Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 57 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 564
  1. #191
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    За направата на фалцовете ти трябва единствено циркуляр и диск с видии .Тези фрезови глави въобще не са ти необходими.Не си давай парите на вятъра.Казвам ти го защото ги имам и двете.Да работиш с тях ти трябва високооборотна професионална машина.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #192
    Само с циркулярен диск може да се направи всичко по дървото-фалцове, нутове, пера, чепове и др., но с двойно повече операции, а главите значително подобряват производителността.
    Разбирам, че всичко е пари, обаче ако се прави голямо количество кошери, ще се спести значително време нужно за изработката им, ако се вложат пари във фрезери.

  3. #193
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Точно на тази глава са слагат две ножчета тип гребен за слепване на дъските и става много добра зглобка

  4. #194
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Здравейте колеги.Имам идея да си купя настолен циркуляр подходящ за производство на кошери в малки количества.Не съм имал до сега такава машина,затова искам мнение от вас.Харесал съм ето това:
    http://www.tashev-galving.com/promo/...8F%D1%80+st+12
    Ако някой е ползвал такъв ще се радвам да сподели мнение.Приемам и други предложения.Благодаря предварително.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да, но само с него кошери трудно ще можеш да правиш.

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    абе може и с тва, ама докъде се научи, ръкавицата че му остане сирак....

    Винаги съм се чудил, как ора без грам технически познания се фъргат на нещо, мислещи го за детска играчка!!!!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Залудо работи, залудо не стой, можеш да си направиш кошер, но бавно и трудоемко и времеемко.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #198
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    98
    Помолих за коментар за машината,а не за техническите ми познания.Нека не правим коментари когато не знаем образованието и способностите на хората.А относно това,че само с циркуляр не могат или е трудно да се правят кошери,да знам така е.Имам фабричен абрихт,банциг на разположение и почти всякакви ръчни ел. инструменти.Така че въпроса е добра ли е машината или е скъпа за това което може.Нищо повече.Благодаря.
    Гладът не е заради това,че не можем да нахраним гладните,а заради това ,че не можем да нахраним богатите.

  9. #199
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров
    Здравейте колеги.Имам идея да си купя настолен циркуляр подходящ за производство на кошери в малки количества.Не съм имал до сега такава машина,затова искам мнение от вас.Харесал съм ето това:
    http://www.tashev-galving.com/promo/...8F%D1%80+st+12
    Ако някой е ползвал такъв ще се радвам да сподели мнение.Приемам и други предложения.Благодаря предварително.
    Привет колега. Машинката е добра като плот и конструция,но ме притеснява режима на работа.
    Режим S3 - Периодичен режим
    Редуват се идентични цикли на работа и покой с постоянно натоварване. Този режим е твърде кратък, за да се надвиши температурното равновесие. Пусковият ток няма особенно значение за нарастването на температурата.

    Препоръчителните стойности за коефициента на продължителност на цикъла са 15, 25,40 и 60%. Продължителността на един цикъл е 10 минути.

    При тази обозначението е напр. S3 20%.Това от 10 мин. е 2 минути.

    Коефициент на продължителност на цикъла = N/(N+R) х 100%
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  10. #200
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Баси Сергей къ учено го каза....я чех да ти кажем, че за тия пари машината не струва ама грам...от което и съдя и за ниво на техническа грамотност wink;
    ...нищо лично, не се обиждай, ама ако ще даваш 700 кинта има Ейнхел машини, хоби версия с по-добри показатели и повече функции

 

 
Страница 20 от 57 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •