове Цена – лв/кг
    Диам. 1,7 мм 2.08
    Диам. 1,8 мм 1,75
    Диам. 1,9 мм 1,75
    Диам. 2,0 мм 1,71
    Диам. 2,1 мм 1,71
    Диам. 2,2 мм 1,71
    Диам. 2,5 мм до 4 мм 1,67

    Черна горена тел Цена – лв/кг
    Диам. 0,8 мм 1,67
    Диам. 1,0 мм 1.60
    Диам. 1,2 мм 1,60
    Диам. 1,6 мм 1,60
    Диам. 1,8 мм 1,55
    Диам. 2,0 мм 1,55
    Диам. 2,2 мм 1,50
    Диам. 2,5 мм 1,50
    Диам. 3,0 мм 1,50
    Диам. 4,0 мм 1,50


    Оградна мрежа от поцинкована тел
    Тел /мм/ Отвор /см/ Цена лв/кг
    1.7 2х2 и 3х3 см 2.08
    1.7 От 4х4 до 6х6 см 2.08
    1,8 От 2х2 и 3х3 см 2,00
    1.8 От 4х4 до 6х6 см 2,00
    1,9 От 2х2 до 3х3 см 2,00
    1.9 От 4х4 до 8х8 см 2,00
    2.0-2.2 От 4х4 до 7х7 см 2,00
    2.5-4.0 От 4х4 до 8х8 см 2,00
    ПВЦ мрежа От 4х4 до 6х6 см 2,55


    Бодлива тел – 1,75 лв/кг

    Рабицови мрежи


    • Черна рабицова мрежа 14*0.7 мм, дължина руло 30 м – 37,50 лв/бр
    • Черна рабицова мрежа 14*0.5 мм, дължина руло 30 м – 33,33 лв/бр
    • Българска рабицова мрежа – 2,35лв/кг
    • Поцинкована рабицова мрежа 14*0.7 мм, дължина на руло 30 м – 42,00 лв/бр
    • Поцинкована рабицова мрежа 14*0.6 мм, дължина на руло 30 – 40,00 лв/бр
    • Сито 3х3 мм, височина 1 м, дължина 10 м – 58,00 лв/бр
    • Сито 4х4 мм, височина 1 м, дължина 10 м – 50,00 лв/бр
    • Магистрална мрежа, височина 1,55 м, дължина на руло 25 м – 85,00 лв/бр


    Поцинкована ламарина 0.4 мм
    Гладка ламарина 2х1 м 11,50 лв/бр
    Гофрирана ламарина 2х1 м 11,50 лв/бр
    Рулони – дължина 10 м 57,50 лв/бр

    Фибромрежа – 0,85 лв/м2
    Тегло – 145 гр/м2
    Височина 1 м.
    Дължина на руло – 50 м.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    25
    Добивите са близки,но тази година,рояците са спорни в отношенията.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Моя пчелин е във вилна зона и затова сложих от проблемната страна 2,5м от тази мрежа... след това нямах защото пчелите вдигнаха летежа. Нямам рапица!
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140614_001.jpg
Прегледи:      199
Размер:	181.9 KB
ID:	2723
    И презервативи да им сложиш на рапица все тая. Раниците на рамо жилят и след това хващат гората.
    Нека не правим спекулации с нещата такива каквито са били години наред и да видим какво можем да направим в прогреса. Много е лесно и не точно да изнесем кошерите извън ама те винаги ще бъдат ВЪВ населеното място нали така защото дори и извън пак има едни 3,4,5 км дето пак са си там и идват пият вода жилят и притесняват хората. Какво правят осите например и то много по лошо ??. Друг е въпроса че ако някой от тук членуващите работят извън населените места и им е все тая какво ще бъде в бъдеще. Колеги работим по една и съща кауза независимо как моля ви бъдете коректни. Благодаря

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    относно неограничената бройка - реален пример от едно добруджанско село
    пчелар с 30 кошера - от ляво на него съсед също пчелар с 300 семейства, от дясно друг пчелар с 150 бройки, зад него новодошли колеги с общо 500 семейства и това в едно каре от 4 къщи като дворовете са средно по 2-3 дка.... преки съседи на улицата нямат най-близък съсед които не е пчелар на 100 метра... според вас в какви отношения са тези пчелари и какви добиви имат?
    Е това е нещо което тярбва все пак да има граници иначе когато ги регистрираме в ОДБХ все това ще е проблема. Ама се чудя за ДОБРУДЖА место ли няма какво ли ??

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Е това е нещо което тярбва все пак да има граници иначе когато ги регистрираме в ОДБХ все това ще е проблема. Ама се чудя за ДОБРУДЖА место ли няма какво ли ??
    място има но и тук проблемите са не по различни от другаде -като се почне от удобства и се стигне до кражби... малцина са онези които практикуват подвижно
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •