Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 564
  1. #211
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    http://prodavalnik.com/prodavam-peto...dn-1-i20964199

    Ето нещо за любители.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #212
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    http://prodavalnik.com/petoperatsion...hina-i19912959

    Това нещо вече си заслужава парите.Казвам го от опит.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #213
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    С това можеш да правиш кошер от - до , че и за пазар ще можеш да отделиш

    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  4. #214
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Колега Н.Калапиш има такава дрелка,произведена 1978г.в ЕЛПРОМ–Ловеч.Работя с нея от 1980г.Сменял съм 3 пъти четките.Колектора не е мръднал.Яка работа с нея.Използвал съм я за пробиване на бетон,макар че няма чук.Недостатъци-няма реглаж на оборотите,няма реверс.А като захецне бургията в дупката,осуква ти ръката като мокро пране,ако не държиш здраво.Когато е произведена имаше БДС.А сега? :D :D :D Смях в залата.
    Колега Ставров,хубава си е петтарката,но и парите и са хубави!.Но не е за всеки джоб.Работя с тройка+2винтоверта+малък шлайф+дрелка1978г.+много дреболии които много помагат.Евентуални грешки+- 2-3мм.
    Прави ми впечатление във форума,че много колеги 100те лева не ги имат за нищо.А това са много пари за един нормален пчелар.
    p.s.Материала ми е само втора употреба.

  5. #215
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Аз си ги правя на този абрихт -циркуляр
    и пак стават и то с добро качество според мен

    въпреки тяснотията иска се желание и време
    с по добри машини сигурно е по лесно но са и много по скъпи

  6. #216
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ааааа, мотора кефи...яка работа

    ...иначе при мене е още по-тесно...машината също незгодна....ама като се прават повече бройки и се разпределят поетапно операциите, си заслужава пренастройването.....браво, важното е не умението, а желанието....умението се добива wink;
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  7. #217
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Ето това е моята маса. Имам две машини на нея - циркуляр и обер фреза. Знам, че ще кажете, че еаматьорска и еще ст еправи, но идеята зад масата е добре обмислена. Нямам място където д аразположа големи и тежки машини от една страна и ми трябва мобилност. Тази я разглабяч за 30 мин и я качвам на вилата когато съм отпуска. отделно машините мога и самостоятелно да си ги ползвам.
    Липсва ми абрихти и щрайфмус, но тези операции ги давам на дърводелец на едн апрякя от мен, койт оза 20 лв. ми прави дъски за 10 кошера на 25 мм и оправя кантовете на дъските, з ада мога да ги слепвам.
    Плотът който съм направим е изключително точен, каналът е успореден на двете страни, има линеал и шейна, която ми помага бързо да режа по 90 и 45 градуса.
    Цената на която се върза масата е 300 лв. с всичкото желязо по нея. Металните плочи, които са вложени в плота са 6мм. стомана рязана на лазер 30 лв и двете парчета. Отворите сам съм си ги правил.
    Пак повтарям, че това е хоби и трябва да подържа пчелин от максимум 40-50 кошера.






  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Конструкцията на масата е от квадрат метален 30/30 мм на 2 мм дебели стени.
    Краката са 40/40 мм. от едната страна двата крака са на колеца, за да мога да си премествам масата без да викам жена си да ми помага , а от другата страна на регулируеми крачета, за да мога да я нивелирам.
    Засега не се е огънала, но мисля исъм купил да сложа посредата едно краче, което да спре ако има огъване.
    Алуминиевите профили за каналът струват 5 лв. и се продават в Баухаус. Релсата, която върви в профила също е от алуминий и струва 9 лв. продават ги на метър.
    ПДЧ-то е разкроено от Салекс на Военна рампа в София. 25 мм дебелина цветът беше на промоция и затова е такъв плочата беше 2800/2200 мм. 70 лв. остана ми и фира.
    Линеалът се вижда как съм го пристегнал на със стеги на едната снимка другата седмица ще е еготов.
    Шейната си я направих като гледах клипове н youtube
    Наистина полезно приспособление, което пази пръстите.
    Крикът струва 10 лв от Италианеца в Красна Поляна. Върши страхотна работа, изключително прецизно вдита и сваля оберфрезата.
    Машините са ми скъпи и две години си събирам пари да си ги купувам.
    Цируляра е на Бош 75 мм. е дълбочината на която реже, минус 6 мм металната плоча 69 мм, минус дебелината на шейната 51мм остава, което ми е напълно достатъчно.
    Мога да регулирам дълбочината и сега, както е монтиран на масата - има си застопоряващ палец.
    Оберфрезата е DeWalt 2000W и обработва до 70 мм дълбочина. Фрезерите и са скъпи, но пък изключително здрави и качествен завършек правят на дървото.
    Комшията ми е направил предпазители, от които да включвам машините, чиито спусъци са застопорени. предпазителите контролират силана на входящият ток, аз много не разбирам от токове и затова са ми направени, но за циркуляра върши идеална работа вече 1 година, надявам се и за оберфрезата да е така.
    Предстои ми този уикенд да направя водач, който да подвежда материала и да се реже под ъгъл, отново с метална алуминиева шина, която да влиза в релсата.
    Това е като цяло Ако някой се интересува като я окомплектовам ще пусна видео как се работи с ния.
    Направил съм си и приспособление отново от лазерно изрязана 6 мм стоманена плоча за правене на сглобки нут-перо по кантовете на кошерите. Харесва ми как стават и съм решил така да ги правя вече. Ще кача свичка тази седмица.

  9. #219
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Браво, чудесно си се справил. Нещо подобно си направих и аз, но в сравнение с твоето е абсолютно аматьорско, но беше на бързо, нямах време. Сега обмислям и събирам идеи как да направя всичко по-добре и ти ми даде още насоки, за което ти благодаря. Още веднъж поздравление за това, което си направил.

  10. #220
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Браво колега , нищо аматъорско няма - направил си нещо с което да си вършиш работата.А фрезата е-!!!!
    Аз се занимавам професионално с ПДЧ и имам толкова аматъорски приспособления на фона на които твоето изглежда "марково" :D
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

 

 
Страница 22 от 57 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •